League of Legends r.

Najlepsze, najgorsze i najpopularniejsze postacie na One For All

Basenowe wydarzenie trwa w najlepsze, a wraz z nim udostępniony nam został tryb Jeden za wszystkich. Jacy bohaterowie mają na nim najwyższy i najniższy winrate? Na kogo najprawdopodobniej będziemy grać, biorąc pod uwagę ich popularność? 

Klasycznie wybrałam po dziesięć bohaterów z każdej kategorii, więc nie będę przedłużała.

Najlepsze postacie

 

10. Illaoi – 76.8% win rate

Co prawda, na linii kilka Illaoi nie może  mieć zbyt wiele macek, ale przy zultowaniu ich ograniczenie znika, dzięki czemu część Summoners Rift zostaje nimi całkowicie pokryta. Przed taką ilością niezniszczalnych, szybko bijących i leczących Kapłanki Krakena macek przeciwnik nie ma szans się uchować.

9. Urgot – 77.2% win rate

W końcu Urgot gdzieś sobie świetnie radzi. Ma on dość wysokie obrażenia, potrafi być tanky, a do tego ma przerzucenie wroga i przerażenie go, kiedy zabije kogoś z ulta. No i bądźmy szczerzy, jeśli wszyscy zultują jedną osobę, to ta nie ma szansy na przeżycie.

8.  Ekko – 77.4% win rate

Mobilność, poke, przeżywalność z ulta, a także to, że Pasywki wszystkich Ekko się ze sobą łączą, a jedno W daje każdemu z osobna tarczę, sprawia, że ten bohater jest wyjątkowo mocny na OFA.

7. Dr. Mundo – 77.4% win rate

Tutaj z kolei na wysoki współczynnik wygranych najprawdopodobniej wpływa brak many u Mundo oraz to, iż mogą z łatwością poke’ować przeciwnika. Co więcej, nie muszą oni budować obrażeń, a tylko defensywne, tańsze przedmioty, a mimo to mają szansę wygrać teamfight.

6. Garen – 78.3% win rate

Kolejna postać z dużą przeżywalnością i z umiejętnościami, które nie kosztują many. Poza tym przeciwnik najprawdopodobniej będzie chciał się poddać, jeśli przez kilkanaście minut będzie słuchał tyle okrzyków “za Demację!”.

5. Volibear – 79.1% win rate

To, że pięć Volibearów może przerzucić za siebie jednego przeciwnika działa na ich korzyść. Nie jest dla nich zbyt trudnym pozbycie się największego carry z przeciwnej drużyny.

4. Darius – 81.3% win rate

Nakładające się na przeciwnika ładunki Krwawienia z pomogą autoatacków każdego Dariusa. To powinno wystarczyć, ale do tego jeszcze dochodzi przyciąganie przeciwnika, trudne do uniknięcia Q oraz egzekucja z ulta.

3. Yorick – 81.6% win rate

Dużo Mglistych Dziewic, dużo Istot Mgły, jeszcze więcej grobów.

2. Kayle – 81.8% win rate

Największą zaletą pięciu Kayle jest ich ult. Dodatkowo ich E zadaje obszarowe obrażenia.

1. Wukong – 83.9% win rate

Kolejny tryb, na którym Wukong króluje. Nic dziwnego, jeden ult jest silny, a co dopiero takich pięć. Teraz dodatkowo sama postać potrafi oneshotować delikatniejszych bohaterów, głównie dzięki Destrukcji/Lethality.

Najgorsze postacie

 

10. Taliyah – 31.0% win rate

Największym problemem dla pięciu Taliyah jest to, jak szybko ziemia wokół nich staje się wyjałowiona. Oprócz tego, jej ult nie staje się silniejszy, kiedy jest więcej tych samych postaci w grze. No chyba że chcemy zamknąć wroga w klatce.

9. Singed – 30.5% win rate

8. Zoe – 30.1% win rate

Na tak niski win rate tej postaci, przynajmniej tak się domyślam, wpływa to, że Zoe wzajemnie zabierają sobie czary przywoływacza, upuszczone przez przeciwnika oraz te, które wypadają z zabitych minionów. Oprócz tego większość z nich budzi wroga, na którego rzucono E.

7. Evelynn – 29.7% win rate

Pięć Evelynn nie może niestety dobrze wykorzystać swojej pasywki, a na linii są one zbyt podatne na poke, przez co później są do tyłu ze złotem i doświadczeniem, co nie pozwala im niejednokrotnie stać się dobrym zabójcą.

6. Azir – 28.0% win rate

Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się następujące czynniki: trudność w opanowaniu tego bohatera oraz ilość nerfów, które ten dostał w przeciągu wieeelu patchów.

5. Rek’Sai – 25.1% win rate

4. Ivern – 24.3% win rate

3. Braum – 23.1% win rate

2. Thresh – 18.6% win rate

1. Bard – 12.0% win rate

 

Pięć najsłabszych postaci łączy to, że bez innych bohaterów po prostu brakuje im obrażeń, by wygrać walkę. Ale hej, nie zmienia to faktu, że gra piątką Rek’Sai czy Bardów i podróże przez niezliczoną ilość portali dostarcza sporo zabawy, szczególnie jeśli gra się ze znajomymi. Tak samo z Ivernem. Kto by nie chciał ukryć środkowej linii pod warstwą krzaków?

Najpopularniejsze postacie

10. Blitzcrank – 20.2% pick rate (43.3% win rate)

9. Jhin – 23.7% pick rate (64.0% win rate)

8. Ezreal – 26.2% pick rate (43.3% win rate)

7. Lee Sin – 27.8% pick rate (55.3% win rate)

6. Pyke – 29.8% pick rate (50.7% win rate)

5. Lux – 30.0% pick rate (62.8% win rate)

4. Zoe – 32.2% pick rate (30.1% win rate)

3. Zed – 32.4% pick rate (61.6% win rate)

2. Akali – 37.3% pick rate (32.1% win rate)

1. Yasuo – 43.5% pick rate (64.0% win rate)

 

Patrząc na te statystyki można łatwo zauważyć, że One for All jest najbardziej niezbalansowanym trybem w League of Legends. Gra jakąś postacią jest często loterią. Przykładowo wybierając Lux możemy bez problemu poradzić sobie z innym magiem, strzelcem lub zabójcą, ale tank może niejednokrotnie sprawić dużo problemów. Z kolei ADC będzie najpewniej miało szansę na wygraną, tylko walcząc z innym bohaterem z tej kategorii.

Coś Was zaskoczyło na tych listach? Może znaleźliście postać, którą chcecie teraz przetestować? Ja osobiście zdziwiłam się, że nigdzie nie pojawia się Heimerdinger.

 

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.