League of Legends r.

Jak naprawić error RADS w patchu 6.23?

Po wprowadzeniu patcha 6.23 niektóre osoby mogą otrzymać error RADS uniemożliwiający im uruchomienie gry. Jak to naprawić? Mamy rozwiązanie!

Jak naprawić RADS error w patchu 6.23?

heimerdinger_2

Oto jak wygląda wspomniany błąd!

56clo

Zacznijmy od wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje.

Każdy ma swój adres IP, którego używamy aby “wysyłać wiadomości” (coś podobnego do numeru telefonu przy wysyłaniu/odbieraniu SMS), ale skąd Twój komputer ma wiedzieć, że riotgames to tak naprawdę 23.74.24.114? W internecie są miliony maszyn więc zapamiętanie wszystkich IP zajęłoby zdecydowanie za dużo pamięci (wyobraź sobie, że musisz zapamiętać kto jest posiadaczem każdego numeru telefonu na świecie!).

W zamian Twój komputer przechowuje adresy kilku serwerów nazywanych Domain Name Servers (DNS). Serwery te są jak gigantyczne książki telefoniczne i mogą powiedzieć Ci jaki adres IP jest przypisany do określonej nazwy. Najwidoczniej serwer, który przechowuje adresy IP riotu nie działa, więc kiedy Twój klient próbuje się połączyć z Riotem nie dostaje żadnego adresu i wyskakuje error. Sposób naprawy, który podałem poniżej sprawia, że kiedy Twój klient próbuje się połączyć z riotem zamiast wyszukiwać serwera DNS (który nie działa) przechodzi od razu do poprawnego adresu IP.

Zabierzmy się za naprawę!

Potrzebujemy powiedzieć naszemu komputerowi, aby nie szukał adresu IP dla l3cdn.riotgames.com w serwerze DNS, lecz w zamian podać mu adres, na który ma przejść.

  1. Uruchom notatnik jako administrator
  2. Klikamy Plik -> Otwórz, następnie przechodzimy do “C:Windows/System32/drivers/etc” i otwieramy plik “hosts” (możesz potrzebować zmienić “dokumenty tekstowe” na “wszystkie pliki” w okienku otwierania pliku)
  3. Dodajemy na samym końcu linijkę “23.74.24.114 l3cdn.riotgames.com”, zapisujemy i zamykamy plik.
  4. Otwieramy klient LoL-a i cieszymy się grą!

UWAGA: Pamiętaj, aby później wrócić do pliku hosts i usunąć tą linijkę! (Może to spowodować problemy jeśli Riot zmieni IP swojego serwera)

Mam nadzieję, że podany sposób Wam pomógł! Jeśli nie, to albo źle trzymaliście się instrukcji, albo próbowaliście naprawić nie ten error co macie!