r.

Zdominuj solo kolejkę tym buildem dla Morgany

Przywoływacze wybierający Morganę polegają na jej niezwykle długim roocie i olbrzymim CC. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje ją przed byciem zupełnie broken, jest to, że najpierw musi trafić swoimi skillshotami. Można czekać na ulta i spowolnić nim ofiary, by nie były w stanie tak szybko uciec... ale można też zrobić coś, dzięki czemu nie trzeba czekać tak długo. Gracze Morgany, koniecznie zapoznajcie się z buildem Glacial Augment sugerowanym przez NerfPlz.

Wersja gry: 9.7.

Glacial Augment Morgana:
co i jak?

 • Umiejętności: Q, W, E, następnie priorytet R > Q > E > W

Dużo graczy zaczyna najpierw od [W]. Ale przecież nie zależy nam na obrażeniach, a rootowaniu: czas trwania [Q] na kolejnych poziomach wynosi 2/2,25/2,5/2,75/3 (patch 9.7).

 • Czary przywoływacza: Flash + Ignite

Dlaczego nie Exhaust? Bo… po co nam on? Ma krótszy zasięg niż [Q] czy [R] Morgany, a nadal chcemy zadawać obrażenia. Flash pomoże nam uniknąć stresujących sytuacji i wprowadzić element niespodzianki.

 • Przedmioty startowe: Spellthief’s Edge + Miksturki HP

Umówmy się: Morgana i Spellthief’s Edge są taką parą, jak Jax i Trinity Force albo Xayah i Rakan.

 • Istotne przedmioty: Twin Shadows, Boots of Mobility, Remnant of the Watchers, Zhonya’s Hourglass, Ardent Censer, Hextech GLP-800

Runy dla Glacial Augment Morgany

Nasz klejnot w koronie, czyli keystone Glacial Augment, pozwoli na znaczące spowalnianie przeciwników. Do tego darmowy Stopwatch w 10 minucie, który pozwoli na bezpieczniejsze wykonanie jakiejś niebezpiecznej akcji. Zależy nam również na dodatkowym CDR z Cosmic Insight. Mniej cooldownów to więcej rootów.

Jako drugą runę wybieramy Resolve. Przyda nam się trochę żywotności. Jeśli jednak nie jesteście do tego przekonani, weźcie obrażenia z Sorcery i koniecznie dajcie znać, czy jest to lepszy wybór.

Jak działa Glacial Augment?

Opis z gry

Umiejętność posiada dwa pasywy:

 1. Trafienie wroga atakiem podstawowym spowalnia go na 2 sekundy.
 2. Spowolnienie wroga za pomocą przedmiotu wystrzeliwuje promień zamrażający teren na 5 sekund, spowalniając wszystkie jednostki o 60%.

Pierwszy pasyw jest całkiem oczywisty. A drugi? Jakimi przedmiotami można spowalniać wroga?

 • Przedmioty, które aktywują zamrażający promień:
  • Bilgewater Cutlass item Bilgewater Cutlass
  • Blade of the Ruined King item Blade of the Ruined King
  • Hextech GLP-800 item Hextech GLP-800
  • Hextech Gunblade item Hextech Gunblade
  • Randuin's Omen item Randuin’s Omen
  • Righteous Glory item Righteous Glory
  • Face of the Mountain item Timeworn Face of the Mountain
  • Frost Queen's Claim item Timeworn Frost Queen’s Claim
  • Twin Shadows item Twin Shadows
 • Przedmioty, które go nie aktywują:
  • Stalker's Blade item Stalker’s Blade (użycie smite)
  • Zeke's Convergence item Zeke’s Convergence

Podkreślone przedmioty znajdują się w tym buildzie.

Co zyskujesz dzięki temu buildowi?

Siła Glacial Augment

Część ludzi zupełnie ignoruje istnienie tej runy. Wykorzystaj ich niewiedzę! Zaskocz przeciwników użyciem przedmiotu, który w normalnych warunkach tylko by ich spowolnił (jak np. Twin Shadows), a dzięki Glacial Augment jesteśmy w stanie osiągnąć krótkotrwałe 100% spowolnienia.

Zwiększenie zasięgu działania Morgany

Flash, Hextech GLP-800 oraz Twin Shadows pozwalają Morganie pracować z dużej odległości, spowalniając cele nie tylko dla siebie, ale też dla sojuszników. Te itemy mogą jej służyć zarówno do łatwego przygwożdżenia przeciwników, jak i doskonałej ucieczki.

Smukłe przejście z wczesnej do środkowej fazy gry

Minie trochę czasu, zanim Morgana będzie w stanie kupić Twin Shadows… dlatego bierzemy Glacial Augment. Co odróżnia silną Morganę od byle jakiej? Liczba poprawnie wylądowanych umiejętności. Glacial Augment zbliży Cię do tej pierwszej Morgany.

Potencjalne słabości

Niestety, każdy build ma swoje minusy.

Mniej obrażeń i tarcz

W tym buildzie nie polegamy na runach Aery oraz Guardian. Z tego względu moc Twoich obrażeń oraz tarcz będzie, najzwyczajniej pisząc, gorsza. Tak to wygląda z jednej strony. Natomiast z drugiej strony zmieni się Twoja rola w grze dzięki krótszym cooldownom i częstszym spowolnieniom.

Inny priorytet itemów

Tradycyjne przedmioty supportujące, jak Ardent Censer, Redemption czy Locket of the Iron Solari, zazwyczaj budowane są na samym początku. Tym razem skupiamy się na dużo ważniejszych Twin Ghosts. Ardent Censer jest przedmiotem, który kupujemy bliżej końca niż startu. Może tu dojść do konfliktu interesów, gdy gramy z squishy hypercarrym z dużym potencjałem na wbijanie killi na początku gry.

 

Śpieszcie się, zanim runa zostanie znerfiona!

O autorze: Marcin Miłosz

Marcin MiłoszNa H2P od grudnia 2015 r., obecnie one man army. W League of Legends gram aktywnie od sezonu 2 na różnych liniach - jak na razie najlepiej czuję się jako Sejuani na dżungli. Chcę promować wśród graczy istnienie czegoś takiego, jak lore bohaterów i całej Runeterry, by gra nabrała jeszcze więcej barw. Poza H2P wykonuję różne pomniejsze zlecenia, bawię się w Javie, gram w Crusader Kings 2, Factorio, Dwarf Fortress oraz RimWorld i... brakuje mi jeszcze paru godzin w dobie.