League of Legends r.

Tricki z pułapkami Caitlyn!

Pomimo faktu, że od reworku ADC minęło sporo czasu, to są osoby, które wciąż tęsknią za starym Gravesem, Cait... Jednym owe zmiany się podobają, innym nie za bardzo, jednak wszystko ma swoje plusy i minusy!

Artykuł jest o zaletach pułapek Caitlyn po reworku! Czuję, że są one dość niedoceniane, jak i ludzie nie wiedzą jaki drzemie w nich potencjał. Na początek przypomnijmy, co zostało zmienione: dodano “amunicję” pułapek oraz połączenie pułapki z umiejętnością pasywną. Czy na pewno jest to silne? Dość wysokie pick ratio wymienionej bohaterki na Worldsach powinno dać do myślenia!

Caitlyn, ze względu na swój zasięg i spore obrażenia w early dzięki umiejętności pasywnej, jest postrachem linii. Dodatkową zaletą są pułapki [W], które stwarzają niesamowitą presję na linii, jak i zabezpieczają przed gankami wrogiego junglera. Wrogowie raczej będą starać się je omijać, jednak znajomość pozostałych bohaterów znacznie zwiększa szansę złapania kogoś. Najlepszymi przykładami są Blitzcrank oraz Leona. Jeśli któreś z nich trafi skillami, wystarczy użyć [W] w odpowiednim miejscu i przeciwnik nie zdąży uciec!

Caitlyn_1

 

Istnieje również szereg postaci, które Caitlyn potrafi skontrować samymi pułapkami! I tak, kontra to odpowiednie słowo, zaraz to udowodnię!

 

Pantheon_OB

Pantheon – Dużo czasu na reakcję, kiedy ultuje. Pewny root, kiedy tylko nasz piekarz zdecyduje się na skok.

 

Bard_OB

Bard – Zależnie od sytuacji, można to uznać za kontrę lub synergię. Wystarczy postawić [W] pod przeciwnikiem kiedy jest “niewrażliwy”. Działa identycznie w przypadku Klepsydry Zhonyi oraz Anioła Stróża. Można również stawiać je pod jego tunelami.

 

Nunu_OB

Nunu – Nieruchomy w trakcie ultowania! Co prawda zada obrażenia, jednak nie będzie mógł Was dalej ścigać.

 

Sion_OB

Sion – Kiedy zginie, wystarczy postawić pod nim pułapkę, unieruchomi go to na wystarczająco długo, by uciec.

 

TahmKench_OB

Tahm Kench – Łatwo skontrować jego [R], zwłaszcza, jeśli podróżuje samotnie.

 

Vi_OB

 

Vi – Jej ultimate trwa wystarczająco długo, by została złapana.

 

Zilean_OB

Zilean – Sprawa oczywista, działa identycznie jak w przypadku Anioła Stróża.

 

TwistedFate_OB

Twisted Fate – Widzicie ulta i BOOM, zwierzyna złapana, jednak musicie być szybcy i odpowiednio blisko!

 

Thresh

Thresh – Najtrudniejszy trik na liście, wymaga refleksu oraz dobrego wyczucia. Kiedy Thresh trafi [Q] w sojusznika, właściwe postawienie pułapki między nimi powstrzyma dash Strażnika Łańcuchów

 

Yasuo_OB

Yasuo – Samych obrażeń ulta nie powstrzyma, jednak pomoże uniknąć rzezi zaraz po nim!

Pamiętajcie, że maksymalna ilość pułapek wynosi 5! Sprawdzają się świetnie w krzakach, jednak przede wszystkim blokują przeciwnikom niektóre ścieżki w dżungli! Korzystajcie z tego! Dużo łatwiej będzie Waszej drużynie wygrać teamfighty oraz zgarnąć objectivy!

Mam nadzieję, że artykuł się przydał, polecam wszystkim wypróbowanie Caitlyn na pozycji strzelca, ale nie tylko! Ciekawie sprawdza się również na Midzie, jednak tylko 4fun, nie radze testować na rankedach!