League of Legends r.

Najbardziej przegięta, niezbalansowana, OP postać w historii LoL-a? Hmm…

Czas na powrót do przeszłości - pamiętacie najbardziej przegięte postacie? Czas przypomnieć sobie niektóre takie picki! Może Wy coś dorzucicie od siebie?

Na początek coś, co jest swoistą legendą LoL-a, czyli Xin Zhao, kiedy wyszedł na serwery live…

Omójbożeomg – wiecie, jaki Riot otrzymałby hejt, jakby wydał podobnie “OP” postać teraz… a sorry, Zoe (jk, też Was kocham).

Jego przeliczniki, obrażenia… i wszystko były tak potężne, że trudno było z nim walczyć – 1 vs 5 penta? Pfff, do zrobienia. Macie poniżej film (jakości niższej niż 144p), który pokazuje, jak bardzo “OP” był Xin, kiedy wyszedł na serwery live.

Zyra po wypuszczeniu jej na live

Ech… nawet Rioterzy mówili, że była ona “całkiem zabawna (jeżeli grałeś Zyrą)”. Co by tu dużo mówić… Dobrze, że Riot ma to PBE i sprawdza, jak radzą sobie postacie przed wypuszczeniem ich na live.

Teraz czas na film, który da się oglądać!

Rengar podczas… jego wypuszczenia na live

Idzie to niby w wiadomym kierunku, aczkolwiek inne przykłady też będą – kotełek też był “trochę” przegięty podczas jego pierwszego nadejścia na live. Szczególnie jego early… Ech.

Stary Jax… :^)

Tak, tak – kolejna rzecz z przeszłości… Kiedyś Jax to było “coś”; jego uniki były… SUPER-OP-DAB-DAB-OP, aczkolwiek jest to temat na inny tekst, w którym bliżej można byłoby omówić starą mechanikę dodge’ów.

Ale żeby nie było, łapcie… kolejną pentę 1 vs 5!

Nasus… i jego przeliczniki 1:1 na ulcie

W skrócie:

  • Nasus miał kiedyś na ulcie przelicznik 1:1/AP:HP, czyli jeżeli miał on 100 AP, to zadawałby… obrażenia równe 100% Twojego HP na sekundę. 100% HP NA SEKUNDĘ.

Stary WW z patcha 4.20

Powiem tyle: zobaczcie ten film, a potem cokolwiek mówcie.

I jeszcze ten:

Stary TF!

Chlip, chlip – pewnie niewiele osób poczuło ten ból… ból, kiedy TF na pierwszym poziomie był w stanie teleportować się z fontanny pod drugą wieżę… przeciwnika. Dzięki temu (z pomocą jednego warda) mógł zebrać swoją drużynę w jednym miejscu i zdobyć wręcz gwarantowanego killa, a czasem może i więcej.

 

I na koniec… Skarner po reworku

~reakcja 99% graczy w 2015, którzy grali na tego… cholernika

Ta postać w połowie 2015 roku… była zbyt mocna – powiem tyle: Skarnerowi chyba jedynemu udało się przebić poziom 70% winrate (w pierwszych 25 minutach? – coś koło tego), w early/mid ten rak był OP.

Macie jakieś przykłady postaci, które były OP/broken/omg-one-shot-penta? Jeżeli tak… to podzielcie się nimi w komentarzach!