League of Legends r.

Mistrzostwa wkraczają na Summoner’s Rift!

Mistrzostwa Świata 2016 już blisko, a my świętujemy je na Summoner’s Rift z większą pompą niż kiedykolwiek dotąd!

Brakowało wam zalewu wspaniałych emotek drużyn podczas transmisji? Teraz będą jeszcze fajniejsze! Chcecie nową skórkę mistrzowską? Mamy dla was odpowiedniego ninja. Czekaliście, aż wreszcie przywrócimy Mistrzowską Riven? A co powiecie na DWIE RIVEN? Poniżej znajdziecie wszystkie sposoby, by rozbudzić w sobie ducha Mistrzostw Świata:

Kim JEST TEN NINJA?

Czekaliście na środkowego i oto nareszcie jest! Piątym dodatkiem do mistrzowskiego składu jest Zed, Władca Cieni. Będzie dostępny w sprzedaży za 975 RP od 26 września do 6 listopada razem z resztą klasycznych skórek e-sportowych. 25% zysków ze sprzedaży Mistrzowskiego Zeda oraz Totemu Mistrzostw zasili pulę nagród Mistrzostw, w ramach naszych starań, by stworzyć nowe źródła dochodów dla e-sportu.

Zed_Splash_10

Staramy się dawać mistrzowskie skórki bohaterom, którzy w przeszłości i obecnie kojarzą się z e-sportem. Z okazji piątej rocznicy serii skórek chcieliśmy odwołać się do historii i znaleźć kogoś, kto dorówna Riven pod względem wpływu, jaki wywarła na e-sport. Uznaliśmy, że to Zed jest bohaterem, który będzie kojarzył się z e-sportem jeszcze długo, nawet jeśli jego popularność wśród rywalizujących graczy ostatnio spadła. Poza skojarzeniem z e-sportem wzięliśmy pod uwagę mnóstwo innych czynników, takich jak np. pasujący motyw skórki, a także zadbaliśmy, by żaden bohater nie dostał dwóch skórek na raz.

Przygotowywanie naszych skórek trwa wiele miesięcy, więc przy tak szybko postępujących zmianach trendów zazwyczaj nie jest możliwe stworzenie e-sportowej skórki, która jest zgodna z modą obowiązującą w danym miesiącu albo w najnowszym stanie gry. Mimo wszystko, stale oceniamy, którzy bohaterowie powinni dostać planowane skórki e-sportowe. Zastanawiając się nad skórką Pretendenta, bierzemy też pod uwagę najczęściej wybieranych bohaterów.

A skoro mowa o skórkach mistrzowskich — teraz mamy ich pięć! Jak już wspomnieliśmy jakiś czas temu, oznacza to, że po raz pierwszy od 2012 roku przywracamy Mistrzowską Riven. Dla uczczenia jej ponownego wypuszczenia oraz skompletowania kompozycji mistrzowskiej drużyny, bohaterka otrzyma aktualizację graficzną, aby nie odstawała od naszych nowszych skórek.

riven

Chociaż jesteśmy podekscytowani przywróceniem Riven, chcemy, by gracze, którzy mieli ją przez te wszystkie lata, dostali coś specjalnego, czym będą mogli się pochwalić. Dlatego wszyscy gracze, którzy aktualnie posiadają Mistrzowską Riven, dostaną klasyczną Riven w specjalnej edycji oraz ramkę ekranu wczytywania w stylu retro.

IKONY I EMOTKI DRUŻYN

Byliśmy zachwyceni tym, ile emocji emotki drużyn wzbudziły w zeszłym roku zarówno wśród profesjonalistów, jak i zwykłych graczy. Dlatego chcieliśmy sprawić, by stały się integralną częścią Mistrzostw 2016. Wciąż będziecie mogli kupować ikony drużyn (do których dołączamy darmową, tymczasową emotkę) za 250 RP — 30% zysku bezpośrednio zasili konta drużyn. A oprócz tego dodamy grę opartą na Warsztacie hextech. Poniżej opisujemy dokładniej, jak możecie wziąć w niej udział:

team-icons

Będziecie mogli kupić jeden Token Mistrzowskich Klejnotów za 150 PZ w każdym dniu rozgrywek (w sumie jest ich 15). Sprawdźcie harmonogram tutaj. Tokeny Mistrzowskich Klejnotów będą zawierały Mistrzowskie Klejnoty, których możecie używać do ulepszenia swojej ikony drużyny i emotki do poziomu 2 — w tym celu będzie potrzebnych 5 z 15 tokenów!

