League of Legends r.

Najlepsza kombinacja na bocie to Ziggs i Bard?!

Pomyślcie nad starą, dobrą metą bota - przykładowo Vayne i Thresh. W tym momencie możliwe, że inna para może podbić bota - Ziggs i Bard!

Cofnijmy się odrobinę w czasie – tak do stycznia tego roku. Pamiętacie, co się wtedy działo (oprócz początku nowego roku)? Meta APC Ziggsa na bocie – tak, już minęło trochę czasu od tamtej pięknej (dla niektórych) pory.

Co w tym momencie dzieje się z APC Ziggsem?

Ano ma się całkiem nieźle:

  • 52,62% winrate
  • 0,33% playrate

Może i playrate nie wygląda tak niesamowicie, ale zawsze to coś, czym można zagrać. Zwłaszcza jeżeli APC Ziggs jest w Tierze 1/2 w niektórych patchach.

Dlaczego Ziggs i Bard?

Najpierw spójrzmy na to, z kim Bard ma najlepszą synergię (wg Champion.gg i Nerfplz).

Całkiem nieźle – duo Bard i Ziggs wygrywa około 56% meczów, a to już coś.

Dlaczego to duo jest takie dobre?

  • Niesamowita synergia.

Cast ulta Ziggsa zajmuje chwilę, jeżeli będzie chciał użyć go na dłuższą odległość. Ale! Jeżeli Bard użyje najpierw swojego stuna, to Ziggs może z łatwością idealnie trafić swoim ultem, zadając masę obrażeń.

  • Bardzo silny burst i poke.

Dwie zasięgowe postacie z świetnym burstem i poke – czego chcieć więcej? Duo Ziggsa i Barda może z łatwością zabrać przeciwnikowi większą część życia dzięki podwójnym Thunderlordom.

  • Podwyższony potencjał na double killa.

Dwie postacie ze świetnymi AoE na jednej linii? Przecież to idealny materiał na zrobienie prostego double’a – wystarczy, że przeciwnicy będą dostatecznie blisko siebie i… tyle! Ziggs i Bard powinni z łatwością ich zabić, co może skutkować naprawdę świetnym snowballem.

  • Wieże? Smoki? Pff.

Jeżeli połączymy ult Barda z ultem Ziggsa, to powstaje nam niesamowicie mocne combo, które będzie mogło ot tak ukraść Smoka czy Barona.

A co Wy o tym sądzicie?

Dobry pomysł, czy raczej APC Ziggs odszedł już do lamusa? Piszcie!