League of Legends r.

Nowy tryb gry: Potyczki Taktyczne (Teamfight Tactics) – będzie również na rankedach!

Potyczki Taktyczne to całkowicie nowy tryb gry w League, który trafi na serwer testowy pod koniec miesiąca.

Potyczki Taktyczne to oparta na rundach gra strategiczna, w której wraz z siódemką przeciwników startujesz w otwartym wyścigu, polegającym na stworzeniu jak najmocniejszej drużyny, która będzie za Ciebie walczyć.

Cel: nie odpaść i utrzymać się do końca na placu boju.

Jak to działa?

Przed każdą rundą rekrutujesz nowych bohaterów do swojej drużyny, wydając w sklepie złoto. W trakcie rozgrywki twoja drużyna staje się coraz mocniejsza w miarę wybierania bohaterów, którzy mają podobne pochodzenie i klasy, ponieważ dzięki temu odblokowujesz premie za cechy. Dodatkowo możesz połączyć trzy egzemplarze tego samego bohatera, aby stworzyć ulepszoną wersję. Z połączenia trzech ulepszonych egzemplarzy powstanie superwersja bohatera.

Następnie twoja drużyna powędruje na planszę przeciwnika (lub to drużyna przeciwnika przyjdzie do ciebie) i rozpocznie się walka. Podczas walki twoi bohaterowie będą automatycznie zmieniać pozycje, atakować i rzucać zaklęcia. Podobnie jak w League musisz z rozwagą dobrać skład drużyny i pozycje bohaterów, aby w pełni wykorzystać ich potencjał.

Pod koniec każdej rundy otrzymujesz złoto, które możesz wydać podczas kolejnych rund. Co jakiś czas wszyscy zbierają się w ramach specjalnego wydarzenia i wybierają bohaterów z jednego zestawu, zawierającego bohaterów o zróżnicowanej sile. Kolejność wybierania jest odwrotna do uzyskanych wyników, tak aby wyrównać szanse w grze tych, którym do tej pory szło trochę gorzej. Należy wygrywać walki drużynowe, bo dzięki temu unikasz utraty zdrowia i zadajesz straty przeciwnikom.

Jak i dlaczego Riot przygotowuje potyczki taktyczne?

Ostatnio Riot testuje różnego rodzaju tryby gry, które mogłyby stanowić głęboki i wyjątkowy dodatek do League. Potyczki Taktyczne to kolejna poważna próba w tym kierunku, a także pierwszy raz, gdy wprowadzany jest inny gatunek gry. Rioterzy szczególnie zagrywają się w Dota Auto Chess. Uwielbiają tę grę i to właśnie ona zainspirowała do wprowadzenia czegoś nowego jako trybu League.

Potyczki Taktyczne zostaną początkowo wypuszczone w wersji beta, dlatego dopóki nie zostaną dopracowane wszystkie szczegóły, będzie to „praca w toku”.

A ponieważ Riot uważa, że to W Pełni Rozwinięty Tryb Gry, będzie go wspierać za pomocą fajnych funkcji meta obejmujących również kolejkę rankingową. Prawdopodobnie zobaczycie ją w Potyczkach Taktycznych od mniej więcej patcha 9.14. Powinniśmy mieć już wtedy w miarę ogarnięte błędy i wstępne wyważenie gry.

Małe Legendy

Wraz z zapowiedzią Potyczek Taktycznych do League of Legends trafia całkiem nowa opcja personalizacji: Małe Legendy. Te stworki będą waszymi awatarami w Potyczkach Taktycznych. Tańczą, używają emotek i animacji oraz generalnie się popisują. Po kilku pierwszych grach odblokujecie swoją pierwszą Małą Legendę za samo granie.

Gdy już dostaniecie swoją darmową Legendę, dodatkowe gatunki możecie kupować w sklepie po 750 RP. Startujemy z sześcioma gatunkami:

Jeśli jeszcze nie zachwyciły was Małe Legendy, spodziewajcie się więcej odmian w każdym patchu, podobnie jak skórek. Dodatkowo dla tych z was, którzy chcą, by ich stworki naprawdę się wyróżniały, przygotowano Rzadkie Jaja Małych Legend, które można kupować po 490 RP. Rzadkie Jaja zawierają specjalne odmiany gatunków, z pewnym twistem: po wykluciu się odmiany, którą już znaleźliście, Legenda awansuje, podobnie jak bohaterowie w Potyczkach Taktycznych, wzmacniając swoje modele i efekty. Gdy odmiana osiągnie trzeci poziom, nie będzie więcej wypadać z kolejnych otwieranych przez was Rzadkich Jaj.

Poza tym Małe Legendy dołączą do was na Howling Abyss, gdzie podczas bitwy będą wam kibicować.

Na serwerze testowym możecie obejrzeć wszystkie Małe Legendy szalejące do upadłego z emotkami.

Potyczki Taktyczne trafią na główne serwery wraz patchem 9.13.