League of Legends r.

Najlepsze Specjalizacje w Patchu 6.22

Patch 6.22 wniósł do gry ogromne zmiany. Wśród nich nie zabrakło nowych specjalizacji. Jeśli nie wiecie, jak ułożyć nową stronę z masterkami, zajrzyjcie tutaj!

Zmiany w specjalizacjach

Wraz z nowym patchem zmienionych zostało kilka punktów specjalizacji. Trzeba więc pomyśleć nad ich odpowiednim użyciem. Oto kilka przykładów masterek na każdą linię. 

Nie mam pojęcia jakiej wersji językowej używacie, ale uznałem, że lepszym rozwiązaniem będzie posługiwanie się angielskimi nazwami specjalizacji, gdyż powinny być one przez większość kojarzone. 

Zapraszam do lektury:

ADC

Jest to rola, na której możemy użyć wielu kluczowych specjalizacji, dlatego najprościej będzie, jeśli zaczniemy od przykładu:

Standardowe specjalizacje strzelców

 

Jest to standardowa strona, której używa większość strzelców, jednak przy kilku postaciach może dojść do zmian w miejscach zaznaczonych na czerwono.

W zakładce Ferocity pojawiła się nowa specjalizacja: Battle Trance. Zarówno nowa masterka, jak i Double Edged Sword zapewniają dodatkowe 5% obrażeń. Double Edged Sword zapewnia obrażenia natychmiastowe, ale kosztuje przy tym trochę zdrowia. Natomiast Battle Trance zajmuje 5 sekund, ale nie powoduje otrzymanych obrażeń.

 

Która specjalizacja z Ferocity jest najsilniejsza?

Warlord’s Bloodlust vs Fervor of Battle vs Deathfire Touch

Znalezione obrazy dla zapytania warlords bloodlust Warlord’s BloodlustPowinna być używana przez bohaterów, którzy skupiają się na auto atakach (Caitlyn, Draven, Ashe), ze względu na bonus do lifesteala. Bez większych zmian.

Znalezione obrazy dla zapytania fervor of battle Fervor of BattleTa masterka z kolei jest dla championów, którzy używają dużo auto ataków pomiędzy rzucanymi spellami. Dla przykładu, Kalista świetnie poradzi sobie z maksymalnie nastakowanym Fervorem, wraz ze swoim E. Specjalizacja ta świetnie sprawdzi się również u Jinx lub Ezreala.

Deathfire_Touch_mastery_2016 Deathfire TouchTo jest specjalizacja, dla bohaterów, którzy używają dużej ilości umiejętności. Idealna dla Jhina, czy Varusa.

 

Którą masterkę wybrać z zakładki Cunning?

Dla tego drzewka, najtrudniejszym wyborem jest nowa specjalizacja Greenfather’s Gift (zapewnia dodatkowe obrażenia magiczne w wysokości 3% obecnego stanu zdrowia celu) lub Dangerous Game (zabójstwa i asysty odnawiają 5% brakującego zdrowia/many). Lepszą opcją dla większości ADC będzie raczej Greenfather’s Gift.

Niemniej jednak, dla strzelców z mniejszym zasięgiem auto ataków, takich jak Vayne, czy LucianDangerous Game będzie lepszym wyborem.

 

Mid Lane

Burst/Assassin (LeBlanc, Syndra)

Na środkowej alei nadal dominuje Thunderlord’s Decree. Są jednak wyjątki.

Ferocity: Dla większości burstów, wybór Double-Edged Sword jest lepszy niż Battle Trance. Walki na środkowej alei nie trwają zbyt długo, dlatego natychmiastowe obrażenia sprawdzą się tutaj o wiele lepiej. Jest to również dobry wybór dla bohaterów, ze sporymi czasami odnowienia umiejętności.

Cunning: Dangerous Game wydaje się lepszy niż Greenfather’s GiftWejście w krzaki podczas walki na środkowej alei może być problemem, dlatego wybranie nowej specjalizacji może okazać się nieprzydatne.

 

„DOT” – Obrażenia rozłożone w czasie (Malzahar, Teemo)

Dla magów tego typu, znacznie lepszym wyborem będzie Deathfire Touch, ponieważ zapewnia dodatkowe obrażenia w czasie, które doskonale skalują się z umiejętnościami bohaterów takich jak np. MalzaharTeemo czy Brand.