A co z kolejnym poziomem? Aby osiągnąć poziom 3 i odblokować całkowicie nowe powroty drużyn, będziecie potrzebowali kolejnych 6 tokenów (w sumie zdobywając 11 z 15 dostępnych). Oto krótki infograficzny przewodnik tworzenia własnych ikon drużyn i emotek Mistrzostw. Koniecznie zajrzyjcie do umieszczonych na dole pytań i odpowiedzi, aby uzyskać więcej informacji!

icons-1

 • Do ikon drużyn dołączana jest tymczasowa emotka, której można używać podczas Mistrzostw i ulepszać ją za pomocą Mistrzowskich Klejnotów w Warsztacie hextech.
 • Kupujcie Tokeny Mistrzowskich Klejnotów za 150 PZ w dniach, w których odbywają się transmisje. Można otrzymać tylko jeden token w danym dniu transmisji (nagroda – 2 klejnoty). Na lolesports.com znajdziecie harmonogram rozgrywek!
 • Wszystkie zakupione Skrzynie hextech zawierają zwykłe łupy, a także bonusowe Mistrzowskie Klejnoty, które przyśpieszają ulepszanie (nagroda – 3 klejnoty).

infographic

Wszelkie Skrzynie hextech zakupione podczas Mistrzostw (Mistrzowskie Skrzynie w sezonie Mistrzostw) będą zawierały znane już wam odłamki i materiały, ale oprócz tego także bonusowe Mistrzowskie Klejnoty, które przydadzą się, jeśli chcecie szybciej osiągnąć poziom 3. Zestawy po 10 skrzyń zapewnią dość Klejnotów, by osiągnąć poziom 3, a dodatkowo zawierają darmowy Totem Mistrzostw. Gracze, którzy nie chcą wydawać RP, będą mogli zdobyć ikonę Mistrzostw 2016 i ulepszyć ją do poziomu 2 za pomocą samych Klejnotów, jednak ikona Mistrzostw nie będzie zawierała emotki ani powrotu.

Materiały rzemieślnicze wygasną o 8:59 CET 7 listopada razem z emotkami i powrotami drużyn, a także niewykorzystanymi materiałami rzemieślniczymi PROJEKTU.

TAJEMNICZE PREZENTY

W ramach kontynuacji bonusów Tajemniczych Prezentów w czasie transmisji, które udostępnialiśmy podczas minionych międzynarodowych imprez e-sportowych, Pentakille i ukradzione Barony, które nastąpią w trakcie meczów na Mistrzostwach, będą aktywowały bonusy w Tajemniczych Prezentach. Podobnie jak na minionych imprezach, każdy etap zawodów będzie mógł wywołać aktywację do 4 bonusowych legendarnych i e-sportowych skórek, zanim się zresetuje — sprawdźcie daty poniżej:

mystery-gifting

Jeśli aktywacja nastąpi w ostatnim dniu danego etapu, pozostanie aktywna przez następne 24 godziny, żebyście jej nie przegapili!

Znowu budzimy na Summoner’s Rift ducha Mistrzostw za pomocą jeszcze większej liczby dekoracji mapy niż w zeszłym roku. Akcenty na mapie Mistrzostw będą aktywne od 26 września do 8:59 CET 7 listopada.

3frk

ZESTAWY I SKÓRKI KLASYCZNE

Podobnie jak na wszystkich Mistrzostwach, wszystkie wasze ulubione skórki e-sportowe znowu pojawią się w sklepie osobno i w zestawach. Ponieważ skórki Mistrzów 2015 SKT zostały dopiero co wypuszczone, nie będą objęte wyprzedażą. Planowane zestawy to:

bundle-3

2705 RP lub 6921 RP (jeśli nie masz bohaterów)

 • Riven
 • Thresh
 • Shyvana
 • Kalista
 • Zed

30% zniżki na skórki mistrzowskich drużyn

bundle-1

 • FNC 2625 RP lub 5309 RP (jeśli nie masz bohaterów)
 • TPA 2625 RP lub 5001 RP (jeśli nie masz bohaterów)
 • SKT 2013 2625 RP lub 5631 RP (jeśli nie masz bohaterów)
 • SSW 2940 RP lub 5656 RP (jeśli nie masz bohaterów)

bundle-2

1365 RP lub 2534 RP (jeśli nie masz bohaterów)

 • Ahri
 • Nidalee

12109 RP lub 22285 RP (jeśli nie masz bohaterów)

 • Skórki mistrzowskie
 • Skórki drużyn
 • Pretendent

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

A jeśli chcę kupić tylko Totem Mistrzów?

Totem Mistrzostw dołączany jest za darmo do zestawów zawierających po 10 Mistrzowskich Skrzyń, ale będzie go można także kupić osobno w cenie 640 RP (25% zysku zasili pulę nagród na Mistrzostwach)

Czy mogę dostać ikonę powrotu drużyny, nie kupując skrzyń za RP?

Powrót drużyny i emotka poziomu 3 mogą zostać zdobyte tylko przez stworzenie ikony poziomu 3, ale jeśli kupisz ikonę drużyny, możesz ją ulepszyć do poziomu 3, używając tylko PZ.

Czy mogę odblokować wszystkie 3 poziomy od razu, bez czekania na rozgrywki?

Tak! Jeśli nie chcesz czekać, by dostać swój powrót drużyny, możesz go stworzyć od razu, kupując 8 Mistrzowskich Skrzyń. Podobnie jak wyżej, ulepszenie nie będzie kosztowało żadnych dodatkowych RP; dostaniesz też zawartość, która zwykle znajduje się w normalnych Skrzyniach hextech oraz bonusy z Mistrzostw.

Czy mogę odblokować więcej niż jedną ikonkę drużyny i emotkę, aby osiągnąć nowy poziom?

Tak, możesz kupować tyle ikon i emotek drużyn, ile chcesz.