League of Legends Mobile r.

Ledwie ruszyły testy Wild Rifta, a organizowany jest już turniej w Filipinach

Pierwszy na świecie turniej League of Legends: Wild Rift odbędzie się już w połowie czerwca.

Turniej jest organizowany przez DR Esports oraz yup.gg.

Do udziału zaproszeni są wszyscy testerzy alfy Wild Rifta z Filipin – osoby, które otrzymały dostęp do gry dzięki wstępnej rejestracji w Google Play.

W turnieju nie mogą wystartować jednak profesjonalni gracze związani obecnie z jakąkolwiek profesjonalną ligą. Pozostali, czyli zwykli gracze, streamerzy i inni twórcy treści mają wolny wstęp do rozgrywek. Oczywiście pod warunkiem, że uzyskali dostęp do alfy Wild Rifta.

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2020 r. w godzinach 18.30-21.30 (prawdopodobnie czasu filipińskiego, czyli o 6 godz. później od polskiego).

Zadeklarowano pulę nagród w postaci 100 000 peso filipińskich, czyli około (wyglądających już mniej spektakularnie) 7800 złotych. Zwycięzca otrzymuje 50% tej sumy, 2. miejsce – 30%, a 3. miejsce – 20%.

Turniej w alfie?

Organizowanie turnieju w trakcie testów alfy gry jest dość… interesujące. Gracze alfy zwracają uwagę na pojedyncze bugi, które znacząco mogą wpłynąć na wynik turnieju. Gra nie jest jeszcze gotowa na turnieje – dlatego jest w zamkniętej alfie.

Zwracana jest również uwaga na to, że dostęp do gry otrzymali głównie streamerzy. Jeden z graczy wskazuje na to, że w Filipinach do alfy dostali się głównie streamerzy – nawet tacy, którzy nigdy nie grali w LoL-a, ale mają pewne grono odbiorców.