League of Legends Mobile r.

Wild Rift a LoL na PC – o wspólnym gameplayu, bohaterach, balansie, skórkach i wydarzeniach

Riot ujawnił kilka informacji na temat współdzielenia zawartości między Wild Rift i LoL-em na PC.

Gameplay

Na wysokim poziomie gameplay Wild Rift ma się wydawać bardzo podobny do gameplayu League of Legends na PC. Riot nie chce, by gracze musieli uczyć się od nowa, jak grać w LoL-a, zmieniając platformę.

Mimo to niektóre elementy pozostają odmienne: struktury na mapie, objective’y w dżungli, elementy terenu. Celem jest jednak utrzymanie podobieństw. W przyszłości rozważane jest dodanie dusz smoków do Wild Rift.

Bohaterowie

Jeśli chodzi o bohaterów, nadal Riot chce utrzymać wrażenie autentycznej gry w League of Legends, jednak twórcy gry mają świadomość, że mobilna wersja stwarza też możliwości do pewnych eksperymentów. W większości wykorzystywane będą postacie z LoL-a na PC, jednak czasami zobaczymy większe różnice.

Możliwe, że pojawią się bohaterowie, których nie ma w LoL-u na PC – jednak nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Balans

Wild Rift będzie posiadać własny balans. Wynika to z kilku powodów:

  • niektóre postacie mają inne umiejętności niż w LoL-u na PC (lub inny ich sposób działania, co wymaga odmiennych umiejętności),
  • niektóre postacie mają inne statystyki bazowe w Wild Rift,
  • na balans wpływa też sama platforma wykorzystywana do gry.

Wydarzenia

Niektóre wydarzenia będą współdzielone między Wild Rift i LoL-a na PC. Mogą jednak pojawić się różnice w zakresie udostępnianej w ramach wydarzeń zawartości.

Skórki

W Wild Rift pojawią się znane już z LoL-a na PC skórki, jednak zobaczymy też takie, które będą dostępne wyłącznie w wersji mobilnej.