r.

Mid laner Gen.G wpłacił 5 milionów wonów południowokoreańskich na ofiary koronawirusa // Aktualizacja: wpłat dokonał też zespół DragonX oraz Faker

Korea Południowa to drugi kraj po Chinach pod względem liczby ofiar koronawirusa. Temat COVID-19 jest więc dla Koreańczyków wyjątkowo ważny - dlatego pojawia się również w kontekście e-sportu. Ofiary koronawirusa postanowił wesprzeć Bdd, gracz Gen.G.

Aktualizacja 5.03.2020 r.: W ślady Bdd poszli kolejni e-sportowcy z drużyny DragonX.
Aktualizacja 9.03.2020 r.: Wpłaty dokonał również Faker.

Bdd

Gwak “Bdd” Bo-seong, mid laner Gen.G, wpłacił 5 milionów wonów południowokoreańskich na Fundację Narodowej Pomocy Ofiarom Katastrof, która wspiera osoby poszkodowane w związku z epidemią koronawirusa. Jest to ok. 16 369,09 złotych (kurs z dn. 29.02.2020: 1 won południowokreański = 0,0033 zł).

 

Cześć, tu Gwak “Bdd” Bo-seong. Aby uczcić nadchodzące urodziny i czwartą rocznicę mojego debiutu, zdecydowałem się wesprzeć ofiary COVID-19. Cieszę się, że mogę opublikować tę informację po wygranym meczu, ale jest mi też bardzo przykro, że nie słyszałem urodzinowej piosenki od fanów po raz pierwszy od mojego debiutu. Jak powiedziałem, zrobię dla moich fanów, co w mojej mocy, by mogli z dumą powiedzieć: „kibicuję Bdd”. Uważajcie na siebie i dziękuję za dopingowanie już dziś!

Podstawa tłumaczenia

Do tej pory na świecie mówi się o 85 402 potwierdzonych zachorowaniach i 2924 zgonach z powodu COVID-19. W Korei Południowej odnotowano 3150 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa, z czego 17 okazało się śmiertelnych. Wirus został zidentyfikowany również w siedzibie SK Telecom w Seulu u jednego z pracowników (niezwiązanego z drużyną T1).

DragonX

Jeong “Chovy” Ji-hoon – mid laner DragonX – oraz Choi Sang-in – CEO organizacji – również przekazali pieniądze na wsparcie dla osób walczących z COVID-19 (Lokalny Fundusz Zapomogowy Korei). Każdy z nich wpłacił 10 milionów wonów południowokoreańskich – co stanowi ok. 32 538,74 złotych (kurs z dn. 5.03.2020: 1 won południowokreański = 0,0033 zł).

Drużyna zdecydowała się też na przekazanie na ten sam cel wszystkich zysków ze sprzedaży ubrań w marcu.

Chovy wyjaśnił:

Wiem, że wiele osób ma teraz trudny okres ze względu na rozprzestrzeniający się koronawirus. Zdecydowałem się wpłacić pieniądze, by pomóc tym ludziom. Jako profesjonalny gracz zawsze jestem wdzięczny wielu osobom i jestem szczęśliwy, że mogę się odwdzięczyć za wsparcie, które otrzymuję. Zrobię, co w mojej mocy, by zostać graczem, który daje dobry przykład.

Swojego wsparcia udzielił również bot laner zespołu, Kim “Deft” Hyuk-kyu. Przekazał tę samą kwotę na Fundację Dzieci Zielonej Parasolki. Organizacja wspiera przede wszystkim dzieci z domów z trudną sytuacją finansową.

Decyzje graczy zainspirowały wielu fanów do podobnych wpłat.

Drużyna podziękowała za wsparcie fanów na swoim oficjalnym Twitterze:

DRX to zespół złożony z drużyny, sekretariatu i fanów. Dziękujemy wielu fanom, którzy zdecydowali się na małe dobre uczynki wzorem DRX, to dla nas uczucie nie do opisania.

Chcę wyrazić szczerą wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w darowiźnie, zachęcali do niej i wspierali ją.

Faker

Sprawą zainteresował się także mid laner T1, Lee “Faker” Sang-hyuk. Wpłacił on 30 milionów wonów południowokoreańskich dla Lokalnego Funduszu Zapomogowego Korei. Jest to ok. 94 989,44 złotych (kurs z dn. 9.03.2020: 1 won południowokreański = 0,0032 zł).

Gracz zachęcił także do wspierania podobnych inicjatyw.

Czułem się zdruzgotany z powodu tych, którzy pracują dzień i noc, aby walczyć z COVID-19. Naprawdę chciałem pomóc tym, którzy walczą z epidemią, i czułem, że darowizna na Lokalny Fundusz Zapomogowy Korei była odpowiednim wyborem. Mam nadzieję, że wszyscy połączymy siły, aby przezwyciężyć tę okropną sytuację, i liczę na to, że ci, którzy koniecznie potrzebują wsparcia, otrzymają je.