League of Legends r.

Najgorsza pasywka w LoL-u?

Każdy z nas chciałby, by jego ulubiona postać była użyteczna. Dobre umiejętności, ciekawy styl gry i oczywiście przydatna superumiejętność. Tylko co zrobić, gdy pasywka nie ma sensu? 

Blitzcrank to znany support, którego wielu kocha lub nienawidzi. Szczególnie początkujący trzęsą się ze strachu, gdy leci do nich jego [Q] Rakietowy Chwyt. Wydawać by się mogło, że wszystko jest idealne. Jest kontrola tłumu (przyciąganie, podrzucanie), jest zwiększanie prędkości ruchu, mamy tarczę, mamy uciszenie…  i umiejętność bierną, czyli pioruny. Tylko z z tą ostatnią nie jest już tak cudownie i gracze Blitzcranka zastanawiają się, czy ich ulubiony golem parowy nie potrzebuje zmian. Ale po kolei.

blitz2

Przypomnijmy jak dokładnie działa jego super umiejętność:

Pole Statyczne

Bierny efekt sprawia, że pobliskich wrogów rażą pioruny. Ponadto, Blitzcrank może aktywować tę umiejętność, aby zadać uszkodzenia przeciwnikom w okolicy i uciszyć ich na 0,5 sekundy, ale usuwa to bierny efekt do czasu, aż Pole Statyczne ulegnie odnowieniu.
Biernie: Blitzcrank otoczony jest piorunami, które zadają losowym wrogom w okolicy 100/200/300 (+20% mocy umiejętności) pkt. obrażeń co 2,5 sekundy.
Użycie: Zadaje 250/375/500 (+100% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych i ucisza okoliczne jednostki wroga na 0,5 sekundy. W trakcie odnawiania się tej umiejętności, jej bierny efekt nie działa.

Najgorsza pasywka w LoL-u?

 Najgorsza pasywka w LoL-u?

Na reddit.com pojawił się wpis na temat tego, że część bierna umiejętności Blitzcranka jest tak naprawdę bezużyteczna. A nawet sprawia więcej szkody niż pożytku dla sojuszniczego ADC. Całość wpisu brzmiała tak:

Hej, mainuję Blitzcranka i mam na nim 550 tysięcy punktów maestrii (jestem w Platynie III). Przez 4 lata odkąd gram tą postacią, ciągle zadaje sobie pytanie, czemu Riot nie zdecydował się zmienić jego super umiejętności ([R] – Pole Statyczne).

Aktualna pozycja Blitzcranka pozwala grać nim głównie na supporcie, jednak jego bierne działanie super umiejętności utrudnia farmienie u ADC. Nie ma nawet co wspominać o wardowaniu jungli. Gdyby była możliwość wyłączenia tej pasywki, uniknąłbym zbierania ogromnej ilości obrażeń od potworów, które się tam znajdują.

Jego uciszenie jest bardzo wartościowe w roli supporta, jednak jest zbyt krótkie (0,5 sekundy) i trudno to do czegoś wykorzystać. Oczywiście, nie przeszkadza mi to, że Blitzcrank jest agresywnym supportem ze sporymi obrażeniami, tak naprawdę, to właśnie przez to zakochałem się w tej postaci. Mimo to, uważam, że obrażenia z biernego działania super umiejętności są po prostu głupie i nie powinny mieć miejsca na supporcie.

Moim zdaniem jego super umiejętność powinna zostać zmieniona. Lub przynajmniej zrobić coś z tą okropną pasywką. Proponuję też, by uciszenie trwało dłużej (czas trwania mógłby rosnąć z poziomu na poziom lub byłby stały od początku gry).

Gracie Blitzcrankiem? Co sądzicie o tej wypowiedzi? Czy faktycznie jego pasywka jest tak bezużyteczna? Być może macie swoje propozycje, jak można byłoby zmienić tego parowego golema? Podzielcie się tym w komentarzach.

blitzcrank3

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło: klik.