League of Legends r.

Najsilniejsze postacie w historii!

W patchu 7.11 najsilniejszą postacią był Nunu z win rate na poziomie 55,5%. W historii LoL-a były jednak postacie ze zdecydowanie wyższym win rate!

Zgaduję, że wiele z Was zauważyło, że część postaci ma dosyć wysokie win ratio w porównaniu do reszty. Czasami jak widzimy, że postać ma ponad 55% wygranych gier, to możemy spodziewać się jej szybkich nerfów. Jednak w historii LoL-a były postacie, które poprzez wprowadzenie jakichś zmian (najczęściej buffy bądź zmiany przedmiotów), zyskiwały bardzo dużo na sile. Czasami tak dużo, że ich win rate przekraczał 60%!

Poniżej znajdziecie listę dziesięciu postaci, które zapisały się w kartach LoL-a bardzo wysokim współczynnikiem wygranych gier.

10 najsilniejszych postaci w historii

Ahri – 57% win rate

Po zmianach Ahri w patchu 5.2, które miały być rekompensatą w zamian za usunięcie Deathfire Grasp, nasza Lisica podbiła środkową aleję. Pomimo usunięcia bardzo przydatnej rzeczy z (postacie trafione charmem otrzymywały obrażenia zwiększone o 20%) oraz DFG, czyli jej bazowego przedmiotu, Ahri potrafiła zabijać postacie szybciej niż w poprzednich aktualizacjach. Zmiany te zapewniły jej tytuł najlepszego midera, dopóki nie otrzymała nerfów w następnej aktualizacji.

Sejuani – 57,5% win rate

Przez dodanie do gry Cinderhulka a patchu 5.5 Sejuani automatycznie wskoczyła na szczyt listy najlepszych leśniczych. Wcześniej dosyć zapomniana postać, po dodaniu jednego przedmiotu całkowicie zdominowała ówczesną junglę. Idealnie wpasowała się do mety, która wymagała od junglera bycia tankowatym oraz posiadania ogromnego potecjału do engage’u oraz disengage’u. Taka właśnie była .

Sivir – 58% win rate

W patchu 3.13 Sivir otrzymała aktualizację, która dotyczyła głównie aspektów wizualnych postaci, ale nie obyło się bez małych zmian w jej skillsecie. Wtedy kompletnie zdominowała dolną aleję, a to głównie za sprawą usunięcia kosztów many na jej  oraz przez zmiany . Dzięki temu z postaci kompletnie wtedy zapomnianej, stała się jednym z lepszych ADC wszech czasów.

Zyra – 58,5% win rate

Zyra, została dodana aktualizacji 1.0.0.143 (lipiec 2012). Wtedy okazało się, że jest ona kompletnie niezblansowana. Jej wysokie przeliczniki w połączeniu z dużą ilością CC oraz niskimi czasami odnowienia sprawiły, że kompletnie zawładnęła grą. Do dzisiaj ma tytuł jednej z najsilniejszych postaci, jaka kiedykolwiek została wydana.

Rumble – 58,5% win rate

Jest on jedyną postacią na liście, która nie stała się super Over Powered za sprawą zmian. Wcześniej był dobrym championem, jednak gracze nie byli skorzy do wybierania go. Jednak w tej samej aktualizacji, w której wydano Zyrę, ludzie przekonali się do niego. Okazał się on na tyle silnym AP Bruiserem, że zawładnął topa, za co otrzymał miano najlepszego toplanera oraz multum nerfów.

Xin Zhao – 59% win rate

Od czasów dodania go w pierwszym sezonie był stosunkowo silnym toplanerem. Dosyć ciekawy jak na ówczesne standardy skillset oraz duży sustain sprawiły, że stał się on jedną z lepszych postaci w historii.

Warwick – 59,5% win rate

Po zmianach w przedmiotach dla junglerów w patchu 4.20, a dokładniej po dodaniu Devourera, Warwick kompletnie zdominował las. Mimo tego, był on postacią słabą, ze względu na swój łatwy spellset. Więc dlaczego miał on tak duży współczynnik wygranych gier? Przed reworkiem, był on postacią niezmiernie łatwą, co w połączeniu z dużym potencjałem który dał mu , sprawiło wygrywał on gry praktycznie solo.

Rammus – 60,5% win rate

Mamy tutaj sytuację podobną jak u Warwicka. Po zmianach przedmiotów dla junglerów w aktualizacji 3.14 Rammus stał się dosyć OP pickiem, co w połączeniu z jego niezwykle łatwym stylem gry sprawiło, że wywindował on na szczyt ówczesnych tierlist. Połączenie świetnych ganków oraz doskonałych teamfightów zapewniły mu pierwsze miejsce na liście junglerów w presezonie 4.

Talon – 62% win rate

Za sprawą zmian w The Black Cleaver w patchu 1.0.0.152 Talon stał się najlepszym zabójcą w tym patchu. Posiadając tylko ten jeden przedmiot, był w stanie zabić praktycznie każdą postać. A to tylko przez to, że mógł nabić 4 stacki na  dosłownie w sekundę, co zapewniało redukcję pancerza przeciwnika o całe 30%! Warto wspomnieć, że przedmiot ten posiadał jeszcze dodatkowe 15% redukcji pancerza. Dzięki temu Talon dosłownie rozpuszczał swoich przeciwników.

Skarner – 64% win rate

Po aktualizacji Jaggernautów (Molochów) w patchu 5.16 Skarner otrzymał duży rework. Dzięki zmianom wprowadzonym w tej aktualizacji, w połączeniu z nowymi przedmiotami, został prawdziwym potworem. Z bezużytecznej postaci stał się tankowatym zabójcą, który dodatkowo posiada duże utility. Te współczynniki sprawiły, że został najsilniejszą postacią w historii!