League of Legends r.

Najbliższy patch (10.11) jest planowany na czwartek, nie środę

Nie zdziwcie się, jeśli nie zobaczycie w środę aktualizacji.

Zobacz też:

Patch 10.11 – kiedy?

Zgodnie z harmonogramem patchów w 2020 roku aktualizacja 10.11 (najbliższa) zaplanowana jest na czwartek, 28 maja. W środę nie zobaczymy nowego patcha.

Dlaczego czwartek, a nie środa?

Zazwyczaj aktualizacje są wydawane w środy. W nadchodzącym tygodniu patch będzie jednak miał miejsce w czwartek. Zmiana dnia aktualizacji wynika z dnia wolnego od pracy (również dla rioterów) w USA, który ma miejsce w ostatni poniedziałek maja. W tym roku jest to 25 maja. Dzień wolny opóźnia prace nad nową aktualizacją, dlatego zostanie ona wydana w czwartek.

Amerykanie obchodzą wtedy święto znane jako Memorial Day (Dzień Pamięci), upamiętniające tych obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Zostało ustanowione jako oficjalne święto państwowe w 1971 roku jako rodzaj hołdu dla żołnierzy biorących udział w wojnie secesyjnej, która pochłonęła więcej żyć niż jakikolwiek inny konflikt w Stanach Zjednoczonych. Obchody odbywają się w okolicach dnia uznawanego za jej koniec. Wojna trwała od 12 kwietnia 1861 roku do 9 kwietnia 1865 roku.

W 2020 roku jeszcze jeden patch zostanie wydany w inny dzień niż środa. Będzie to patch 10.24 w listopadzie, który został zaplanowany na wtorek. Pozostałe aktualizacje będą wprowadzane standardowo w środę.