League of Legends r.

Najlepsze magiczne alternatywy ADC

Jaka meta jest każdy widzi. Obecnie duża ilość postaci jest próbowana na bocie, a jedną z tych lepszych alternatyw Strzelców są między innymi Magowie. Którzy AP Carry są warci uwagi?

ADC przeszło wiele zmian w ostatnim czasie. Zawsze było utożsamiana z rolą Strzelców, ale nerfy przedmiotów, które składają oraz samych Marksmanów zmusiły graczy do kombinowania. I dzięki temu widzimy coraz to nowsze postacie na dolnej alei. Przez Bruiserów pokroju Irelii czy Yasuo, po przez Tanki takie jak Ornn, aż do dzisiaj omawianych Magów. Które AP Carry są najlepsze?

Ziggs

Jest on jedynym bohaterem z naszej dzisiejszej listy, który był już grany na bocie przed patchem 8.11. Mogliśmy go ujrzeć już w sezonie siódmym, gdzie gracze robili użytek z jego umiejętności do szybkiego niszczenia wież. Hextechowy Saper może zaistnieć również w trwającym sezonie ósmym, gdzie oprócz jego świetnego pushu dochodzi możliwość szybkiego zyskania power spike’a, w przeciwieństwie do większości Strzelców. A wszyscy dobrze wiemy, że w tym roku gry kończą się o wiele szybciej.

Vladimir

Vlad już od początku sezonu był jednym z silniejszych picków, jednak zawsze były to solo linie. Do czasu aktualizacji 8.11, gdzie gracze odkryli jego moc na dolnej alei. Obecna meta na bocie jest jak gra w papier, kamień, nożyce. Mamy Strzelców, których łatwo zniszczyć postaciami pokroju Yasuo (duże obrażenia, Windwall, silne engage z Suppem pokroju Alistara). Co działa dobrze na takiego squishy Yasuo? Na przykład tankowaty Darius, który z pomocą Supporta z CC może w łatwy sposób nakładać 5 stacków pasywu. A co kontruje takiego Dariusa? Range postacie takie jak Strzelcy w połączeniu z poke Supportami.

Co ma Vladimir do tej zasady papier, kamień, nożyce? Vlad w tej zasadzie jest młotem i dla niego nie ma różnicy przeciwko komu gra. Może spokojnie obijać melee rywali, może przetrwać wejścia takich postaci jak Yasuo i robi ogromne obrażenia delikatnym AD Carry. To powoduje, że idealnie wpasowuje się w obecną metę na dolnej alei i prawdopodobnie jest najsilniejszą postacią niebędącą Strzelcem, którą można pójść na bota.

Lulu

Lulu nie dawno została postacią, którą grano na każdej pozycji na profesjonalnej scenie. Jest ona bardzo uniwersalnym bohaterem, więc idąc na bota jako osoba farmiąca może nam zastąpić dużo postaci. Potrzeba AP Carry? Pyk, mamy Luden’s Echo i Rabadona. Potrzeba kolejnego Supporta? Ardent + Athene = obrażenia dla Lulu oraz utility dla drużyny. Brak Strzelca? Co powiecie na On-hit Lulu z Guinsoo na czele? O jej genialnym poke’u i zmorze asasynów i bruiserów w postaci polimorfii nie trzeba raczej wspominać.

Malzahar

Jednym z powodów dlaczego Caitlyn była zawsze pożądanym pickiem jest jej możliwość pushowania. Ostatnie zmiany wyrzuciły ją z mety, ale mamy ciekawą, magiczną alternatywę. Jest nią Malzahar. Ma on genialny push dzięki swojemu E, które w połączeniu z Voidlingami z W pozwala na branie fal minionów w kilka sekund. Malza ma też solidny poke, który w połączeniu z range Supportem może poskutkować tym, że rywale nie będą mogli wyjść spod wieży. Do tego jego R-ka, która powinna zachęcić do ganków naszego Junglera.

Heimerdinger

Umieściłem Heimera na tej liście tylko z jednego powodu. Wraz z Fiddlesticksem jest prawdopodobnie najsilniejszym i zarazem najbardziej toksycznym botlanem na obecną chwilę. Ich ilość CC, poke’u, obrażeń oraz jak te postacie nawzajem się uzupełniają jest koszmarem dla ich przeciwników. Polecam przetestować, zanim Riot się weźmie za to combo, ponieważ jeśli progracze to nadużywają, to na pewno niedługo dostanie nerfy.

Czy uważacie, że ta lista powinna się jeszcze powiększyć o jakichś Magów? Zapraszam do dyskusji!