League of Legends r.

Nieco inaczej – Rek’Sai TOP

Rek'Sai znana jest Wam zapewne jako bohaterka panująca w lesie. Co jednak, gdyby zmienić jej główną rolę na nieco inną? Sprawdźmy to!

Rek’Sai TOP

Zalecane runy: Attack Speed, Attack Damage, Flat Armor, Magic Resist

Specjalizacje: 12-0-18 (klucz: Grasp of the Undying):

Umiejętności: Zaczynamy z Q, następnie wybieramy E i W. Poza ultem maksujemy Q, potem E i W.

Czary przywoływacza: Flash i Teleport

Start: Ostrze Dorana + Mikstura zdrowia

Build: Titanic Hydra, Ninja Tabi, Sterak’s Gage, Deadman’s Plate, Spirit Visage, Randuin’s Omen


Jak to działa?

Wysoka mobilność

Zabicie Rek’Sai to sztuka. Rozstawianie wielu tuneli pozwoli Ci łatwo unikać ganków przeciwnego leśnika, jak i nawet środkowego. Pamiętaj tylko, aby nie były dla nich zbyt łatwo dostępne – mogą przecież stanąć na nim, niszcząc Twój niecny plan… ucieczki.

Świetne wczesne wymiany

Umiejętność [Q] zapewnia Wam sukces podczas wczesnych, jak i tych późniejszych wymian. Przeciwnik nie będzie brnął dalej, a ulepszając właśnie tę umiejętność, staniecie się wielkim, chodzącym (pływającym, pełzającym?) koszmarem.

Niesamowite leczenie

Kilka podstawowych ataków wystarczy, żeby napełnić swój zasób zdrowia maksymalną wartością. Możecie przecież potem przemienić się w podziemną postać i patrzeć, jak zielone punkciki przybywają na twoje konto.

Wady

  • Rek’Sai grana na górnej alei ma problemy z czyszczeniem fal stworów. Może zostać dzięki temu łatwo skontrowana bohaterem atakującym z daleka.
  • Jej super umiejętność nie będzie zbyt skuteczna. Nie będziecie w stanie wykorzystać jej na dolnej części mapy, lub gdziekolwiek indziej.

Wnioski

Furia Pustki jest ciekawym wyborem na górną aleję, który idealnie sprawdzić się może w grach normalnych. Takim pickiem możecie zaskoczyć nie tylko wrogów, ale i sojuszników – oczywiście pozytywnie.

Co sądzicie o takim wyborze na górną aleję? Koniecznie napiszcie w komentarzach!