Kogo banować w patchu 6.16?

Zastanawiacie się, kto jest najbardziej OP w aktualnym patchu? Chcecie wiedzieć, kogo najlepiej wyeliminować z gry? Zapraszam na artykuł o najlepszych banach w patchu 6.16!

Znajdziecie tutaj listę sugerowanych banów w patchu 6.16, która oparta jest na winrate, banrate, pickrate oraz wpływie na grę. Przydatne, jeśli nie wiecie, kto aktualnie jest najbardziej OP lub po prostu nie macie pomysłów na bana. Wyniki bazują na kolejce soloQ na serwerze EUNE, więc pamiętajcie, że na innych serwerach oraz grach drużynowych mogą się one trochę różnić.

 BronzeBadgeSeason2Brąz

brozne bans

silver_1-43dd69b33ae36e78ff2cc0cabdd5730cSrebro

bans silver


gold_3-5bad9c88a650693ea6cb25dec0552da9Złoto

bans gold

platinum_3Platyna

bans plat

DiamondBadgeDiament

bans diamond

Pamiętajcie, są to tylko statystyki. Jeśli wiecie, że przeciwnik gra dobrze inną postacią, to właśnie ona będzie lepszym kandydatem na bana.

Przed usunięciem danego bohatera z rozgrywki miejcie pewność, że Wasz sojusznik nie chce nim zagrać!!! Może to znacznie obniżyć szansę na wygraną (nie wspominając o moralach drużyny).

Unikajcie też argumentów typu “ten champ jest OP” lub “jest irytujący”. OP champion miałby wysokie win ratio – skoro tak nie jest, to wygranie na niego wcale nie jest niemożliwe. Natomiast jeśli któryś Was naprawdę irytuje, to pamiętajcie, że na rankedach Waszym głównym celem powinno być wygranie gry.