Ponownie pojawia się wybór pomiędzy nowym Battle Trance, a Double-Edged SwordTym razem jednak odniesiemy się do osobistych preferencji. Battle Trance może okazać się jednak odrobinę lepszym wyborem, ponieważ nie otrzymujemy dodatkowych obrażeń, których grając wyżej wymienionymi postaciami powinniśmy unikać.

Support

Supporty AP (Sona, Brand)

Specjalizacje dla AP Supportów są bardzo podobne jak dla AP Casterów na środkowej alei, z tą różnicą, że wspierający wybiorą raczej masterkę Bandit dla dodatkowego złota.

Użyteczniejsze Supporty „Zasięgowe” (Janna, Nami)

Pomocnicy tacy jak Janna, czy Nami świetnie sprawują się z takimi specjalizacjami. Windspeaker’s Blessing zapewnia ogromny buff do uzdrowień oraz tarcz. Runic Armor z zakładki Resolve również posiada podobne wzmocnienie. Są to idealne specjalizacje dla tego typu Supportów.

Tank Support (Braum, Leona, Nautilus)

Tutaj idealnie sprawdzi się nowa specjalizacja. Courage of the Colossus dla postaci z dużym CC jest po prostu idealna. Jeśli jednak gracie postacią, która takowego CC nie posiada zbyt wiele, wybierzcie jedną z pozostałych masterek (preferencje osobiste).

Fearless z 4 Tieru specjalizacji Resolve również będzie tutaj najlepszym wyborem.

 

Jungle 

Junglerzy AD (Kha’Zix, Jarvan IV)

Większość Junglerów, jak Kha’Zix, czy Jarvan IV wybierze specjalizacje przedstawione poniżej. Drzewo Resolve będzie lepszym wyborem niż Ferocity, ponieważ zapewnia dodatkową mobilność na rzece oraz skraca czas odnowienia czarów przywoływacza.

 

Tank Junglerzy (Sejuani, Rammus, Rek’Sai)

Specjalizacje bardzo podobne do wspierających tanków. Do tej pory używaliśmy Strength of the Ages. Teraz natomiast, podobnie jak u supportów, jeśli posiadamy CC, najlepszym wyborem będzie Courage of the Colossus. Jeśli jednak takowego nie posiadamy, wybieramy Grasp of the Undying ze względu na swoją użyteczność podczas ganków.

Jeśli chodzi o Tier 2 możemy wybrać zarówno Explorer dla lepszych wczesnych ganków, jak i Tough Skin, która wzmocni waszą wytrzymałość.

Junglerzy AP (Elise)

Junglerzy AP z gap-closerem, np Elise,  nie potrzebują specjalizacji, która zapewni dodatkową prędkość ruchu. Dlatego tutaj uzupełnimy masterki wykorzystując drzewko Ferocity.

Top Lane

Na górnej alei wybór kluczowej specjalizacji sprowadza się głównie do tankowatego Courage of the Colossus albo dodatkowych obrażeń spowodowanych przez Thunderlord’s Decree lub Fervor of Battle. (W przypadku Thunerlord’s Decree specjalizacje wyglądają tak samo jak na Mid Lane) Oto przykłady:

 

Tank Top (Maokai, Rammus)

Jeśli gracie bohaterami bez hard CC (np Dr Mundo) wybierzcie Grasp of the Undying.

AD z dużym DMG (Riven, Renekton)

Dla bohaterów, którzy skupiają swoją siłę na auto-atakach i dodatkowym burstem z umiejętności (Riven, Renekton), najlepszym wyborem będzie Fervor of Battle.

Podsumowanie

Przedstawione wyżej specjalizacje wydają się idealne na obecną metę. Warto również wspomnieć, że kluczowa masterka Stormraider’s Surge również może okazać się przydatna dla bohaterów takich jak Zilean, Aurelion Sol, czy nawet Vladimir. Wypróbujcie nowe specjalizacje, ale nie bójcie się również na nich eksperymentować, opierając się na Waszych osobistych preferencjach i Waszym stylu gry.