r.

Nowy bohater nadchodzi. Kto nim będzie?

Prawdopodobnie na początku stycznia wraz z aktualizacja 6.2 na serwerze PBE Riot przedstawi nam nowego bohatera. Powoli otrzymujemy wskazówki!

Aby nie ograniczać artykułu do suchych wypowiedzi twórców gry, postaram się przedstawić Wam wszystkie wcześniejsze przecieki oraz spekulacje dotyczące przyszłych postaci w Lidze Legends. Jednak na początek zacznijmy od najnowszych wieści z oficjalnego forum gry!

Rioter o nowym bohaterze

Oto wypowiedzi Grypsylorda (będące odpowiedzią na pytanie czy to może być bohater z krainy Void, np. tata Kog’Mawa):

Kolejna postać, która pojawi się w League of Legends, była zaprojektowana bardzo dawno temu, jednak zamroziliśmy projekt na długi czas.

Pracownik Riotu również napisał:

Nie będzie to Ao Shin.

Dodatkowo, zdradzony został jeszcze jeden sekret przez Grypsylorda:

Nowy bohater nie będzie posiadał pasywu aktywującego się po trzecim uderzeniu (tak jak Braum, Tahm).

Spekulacje

Tak jak wspominałem wcześniej, przypomnę Wam wszystkie przecieki i spekulacje, które pojawiły się w ostatnich miesiącach:

Władca minionów

Mad_scientist.svg

24 kwietnia 2015 roku na łamach serwisu How2Play przedstawiliśmy wypowiedź Meddlera, w której zapowiedział mechanikę nowego bohatera:

Z pewnością jeden z nowych bohaterów dostanie mechanikę pozwalającą tworzyć oraz manipulować minionami. Wprowadziłoby to niesamowite zmiany w gameplayu oraz możliwości taktyczne. Takowy bohater nie mógłby jednak spamować umiejętnościami na każdą linię, rodziłoby to zbyt duże problemy ze split-pushem. Jego mechanika nie może być toksyczna.

Moim skromnym zdaniem, ten bohater opisywany przez Meddlera najbardziej prawdopodobną opcją, ponieważ pochodzi od samych twórców, a sam Grypsylord wspomniał, że projekt nowego bohatera był zamrożony na jakiś czas.

Raa’tul

d14d1f459bf353f88e3515fd2b6d1f

27 maja 2015 roku opublikowaliśmy przeciek, który pojawił się na 4chanie. Zawierał on informację o nowym bohaterze, Raa’tulu, który miał być Darkinem (tak jak Aatrox). Postać byłaby strzelcem opierającym się kradzieży życia. Mechanizm ucieczki Raa’tula znajdowałby się pod jego [R], a sam bohater dostałby na starcie skórkę o nazwie Wargod.

Ukryty bohater w splashu Poppy

hcwrOBw-1

25 listopada 2015 roku Riot ujawnił nowy splashart Poppy. W tle widzimy tajemniczą postać. Tutaj pierwsze skrzypce zagrała społeczność League of Legends, która bawiąc się w zgadywanki, ustaliła kilka możliwości:

  • Żółw z Galapagos (?!?! :D)
  • Wkurzony ojciec krabów z Summoner’s Rift
  • Skórka do Siona
  • Skórka do Garena
  • Skórka do Aatroxa
  • Galio
  • Nowy bohater będący Noxianinem
  • Helmet Bro (xD)

Rin – Żywiołak

rin

19 Listopada 2014 roku na platformie Reddit użytkownik WhyRenektonWhy, który zasłynął z przepowiedzenia nadejścia Katalisty, Gnara oraz Rek’sai, podał informację o bohaterze noszącym przydomek Rin. Miałby on jakoby posiadać aż 11 umiejętności oraz władać trzema żywiołami.

Borgun – Druid

bergun

Kolejną z koncepcji jest Borgun. Przeciek na temat tej postaci został ujawniony 25 listopada 2014 roku. Znajdowała się ona rzekomo na serwerze alfa. Miał być on druidem, który  posiada jako współtowarzysza wilka. A może Kindred to jego przerobiona wersja?

Izuna – Pani Błyskawic

Izunaa

Miesiąc później, bo pod koniec grudnia, ponownie słynny WhyRenektonWhy przekazał informację, że kolejnym bohaterem ma być Izuna. Jednak nie do końca było wiadomo, czy przypadkiem ktoś nie podszywa się pod słynnego redditowego proroka. [R] Izuny miało ograniczać wizję, a następnie porazić przeciwnika piorunem.

Ao Shin

5L66tNbIPNlS.878x0.Z-Z96KYq

Na sam koniec pozostaje przypomnieć nam Ao Shina. Twórcy zapowiedzieli, że wyjdzie on w 2016 roku, jednak z wypowiedzi Grypsylorda wynika, że inny bohater go ubiegnie.

(W miniaturze została przedstawiona grafika z Internetu, a nie koncept nowego bohatera)

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”6″]