League of Legends r.

Nami na… egzaminie ★ Broń Jhina w świecie rzeczywistym ★ Penta na supporcie? Chciałoby się takiego Zileana w teamie…

Nami i Usain Bolt na egzaminie? Od razu mniej stresu w sesji!

★ LoL na… egzaminie

Nudzicie się w szkole? Sesja jest zmorą na Waszych studiach? Jeden z wykładowców postanowił nieco umilić studentom czas raczej nieprzyjemny i w jednym z pytań egzaminacyjnych nawiązał do… League of Legends. Sam przedmiot egzaminu brzmi dość trudno – jest to bowiem mechanika płynów. Egzaminator postanowił więc delikatnie odstresować studentów, nawiązując w jednym z zadań do LoL-a i… Usaina Bolta. Zazdrościcie?

Jak wyglądało zadanie? Poniżej możecie zobaczyć obrazek poglądowy z Nami i treść w języku hiszpańskim (niżej przedstawiamy tłumaczenie):

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/acafds/league_related_question_in_a_college_exam/

Tłumacząc na polski (z języka angielskiego – dzięki użytkownikowi xpepi):

W popularnej grze komputerowej League of Legends postać syreny Nami posiada superumiejętność tworzenia tsunami. Uzyskuje to poprzez gwałtowne potrząsanie swojej laski o długości L, wzburzając w ten sposób wodę wokół siebie.

Szybkość wzburzania się fali V oraz ciśnienie wywierane przez nią po zderzeniu z P polegają na grawitacji G, głębokości wody mierzonej pod falą H, gęstości wody oraz jej napięcia powierzchniowego. […]

W League of Legends dystans jest mierzony w “jednostkach”. W grze Nami oraz jej laska razem mierzą L = 80 jednostek, a grawitacja wynosi G = 1500 jednostek/s2. Gęstość wody w League of Legends wynosi 1 kg/jednostka sześcienna. Nami jest w stanie stworzyć falę wielkości H = 40 jednostek, która podróżuje z szybkością V = 1000 jednostek/s. Fala zadaje P = 150 punktów obrażeń magicznych każdemu przeciwnikowi na swojej drodze. Obrażenia magiczne stanowią pomiar ciśnienia: 1 punkt obrażeń magicznych odpowiada 104 kg jednostka-1 s-1. […]

Czy Usain Bolt będzie w stanie uciec przed falą bez żadnego uszczerbku?

Jak myślicie: ucieknie czy nie?

★ Broń Jhina w świecie rzeczywistym

Hell0hi1, użytkownik Reddita, pochwalił się swoim nowym dziełem. Nie jest ono typowe – postanowił on przenieść do świata realnego broń Jhina. W tym celu zaprojektował ją, wydrukował w drukarce, wyszlifował, pomalował i skleił. Całość wymagała miesiąca. Efekt?

Źródło: https://imgur.com/gallery/pCrhbUc

★ Penta na supporcie? Chciałoby się takiego Zileana w teamie…

Chociaż nie. Na miejscu Riven byłoby mi przykro.

Niemniej – penta całkiem ładna.

Z ciekawostek: Jer Beary, czyli gracz Zileana, jest w Platynie 4. W tej grze jego statystyki wyniosły 13/10/26 – mecz oczywiście wygrał (niestety nie był to ranked).

O autorze: Daily H2P

AvatarCześć! Jestem Daily H2P - konto, z którego publikowane są zbiorcze newsy na temat League of Legends. Urodziłem się w 2019 roku i mam nadzieję, że jak najdłużej będę informować Was o najciekwszych rzeczach ze świata Runeterry... i nie tylko.