League of Legends r.

Które postacie powinny otrzymać skina w najbliższym czasie?

Czas na rozpętanie małej burzy - niektórzy powiedzą, że postać A musi dostać skina ASAP, niektórzy powiedzą, że Sona powinna dostać takową. Czas na małą analizę.

Pamiętajcie, każdy z nas może mieć odmienne zdanie: nikt nie powie, że tylko niżej podpisany (czy wyżej) ma rację. Oczywiście, wiadomo, że niektórzy będą posiadać swoje ulubione postacie i według nich to one powinny dostać skórkę najszybciej. Dlatego też jeżeli macie inne zdanie, to podzielcie się nim w komentarzach – może wpadniecie na coś ciekawego, o czym można po prostu zapomnieć (vide sytuacja ze skinami dla Lux i zmianą jej tematyki).


Podstawą do tego stała się ta lista – nie zgadzam się z nią w 100%, dlatego postaram się wyjaśnić, dlaczego odrobinę rzeczy zmieniłem.

Dobra, najpierw przedstawię listę, a potem zaczniemy się bawić w tłumaczenie:

 1. Shen
 2. Urgot
 3. Aurelion
 4. Xerath
 5. Rek’Sai
 6. Kled
 7. Vladimir
 8. Shaco
 9. Fiddlesticks
 10. Evelynn

I tzw. honorable mention:

 • Sona
 • Malphite
 • Rammus

Okej, zacznijmy od kilku rzeczy:

 • Dlaczego nie wybrałem tych postaci, które były na oryginalnej liście?

Lista ta w głównej mierze opierała się na postaciach, które posiadają mniej niż 5 skórek – Urgot jest tutaj bardzo wyraźnym przypadkiem, aczkolwiek moim zdaniem czasem nie chodzi o ilość, ale o jakość.

Weźmy tutaj za przykład postać, która jest z nami już od 8 lat:

Shen

Nie bez przyczyny jest tak wysoko. Otrzymał on rework już dobre 2 lata temu i od tej chwili… nic. Od roku 2013 (TPA Shen) nie otrzymał on żadnej nowej skórki. VGU przyniosło zmiany w skórkach (m.in zmianę dźwięków i nowe efekty), aczkolwiek wiecie, że nie posiada on żadnej skórki za 1350 RP?

W sumie to w tym momencie bardziej możemy spekulować, jaką cenę Riot wybierze – 1350 RP czy 1820 RP

Hm, pamiętacie ten przeciek z chińskiej strony LoL-a, przy której każdy mówił że to Shen dostanie skórkę?

O tym mówię

Wtedy pojawiały się głosy, iż Shen dostanie legendarkę. Cóż, okazało się że to Fiora, Master oraz Janna otrzymali wtedy skórki, tsak.

Mamy rok 2018 – Riot zapowiedział, iż Shen dostanie definitywnie skórkę.

Co jeśli będzie to skin Pool Party?

Może i zabrzmi to jak majaczenie osoby która chce zobaczyć skiny PP, aczkolwiek jest mała rzecz o której myślę:

 • Możliwe że Riot będzie chciał nam osłodzić to że Zoe dostanie nową skórkę PP chwilę po jej wypuszczeniu

“Coś jak sytuacja Viktora ze skinami Death Sworn”

Może i brzmi to dziwnie, aczkolwiek Riot na stówkę będzie chciał rzucić jakieś miłe skiny na PP – jeżeli mówilibyśmy że (powiedzmy), skórki otrzymają Top, Mid oraz Support…

 1. Shen
 2. Zoe
 3. … Sona?

Tak, Sona – nie żartuje tutaj. Jest szansa że dostanie skórkę w najbliższym czasie, dlatego najpewniej rzuciłbym event Pool Party na jej mniej… poważną skórkę. Wiecie, są skórki które można podzielić na te “wojenne, brak śmiechu etc.” i te które są po prostu dla uprzyjemnienia gry, czyli np. Pool Party czy skiny na 1 kwietnia.

