League of Legends r.

Nowości z Riot Games Merch!

Niedawno zakończona została druga seria figurek z Riot Games Merch, a co za tym idzie, nie tylko w sklepie pojawiła się Tajemnicza Figurka, ale i pracownicy zdradzili nam kilka ciekawych informacji na temat ich produktów.

Zacznijmy od tego, że druga seria figurek niedawno dobiegła końca. Klasycznie otworzył ją Urf, listę zamknęła zaś Księżycowa Bogini Diana. W sumie powstało 25 statuetek, z czego wiele z nich nie wróci już do sprzedaży.

Z tego względu Riot Games tradycyjnie dodał do oferty swojego sklepu tzw. Tajemniczą Figurkę (seria 2). Przy jej zakupie otrzymujecie jedną, losową statuetkę z listy danej serii. Jest to o tyle opłacalne, że płacicie 15 dolarów zamiast 25, a możecie zdobyć coś, co na zagranicznych stronach sprzedawane jest za przynajmniej dwukrotność ceny. Opcja ta będzie dostępna do wyczerpania zapasów.

Wraz z pojawieniem się Tajemniczej Figurki, Riot poinformował, że Księżycowa Bogini Diana niedługo znajdzie się w skarbcu. Na szczęście jest ona z edycji specjalnej, a nie limitowanej, więc powinna powrócić do sklepu na kolejne świętowanie Chińskiego Nowego Roku. Jeśli jednak ktoś z Was nie ma ochoty czekać tak długo, radzę się pospieszyć i zdobyć Boginię Księżyca (moim zdaniem jest cudowna, ma nawet własnego królika, tak jak na swoim splash arcie w grze!).

Na Facebooku pojawił się post dotyczący wyżej wymienionych informacji, a z komentarzy pod nim udało mi się dowiedzieć kilku rzeczy odnośnie kolejnych serii figurek.

Przede wszystkim, dużo osób pytało, jakie postacie najprawdopodobniej znajdą się w serii trzeciej i prosiło o jakieś wskazówki. Riot Games Merch odpowiedzieli, że podpowiedzi zostawiają już od sześciu miesięcy. Część graczy potwierdziła, że wyłapali w komentarzach informacje o figurkach do Sony i Teemo, a gdy ktoś pytał o coś dla Akali oraz Ahri, dostawał informację, iż „jedna z nich jest w planach”. Mamy również sporą szansę na zobaczenie statuetek Rakana i Xayah, najprawdopodobniej pod koniec tego roku.

Następnym tematem, często pojawiającym się w komentarzach, było to, czy Riot ma w planach odnowienie wyglądu figurek z serii pierwszej, by ponownie wystawić je na sprzedaż. Nie dziwię się, bo wygląd pierwszych statuetek nie był zachwycający. Niestety, poinformowano nas, że szansa na to jest bliska zeru. W kolejnych seriach nie pojawi się dana postać, jeżeli figurka dla niej wyszła wcześniej. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy robi się statuetkę bohatera z konkretną skórką (przykładowo – w pierwszej serii wyszła klasyczna Jinx, a w drugiej Firecracker Jinx). Tak więc, gracze Yasuo, macie szansę na więcej figurek Pokutnika.

Ostatnia informacja tyczy się innych typów statuetek, głównie serii „Mini”. Jak wiemy, Tajemnicza Figurka dotyczy tylko konkretnych serii produktów Riot Games, więc nie zdobędziemy w ten sposób przykładowo nendroida czy figurki Mini. Przez to część osób była dość przygnębiona, że nie ma szansy na dodanie do swojej kolekcji Star Guardian Ahri, która wyprzedała się pierwszego dnia po swoim wyjściu. Riot napisał, że kiedyś najprawdopodobniej stworzą Tajemniczą Figurkę Mini, ale będzie trzeba na to chwilę poczekać. W końcu samo rozdzielenie ceny byłoby sporym wyzwaniem, gdyż w tej serii pojawiają się albo pięcioosobowe drużyny, albo pojedyncza postać.

To by było na tyle. Planujecie kupić Tajemniczą Figurkę? A może poczekacie na wersję Mini? Jak sądzicie, jakie postacie pojawią się w serii trzeciej?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.