r.

Zmiany Wędrującego Opiekuna coraz bliżej!

Jak często spotykacie Wędrującego Opiekuna w grze? Uważacie, że obecnie jest wystarczająco silną postacią? Zobaczcie, co do powiedzenia na jego temat ma Riot!

Nie tak dawno temu w Lidze pojawił się nowy bohater – Bard. Jego umiejętności okazały się dość kontrowersyjne i… raczej słabe, biorąc pod uwagę to, że jest wybierany stosunkowo rzadko. Jego pick ratio wynosi tylko 4,9%, gdzie – dla porównania – pick ratio Morgany to 13%.

Na oficjalnym forum LoL-a jeden z użytkowników zapytał, czy Riot przewiduje buffy dla Barda – zwłaszcza jego oltarzopiekuna [W] (Ołtarz Opiekuna). Vioforte, czyli autor pytania, zauważył, że ołtarz zawsze upada, kiedy przekroczymy poziom 6 lub wieża zostanie zniszczona. Dodał, że naprawdę chciałby polubić grę Bardem, ale postać ta – według niego – ma znacznie mniej umiejętności niż inne postacie.

W wątku postanowił wypowiedzieć się Meddler:

“Krótko mówiąc – tak.

Mamy przygotowane zmiany dla Barda, które planujemy wydać w patchu 5.17. Wyglądają one następująco:

  • oltarzopiekuna Ołtarz Opiekuna [W] – koszty many zmniejszone do 90 z 100/105/110/115/120
  • Bard.Magiczna_Podró Magiczna Podróż [E] – czas odnowienia zmniejszony do 18/17/16/15/14 z 20/19/18/17/16

Inny użytkownik zapytał również, czy Riot mógłby zmodyfikować ulta Barda tak, aby kończył castowanie, kiedy tylko opuszcza tego bohatera. “To takie frustrujące, kiedy umierasz, a impuls energii ze Bard.Zmiana_Przeznaczenia Zmiany Przeznaczenia akurat znajduje się w środku swojego lotu i nie ląduje” – dodał. Meddler postanowił wypowiedzieć się również w tej kwestii:

“Wprowadzimy nieco poprawek do tego, jak zachowuje się ult Barda po jego śmierci, jednak dopiero w patchu 5.18. W zamierzeniu ma to wyglądać tak, że jeśli Bard umiera, zanim wypuści pocisk, ult jest natychmiast zatrzymywany. Jeśli natomiast już wypuścił impuls i wtedy go zabito – ult będzie kontynuowany. Teraz ult zachowuje się tak, że jeśli śmierć Barda następuje podczas rzucania pocisku – faktycznie impuls nie zostaje wypuszczony, jednak cały czas widoczny jest wskaźnik ostrzegawczy (który pojawia się na początku castowania) i pozostaje na ziemi. To sprawia, że gracze nie wiedzą, co się dzieje – postaramy się więc to naprawić.”

Co sądzicie o takich zmianach Barda? Myślicie, że to wystarczy, żeby okazał się przydatniejszym i chętniej wybieranym bohaterem?

Źródło: http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/gameplay-balance/A32rcGmP-so-that-bard-w