Jeszcze słowo o cenie:

Średnia wartość jego wszystkich skinów to jedyne 748 RP – patrzę szczególnie na jego pierwsze skiny, które były po prostu “chromami przed chromami”. Inne też mogą się bronić, aczkolwiek w zalewie skórek dla niektórych postaci (nie wiem, słyszeliście o MF, Ahri czy Jhinie?).

Ale żeby nie było że Shen to taki jedyny przykład, to rzucę coś jeszcze:

Amumu – średnia wartość skórek = 755 RP

Taka sama sytuacja? Cóż, smutna mumia ma dużo tanich skórek – ale ma też takie, które bronią się całkiem nieźle; Niespodzianka jest jedną z “tych” skórek.


(stara ikona cały czas)

Gdzie Urgot?

W teorii to on powinien dostać skórkę priorytetowo – przez Aurelionem czy setną skórką dla Ahri. Ale musimy pamiętać o tym że Urgot jest dość.. nową postacią. Wiadomo że Riot ostatnio zmienił odrobinę swoje postępowanie i najlepszym przykładem jest tutaj Dragon Master Swain.

Został on wydany patch po wejściu na live “nowego” Swaina.

Ale także musimy pamiętać (pamiętajmy dużo.) że Riot dał naprawdę dużo swojej uwagi tej postaci – jego rework wyszedł, obiektywnie, całkiem nieźle. Może i nie jest to postać która jest “śmieciowa”. Nawet nie.. Urgot radzi sobie świetnie (50.87% dla tak specyficznej postaci?).


Evelynn i Vladimir

Łączę dwa podpunkty? Cool. Wysłuchajcie mnie tutaj:

 • Riot musi myśleć nie tylko o postaciach które “powinny dostać skórki, bo dawno takowej nie dostały”, ale także o tych postaciach które są grane i do których skórki będą się po prostu sprzedawały

Dlatego też Eve i Vladimir są takimi pickami, nie są oni w żadnym razie zapomniani i trzeba powiedzieć że są patche w których te picki stają się tymi “OP”.

Vlada możemy zostawić, on jest wiadomo że dostanie skórkę (patrz niżej) – ale że Evelynn?

No cóż, trzeba powiedzieć że jej rework był dość udany oraz od jej reworka minęła już chwilka. Niestety problemem może być fakt iż w trakcie reworka, zmienił się jej cały model. Dlaczego o tym mówię? Riot ma kilkanaście/kilkadziesiąt różnych projektów, które zostały zamrożone ze względu na różnorakie sprawy. W ostatnim czasie to Pizza Delivery Sivir została “odmrożona”, więc dlatego o tym mówię.

Z Evelynn jest także inna sprawa (moim zdaniem):

 • Jej “potencjał” sprzedażowy, a raczej możliwość przyciągnięcia graczy jest dość wysoki

Kto by nie chciał kupić, aby sobie popatrzeć?

(jk)
 • Ale także jeżeli mielibyśmy popatrzeć na czas który minął od jej ostatniej skórki (pomijając fakt iż dostała ona reworka)

28 listopada 2014 – Włamywaczka Evelynn

Ciekawostką jest iż Twitch od tego czasu (od Kieszonkowca Twitcha) dostał już aż 2 skórki (e-sportową oraz Z Oddziału Omega) – może teraz przyszedł czas na Eve?


Dlaczego pominąłem postacie takie jak Udyr, Aatrox czy Nunu?

Cóż, wszyscy wiemy o nadchodzących zmianach Aatroxa – zapowiada się to na największy rework w historii LoL-a, czyli najpewniej dostaniemy prawie nową postać. Dlatego też najpewniej Riot woli skupić się zmianie jego aktualnych skórek i dopracowywaniu całokształtu jego reworka.

