r.

Natychmiastowa reakcja na report?

Riot od dłuższego czasu mówi o wprowadzeniu nowego systemu kar dla graczy. Zobacz kolejne zmiany!

Ponieważ na PBE (klik!) pojawiły się nowe karty banowania, NeuroCat wypowiedział się nieco szerzej na ich temat:

“Hej wszystkim,

wydaliśmy komplet nowych dodatków na PBE. Wcześniej w tym roku testowaliśmy to, co znalazło się w dzisiejszej [9 września – przyp. autorka] aktualizacji, dlatego chciałbym wyjaśnić kilka kwestii. Wszystko sprowadza się do tego, aby poprawić system reportowania – jego automatyczne funkcje wykrywania, karania i (kiedyś) nagradzania niektórych zachowań.

 

Poprawa kart w kliencie

Do teraz karty były wysyłane w wiadomości e-mail do kłopotliwych graczy. Teraz będą się pojawiać w kliencie, określając kontekst kary i pokazując chat logi, które wpłynęły na decyzję o przyznaniu jej. Wdrożenie tych kart w klienta gry upewni nas, że gracze otrzymali konieczne informacje do zrozumienia naszego postępowania i zmiany ich zachowania na lepsze. Ponieważ znaczna większość z Was nigdy nie otrzyma takiej karty, oto, jak ona wygląda:

JuB4tgx

Ograniczenia czatu

Natychmiastowa reakcja zaczęła się od dwutygodniowych i permanentnych banów za negatywne zachowania (homofobia, rasizm, seksizm, grożenie śmiercią, znęcanie psychiczne), ponieważ są one całkowicie nieakceptowane przez społeczność i trudne do pomylenia. Po analizie kilku milionów gier z ostatnich kilku miesięcy, nowy system jest w końcu gotowy, aby radzić sobie także z delikatniejszymi, ale nadal utrzymującymi się negatywnymi zachowaniami – przez ograniczenia czatu.

 

Bany za umyślne feedowanie

Celowi feederzy niszczą gry, dlatego będą otrzymywać dwutygodniowe bany. Będą także narażeni na permanentne bany, jeżeli nie zmienią swojego zachowania. Przez tony wewnętrznych metryk, chat logów i historycznych uwarunkowań w grze, upewniliśmy się, że system rozumie różnicę między specjalnym feedowaniem a byciem zgniatanym przez osobę mainującą Riven w soloQ. Nie powinniście się martwić o posiadanie po prostu złej gry.

Kiedy wdrożymy nowy system, cały zespół zajmujący się zachowaniem graczy będzie ręcznie kontrolował kilka tysięcy pierwszych przypadków, aby się upewnić, że wszystko pracuje poprawnie.”

 

Czekamy zatem na implementację systemu na serwery live, aby w pełni poznać jego działanie. Prezentuje się on naprawdę dobrze! Gorzej, jeśli okaże się, że jest zbugowany tak samo, jak klient gry…

 

 

Źródło: http://boards.pbe.leagueoflegends.com/en/c/general-pbe-feedback/PtffcGAV-instant-feedback-updates-land-on-pbe