r.

Najrzadsze skiny w League of Legends

W Lidze Legend mamy setki przeróżnych skinów. Ale które z nich są najrzadsze oraz najtrudniej dostępne?

Neo PAX Sivir

Neo PAX Sivir, czyli zaktualizowana wersja PAX Sivir była dostępna tylko przez ograniczony czas, a dokładniej między 31 sierpnia 2017, a 8 stycznia 2018. Żeby ją zdobyć potrzebowaliśmy 10 klejnotów Hextech lub mogliśmy liczyć na nią jako zawartość np. skrzynki. Jeżeli ktoś już był szczęśliwym posiadaczem oryginalnej PAX Sivir, to jej odświeżoną wersję dostawał za darmo.

Skiny z Warsztatu Hextech

Jeżeli mówimy o Sivir za klejnoty, to warto wspomnieć o innych skórkach z Warsztatu. Odkąd Riot wprowadził Warsztat Hextech, co jakiś czas wypuszcza nową skórkę, którą możemy odblokować tylko na 2 sposoby – 10 klejnotów, które mają małe szanse na wypadnięcie np. ze skrzynki albo mieć jeszcze więcej farta i w takiej skrzynce ją trafić. Które skiny wymagają tego od nas? Są nimi:

  • Hextech Alistar
  • Hextech Annie
  • Dreadnova Darius
  • Lancer Zero Hecarim
  • Hextech Kog’Maw
  • Hextech Poppy
  • Soulstealer Vayne

Urf the Manatee

Wilk w Foczej Skórze został wypuszczony z okazji Prima Aprillis w 2010 roku. Można było go kupić przez określony czas w obniżonych cenach (najniższa wynosiła 50 RP). Ostatecznie, pod koniec jego dostępności, zdrożał on do oryginalnej ceny, czyli do 5 tysięcy Riot Points. Cały dochód ze sprzedaży skórki trafił na fundację chroniącą manaty. 
Gdy Riot wypuścił Sklep NE można było zakupić tą skórkę w wersji odświeżonej za 150 000 Niebieskiej Esencji. Różniła się ona od oryginału między innymi tym, że WW z 2010 dostał Laur Zwycięzcy.

Silver Kayle

Srebrna Kayle jest jedną z 4 skórek z Edycji Kolekcjonerskiej Ligi. Dodatkowo otrzymywało się dostęp do 20 innych czempionów oraz 1300 RP.

Championship Riven

Żeby zgarnąć Mistrzowską Riven były 2 opcje – albo trzeba było wziąć udział w Mistrzostwach Świata w sezonie drugim, albo kupić ją, gdy była dostępna w październiku 2012. Posiadacz oryginalnej Championship Riven mógł liczyć na darmową wersje z 2016 oraz na specjalny ekran wczytywania.

Źródło: https://www.unrankedsmurfs.com/skins/championship-riven

Rusty Blitzcrank

Rusty Blitzcrank to prawdopodobnie jeden z rzadszych skinów w LoL-u. Wprowadzony w 2009 kosztował zaledwie 520 RP. Po trzech miesiącach Riot zdecydował się wycofać tą skórkę ze sklepu na dobre, ponieważ był zbyt podobny do oryginalnego Blitza.

Stary splashart Rusty Blitzcranka
Źródło: https://lolskinshop.com/product/rusty-blitzcrank/

Black Alistar

Uważany za najrzadszy skin w League of Legends, Black Alistar mógł być odblokowany jedynie przez kupienie preordera edycji cyfrowej. Niestety w 2014 Riot wyłączył kody na stare skiny, takie jak właśnie Black Alistar czy Silver Kayle. Ciekawe ile osób się śmiało z kupujących preorder darmowej gry. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Human Ryze (Young Ryze)

Ten skin, podobnie jak Silver Kayle, był częścią edycji kolekcjonerskiej. Przedstawia on Ryze’a z przeszłości. Dawniej nazywał się Ludzki Ryze – było to nawiązanie do cytatu z jego historii, który mówił że Ryze kiedyś był człowiekiem, a dziś jest magiczną istotą. Po jego kolejnym reworku nazwa została zmieniona na Młody Ryze.

UFO Corki

Ta skórka była rozdawana wszystkim graczom, którzy zarejestrowali się do gry przed 14 stycznia 2010, aby uczcić wygranie dwóch nagród przez League of Legends na Gamespy Reader’s Choice Awards oraz IGN. Mimo ogromnej ilości kont założonych w tamtym okresie, obecnie spotkanie tej skórki graniczy z cudem.

Triumphant Ryze

Ryze Zwycięzca jest nagrodą dla zwycięzców jakichś turniejów League of Legends. Nie martwcie się, nie musicie liczyć na angaż w LCS-ach, aby go zdobyć. Mały turniej sygnowany logiem Riotu już powinien Wam go zapewnić.

Riot Squad Singed

Kody na tą skórkę można było otrzymać uczestnicząc w eventach w 2010 i 2011 roku, takich jak Gamescom czy PAX. Gracze czasami mieli szansę go kupić za RP, ale od czasów PAX Prime 2011 ta skórka nie była dostępna ani razu.

King Rammus

Oczywiste nawiązanie do Bowsera z Super Mario Bros było rozdawane dla graczy, którzy grali w League już w jej wersji beta. Jeśli spotkacie kiedyś kogoś z King Rammusem, to wiedzcie, że macie do czynienia z prawdziwym weteranem tej gry.

Judgement Kayle

Kayle Sędzia to kolejna skórka dla weteranów Ligi Legend. W prezencie otrzymywał ją każdy, kto zagrał minimum 10 gier przed końcem sezonu pierwszego. 

Skórki PAX

Wspominaliśmy o Neo PAX, więc nie wypada wspomnieć o oryginalnej PAX Sivir. Kod na skórkę inspirowaną filmem TRON można było zgarnąć będąc uczestnikiem konwentu PAX Prime w 2011 roku.

To samo się tyczy PAX Jaxa. Kod na niego można było dostać uczestnicząc w poprzedniej edycji tego eventu.

A na koniec przechodzimy do najrzadszego skina z serii PAX. Jest nim PAX Twisted Fate. Jego można było dostać na PAX 2009. LoL nie był zbytnio popularny w tamtym okresie, więc liczba graczy Ligi uczestnicząca w tamtym wydarzeniu nie była okazała. Spotkanie gracza z tym skinem można liczyć jako ogromne osiągnięcie.

Stare Zwycięskie Skiny

Spotkanie gracza z Victorious Gravesem czy Maokaiem jest codziennością. Co jak co, ale sezon szósty czy siódmy był stosunkowo niedawno, a poziom Złota 5 wymagany do tych skórek nie jest zadaniem niemożliwym. Ale spotkanie gracza, który osiągnął ten poziom chociażby w sezonie pierwszym czy drugim jest już trudniejszym zadaniem. Dlatego takie skiny jak Jarvan IV Zwycięzca (1. sezon), Zwycięska Janna (2. sezon) czy Zwycięska Elise (3. sezon) można już traktować jako dosyć rzadkie.

Posiadacie którąś z tych skórek? A może jakiś Wasz znajomy jest ma którąś z nich w swojej kolekcji? Piszcie w komentarzach poniżej!