Co do Nunu oraz Udyra – pierwszy na tej liście może otrzymać reworka jeszcze w 2018, teaser z ostatniej roadmapy jednoznacznie wskazuje na obecność czegoś związanego z “śnieżką” (albo Anivia, ale tego jakoś nie widzę). A Udyr? No cóż, skin dla Udyra może spowodować masakryczne zdenerwowanie społeczności, ponieważ:

 • Zobaczcie na podstawową skórkę Udyra
 • Zobaczcie na jego inne skiny
 • I zobaczcie na jego Ultimate

Wielu powie iż to skin Ultimate powinien być jego podstawowym skinem, w tym momencie warto spojrzeć na postacie takie jak Kayn czy Ivern (specjalnie mówię tutaj o nowych dżunglerach, aby pokazać przepaść w wyglądzie).

No cóż:

I po krótko o pozostałych postaciach

 • Xerath
 • Aurelion
 • Kled
 • Rek’Sai
 • Shaco

Z tej grupy można wyróżnić jeszcze jedną podgrupę, czyli postacie które mają w tym momencie maksymalnie 2 skiny. Świetnym przykładem tutaj jest Aurelion – na szczęście ma on dostać skórkę w tym roku, oby była świetna.

Co do reszty, to nie można być pewnym że dostaniemy skórki do jakichkolwiek postaci, aczkolwiek mam bardzo silne przeczucie że Kled dostanie dopiero skórkę za rok, na Chiński Nowy Rok… świni, wraz z Sejuani. Chce się naprawdę mylić.

I słówko o ostatniej parze, czyli Shaco i Xerathcie: moim zdaniem skórka dla Shaco jest bliżej niż myślicie:

 • Ostatnią skórkę otrzymał on 21 maja 2015 – zaraz minął 3 lata

A co z Xerathem? Odrobinę zapomniany mag, aczkolwiek czuje dla niego skórkę w najbliższych 12 miesiącach – może nie epik, ale pewnie 975 RP.


A teraz (na koniec) przypomnijmy sobie listę postaci – tak, tą którą otrzymaliśmy (ponad) miesiąc temu:

 • Shen
 • Amumu
 • Rumble – odhaczony/ 8.7
 • Heimerdinger
 • Galio – odhaczony / 8.6
 • Aurelion Sol
 • Vladimir

Jak może wyglądać rzeczywistość?

Wszyscy wiemy iż ostatnio Riot zmienił swoje podejście do skórek – czy to przez negatywny odzew społeczności na skiny takie jak Death Sworn, czy to na masowe wydawanie skinów wartych +1350 RP.

Możemy także zauważyć trend (o którym mówiłem wyżej), w którym Riot będzie wydawać kilka skórek na takiej zasadzie:

 • Skórka która się sprzeda
 • Skórka która się powinna sprzedać
 • Skórka dla uspokojenia społeczności

Kolejny raz posłużę się tutaj przykładem skórek Death Sworn – Zed, Katarina oraz Viktor.

Ale jest światełko w tunelu!

Pomysł na Bojowniczkę Illaoi, czyli oddanie w ręce społeczności sprawy skina dla postaci to coś wartego pogratulowania.

Dodatkowo możemy zauważyć iż Riot stopniowo chce uaktualniać starsze elementy gry, więc… wszystko idzie w dobrym kierunku!


Jeżeli zapomniałem o jakiejś postaci, to wybaczcie – oczywiście że można byłoby dać tutaj m.in Xina czy Kencha, aczkolwiek niestety 10 postaci to 10 postaci.

Dlatego też daje Wam szansę zagłosować! Jaka postać powinna dostać skórkę w najbliższym czasie?

(żeby sprawdzić odpowiedzi, wpiszcie “zobacz poprzednie odpowiedzi” po zagłosowaniu)

Dlaczego Google, a nie “ta fajna strona na której można sprawdzać wyniki”? Zaletą Ankiet Google jest fakt iż można edytować i dodawać odpowiedzi – jeżeli rzucicie jakąś postać, którą chcielibyście zobaczyć na tej liście, to postaram się ją dodać tutaj.