League of Legends r.

Nowy pasyw ulta Blitzcranka! ★ Koniec z fizycznymi nagrodami za Pretendenta ★ Brak aktualizacji śródsezonowej w S9

Riot rezygnuje z nagród rzeczowych dla Pretendentów!

Wiadomości na dziś:

★ Nowy pasyw ulta Blitzcranka!

Riot Maxw3ll przekazał informację o planowanych zmianach Blitzcranka. Choć powinny być już na PBE, to nie znajdą się na serwerach live w patchu 9.7 – będą dłużej testowane na PBE.

Rioter przedstawił dwa cele tych zmian:

  • Uczynienie pasywu bardziej spójnym i nie zniechęcającym do używania umiejętności.
  • Zmniejszenie frustracji wynikającej z pasywnego działania ulta Blitza i zwiększenie jego potencjału w teamfightach.

Zmiany, które zostaną wprowadzone:

  • Pasyw: Mana Barrier
    • Siła tarczy: 50% obecnie posiadanej many ⇒ 30% maksymalnej many
  • Ultimate: Static Field
    • Stary pasyw (usunięty): Podczas walki Blitzcrank otoczony jest piorunami, które zadają obrażenia losowym wrogom w okolicy co 2,5 sekundy.
    • Nowy pasyw: Gdy Static Field jest aktywny, pioruny ładują pięść Blitzcranka, oznaczając wrogów, których atakuje. Po sekundzie oznaczeni wrogowie otrzymują 50/100/150 + 30% obrażeń magicznych.

Blitzcrank może oznaczyć dowolną liczbę celów – ogranicza go wyłącznie jego dostęp do nich oraz prędkość ataku.

★ Koniec z fizycznymi nagrodami za Pretendenta

Plecaki Pretendenta zostaną wysłane do Pretendentów 2018 już niebawem. Obecnie są przygotowywane do wysyłki do graczy w większości regionów – w regionach BR/LATAM wystąpią jednak opóźnienia w związku z procesami importowania i cła.

Niestety, od obecnego sezonu Riot rezygnuje z nagród rzeczowych dla Pretendentów.

★ Brak aktualizacji śródsezonowej w S9

To ten czas w roku, kiedy gra wchodzi na stabilny poziom. Riot Meddler zapowiada, że nie czekają nas żadne większe zmiany, które miałyby zepsuć osiągniętą harmonię. Następne aktualizacje jedynie delikatnie dotkną zmian systemu gry, a oprócz tego w sezonie 9 nie pojawi się żadna aktualizacja śródsezonowa (jak miało to miejsce w poprzednich sezonach). Z tego względu możecie być spokojni o balans mechaniki gry.

Równocześnie rioter zapowiada, że nadal będą trwać prace nad balansem postaci. W dużej mierze będą jednak polegały na mniejszych i wydawanych ciągle poprawkach, niż dużych zmianach. To samo czeka również przedmioty dostępne w Lidze: trwają obecnie prace nad Corrupting Flask i Dark Seal. W tym momencie nie ma żadnych planów na miarę ostatnich zmian przedmiotów z atakiem krytycznym czy tych pod moc umiejętności.

★ A na koniec…

Ciekawy 45-minutowy mix EDM (głównie trance i techno) inspirowany DJ Soną Kinetic. Temat wiodący to “energia” (energia kinetyczna – analogicznie do nazwy skórki).

Autor: littlelostlynx