League of Legends r.

Nowy głos Fiddle’a albo się uwielbia, albo nienawidzi. Aktor głosowy Fiddlesticksa o tym, jak uzyskać podobne dźwięki

Nowy głos Fiddlesticksa wywołał w graczach skrajne emocje: jedni się nim zachwycają, inni uważają, że jest okropny. Komu zawdzięczamy tak rozemocjonowane podejście fanów do głosu jednej z postaci?

Kto użyczył głosu
Fiddlesticksowi?

Nad projektem reworku Fiddlesticksa jako aktor głosowy pracował Kellen Goff (oczywiście w wersji anglojęzycznej). Użyczył on swojego głosu zarówno klasycznej wersji bohatera, jak i tej ze skórki Surprise Party (choć trudno w to uwierzyć). Na szczególny podziw zasługują umiejętności modulacji głosu aktora.

Moje gardło ma się dobrze. Nagrywaliśmy w bezpieczny sposób zgodnie z moimi ograniczeniami, z wieloma przerwami i z dużą ilością herbaty.

Kellen Goff podzielił się też filmem, w którym przedstawił, w jaki sposób moduluje swój głos, by uzyskać taki efekt, jak w voiceover Fiddlesticksa:

Kim jest Kellen Goff?

Kellen Goff to amerykański aktor głosowy. Użyczał swojego głosu w anime (m.in. Masato Chigusa w Blue Exorcist, Kai Chisaki w My Hero Academia, Gouketsu w sezonie 2 One Punch Man), animacjach (m.in. prowadzący pokazu rockowego w Rock Dog. Pies ma głos!) i grach (m.in. Nox i Tusk Grineer w Warframe, Funtime Freddy w Five Nights at Freddy’s: Sister Location i Five Nights at Freddy’s: Help Wanted, Molten Freddy w Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator i Ultimate Custom Night).

Głos Fiddlesticksa

Klasyczny Fiddlesticks:

Surprise Party Fiddlesticks:

Głos Fiddlesticksa po polsku

Nie posiadamy jeszcze informacji na temat polskiego aktora głosowego nowego Fiddlesticksa. Niektórzy podejrzewają Wiesława Komasę, który użyczył głosu Lordowi Voldemortowi w polskojęzycznej wersji filmów o Harrym Potterze – nie są to jednak potwierdzone informacje. Pojawiły się także przypuszczenia w kierunku Krzysztofa Szczerbińskiego, który dubbinguje Złomiarza z Overwatcha i Lee Sina w League of Legends (ponownie jednak nie ma oficjalnych wiadomości na ten temat).

Klasyczny Fiddlesticks:

Surprise Party Fiddlesticks: