League of Legends r.

Nowa postać w LoL-u: Soraka 2.0?

Riot zdradza szczegóły o nowej postaci!

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wyjdzie, ale została już zapowiedziana przez Meddlera:

Zamierzamy w tym roku wydać bohatera, który powinien sprawdzić się w tradycyjnym stylu gry supporta (skupienie na pomocy sojusznikom/przeszkadzanie wrogom, a nie zadawanie im obrażeń, dobre działanie na linii dla duo).

Rioter nigdzie jednak nie stwierdził wprost, że bohater ten będzie pierwszorzędnie supportem. Dodał też, że chce tu odróżnić pozycję wsparcia od tego, co gracze ogólnie odnoszą do wsparcia:

[…] buffy, różne rodzaje uzdrowienia – które odnosimy raczej do enchanterów. Jestem pewien, że postać, o której mowa, będzie grana przede wszystkim w liniach duo i najbardziej efektywna okaże się, grając na alei z sojusznikiem.

Nie powinniśmy więc spodziewać się postaci typu Zyra (pozdrawiam, Thorny!), w końcu tym razem Riot nie celuje w obrażenia. Nie wiadomo jednak, czy będzie to postać typu Braum, a może typu Soraki czy Janny – niektórzy domniemają również, że twórcy chcą wydać nowego Mordekaisera, który nieco odnowi styl gry na bocie. Jak myślicie, co jest najbardziej prawdopodobne? Jakby nie patrzeć, typowy support, by się przydał, ostatni wyszedł w marcu 2015 r. (Bard, w lipcu co prawda pojawił się Tahm Kench, ale czy taki z niego typowy support…). Możemy się spodziewać Soraki 2.0?