League of Legends r.

Czy szachy są powiązane z LoL-em?

Szachy są bardzo ciekawą grą pełną strategii i różnych planów. Jednak co mają wspólnego z Ligą?

Wprowadzenie

Szachy są bardzo starą grą i jedną z najbardziej znanych strategii. Aby coś w nich osiągnąć, potrzeba bardzo dużo nerwów, skupienia i przede wszystkim nauki. Godziny dziennie poświęcane na szachową taktykę nigdy nie pójdą na marne. Coś o tym wiem, bo sam kocham tę grę królewską.

Analizowanie 

Rozważając następny ruch w szachach, musisz przeanalizować całą szachownicę. Jeśli skupiasz wzrok na małej grupie kawałków lub przeoczysz jeden konkretny kawałek, możesz nie zauważyć kontrataku, który przygotował przeciwnik. W Lidze istnieje tak wiele różnych zmiennych, które mogą wpływać na sposób walki. Jeśli nie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę każdej z tych zmiennych, otwieramy się na zaskoczenie naszych przeciwników. Pójdę po sztukę, a wrogowie będą mieli przygotowaną ladę, której się po prostu nie spodziewałem. Skuteczna analiza całości obejmuje mieszankę świadomości – podejmowanie wysiłku umysłowego w celu przeanalizowania sytuacji – i wiedzy – prawidłową analizę sytuacji: możliwość zauważenia, że ​​Twój przeciwnik losowo zaczął grać agresywnie i mając wiedzę, by sądzić, że nieprzyjaciel może być junglerem na około. Bez obu tych części możesz wpaść w pułapkę wroga, której można by uniknąć. Ważną częścią umiejętności prawidłowej analizy sytuacji jest zrozumienie granic każdego elementu.

Rozumienie możliwości figur

W szachach każda z figur porusza się i atakuje w wyjątkowy sposób: goniec może poruszać się i atakować po przekątnej, wieża może w linii prostej, królowa może poruszać się i atakować w dowolnym kierunku. To są granice figur, informacja ta jest dostępna dla obu graczy. Królowa nie powinna być w stanie poruszać się w sposób, który Cię zaskoczy, ponieważ rozumiesz, czego królowa może i nie może zrobić. W podobny sposób możemy myśleć o bohaterach w Lidze. Poza aktywnymi przedmiotami champion ma pasyw, cztery zdolności, dwa czary przywoływacza i autoataki. Wszystko, co robi, jest połączeniem tych ośmiu rzeczy. Nie wyda nagle piątej umiejętności, której nigdy wcześniej nie widziałeś, powinieneś dokładnie wiedzieć, jakie narzędzia ma do dyspozycji. To staje się nieco bardziej skomplikowane, gdy masz pięciu różnych bohaterów walczących w drużynie. To pięć pasywnych umiejętności, 20 zdolności, 10 zaklęć przywoływacza i pięć automatycznych ataków, które musisz wziąć pod uwagę. Nie masz czasu, aby analizować każdy z nich podczas pojedynków drużynowych, musisz wiedzieć z wyprzedzeniem o każdej z rzeczy, na którą musisz zwrócić uwagę, więc gdy wybuchnie bitwa drużynowa, możesz skupić się bardziej na czuwaniu na tych rzeczach, a mniej na zastanawianiu się, czym one są. Dzięki zrozumieniu granic każdego elementu możesz lepiej przeanalizować sytuację i sprawdzić, jakie opcje są dostępne dla Ciebie i Twojego zespołu.

Widzenie każdej z opcji

Po przeanalizowaniu całości z uwzględnieniem ograniczeń każdego elementu tworzysz dokładną reprezentację aktualnej sytuacji. Dzięki tej kompozycji możesz zidentyfikować potencjalne ruchy swojej drużyny, a także wroga. W każdym scenariuszu możliwe są wielokrotne ruchy, które mogą wykonywać obydwie strony. Po zidentyfikowaniu wszystkich możliwych ruchów musisz wybrać najlepszy. Jest w tym bardzo dużo myślenia: jaki ruch daje największą przewagę?, czy powinienem grać ofensywnie czy defensywnie?, jaki będzie kolejny ruch wroga?, czy będą próbowali przeciwstawić się Twojemu ruchowi, czy też próbowali wykonać swój ruch z własnym planem na grę. W szachach bardzo często mamy sporo czasu na te decyzje, jednak w Lidze musimy to robić od razu. Szachy uczą nas podejmowania dobrych i szybkich decyzji. Jeśli gra się długo w tę królewską grę, to widzi się bardzo dużo wariantów i podejmuje się decyzje w bardzo krótkim czasie. Wszystko zależy od tego, czy zgadza się dany motyw taktyczny.

Co myślicie o powiązaniu szachów i LoL-a? Jakie macie opinie o szachach? Trafiliście na szachistę, więc możemy porozmawiać!