League of Legends Mobile r.

Mobile Legends: Bang Bang na Facebooku Wild Rift: “O dziwo wasza strona jest tak samo słaba, jak wasza gra”

Ten komentarz to nie żart - rzeczywiście pojawił się z oficjalnego profilu Mobile Legends: Bang Bang. Szybko jednak opublikowano przeprosiny.

Pod jednym z postów na oficjalnej stronie Wild Rift na Facebooku pojawił się komentarz opublikowany z oficjalnego fanpage’a Mobile Legends: Bang Bang.

O dziwo wasza strona jest tak samo słaba, jak wasza gra.

Wydawać by się mogło, że konto jest podrobione – widnieje jednak jako zweryfikowane. I niestety sam komentarz podrobiony nie był – rzeczywiście pojawił się na fanpage’u. Spotkał się z krytyką nie tylko ze strony fanów Wild Rift i League of Legends, ale również ze strony osób dotychczas wspierających Mobile Legends: Bang Bang (również tych w oficjalnej współpracy z grą). Swoje oburzenie wyraził m.in. Sh1n Boo, filipiński shoutcaster, żądając ujawnienia nazwiska moderatora. Faktycznie podano mu to nazwisko, o czym poinformował na swoim fanpage’u:

Skasowaliście [komentarz]. Chciałem tylko wiedzieć, kto to jest – i się dowiedziałem. Wiele wspaniałych osób z zespołu moderacji MLBB już do mnie napisało.

Nie zamierzamy przedstawiać nazwisk moderatorów MLBB w negatywnym świetle. I tak dzieje się tyle dram i problemów w środowisku, nie będziemy tego dodawać.

To sprawa osobista do rozwiązania, dlatego nie oczekujcie kontynuacji.

Szybko również community manager Mobile Legends: Bang Bang w Filipinach (bo tej lokalizacji dotyczy problem), Laurence Basoy, opublikował przeprosiny z wyjaśnieniem:

W imieniu Mobile Legends: Bang Bang Filipiny chcielibyśmy szczerze przeprosić naszego oficjalnego shoutcastera Shina Boo Ponferradę / Sh1n Boo i innych shoutcasterów, którzy mogli potraktować całą sytuację/komentarz ofensywnie.

Jesteśmy wdzięczni za waszą pracę i MLBB nie byłoby żywe bez was wszystkich. Nasz zespół promuje pozytywne i zdrowe środowisko gry, dlatego też surowo zabraniamy mowy nienawiści, szczególnie wobec osób wspierających społeczność MLBB.

Osoba, która dodała komentarz i zachowała się niestosownie, używając naszej oficjalnej nazwy fanpage’a, jest jednym z naszych stażystów moderatora czatu. Tak jak nas poproszono, w prywatnej wiadomości ujawnimy jego nazwisko i profil na Facebooku.

Zapewniamy, że taka sytuacja się nie powtórzy. Jako jej rozwiązanie obiecujemy zwiększenie w przyszłości bezpieczeństwa dostępu do naszego fanpage’a i większa selekcję stażystów.