League of Legends r.

Mid na niskim ELO – wskazówki

Postanowiłeś zacząć swoją przygodę ze środkową aleją, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zobacz kilka wskazówek dotyczących gry na środku!

Wiele osób dość grających na midzie często popełnia podstawowe błędy. Najczęściej dotyczą one pozycjonowania się lub także gry danym bohaterem. Pamiętajcie, że na wszystko potrzeba czasu i nie ma co się denerwować, bo coś nam nie wyszło!

Kilka wskazówek:

  • Mechanika  Jednymi z najczęściej zauważalnych błędów na niskim ELO wśród graczy są proste błędy mechaniczne. Połowa graczy na niskim ELO nie będzie wiedziała, jak grać danym bohaterem, jak zachowywać się podczas teamfightów, używać skillshotów czy roamować. Wiele osób pyta, w jaki sposób można poprawić swoje zdolności na danym bohaterze. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – wystarczy ćwiczyć! Pamiętajcie, że trening czyni mistrza. Po każdej zagranej grze stajemy się coraz lepsi, coraz więcej wiemy i coraz więcej zauważamy. Warto także patrzeć na błędy, jakie popełniamy, aby potem zrobić to inaczej. Prawdę mówiąc, każdy z nas ma swoje prywatne sposoby, dzięki którym jest lepszy i może piąć się na sam szczyt. Jakie są Wasze?

  • Gra na linii – Pojęcie “faza laningu” może oznaczać wiele, jednak tym razem skupimy się na wymianach obrażeń pomiędzy dwoma lanerami. Jeśli przeciwny gracz wychodzi poza miniony, możemy się domyślić, że chce on nas zaatakować, szukając tym samym okazji na wymianę. Wydaje się to proste, jednak gracze mają z tym dość spore problemy. Często wprawia nas to w panikę, gdy na przykład skupiamy się na dobijaniu minionów. Wiele osób przyjmuje złą pozycję podczas wymian bądź po prostu ucieka, nie oddając żadnego ataku w stronę przeciwnika. Na przykład jeśli grasz Jayce vs Zed, a Zed używa swojego W, aby zabić kilka minionów, masz większe prawdopodobieństwo do przyjęcia odpowiedniej pozycji do wymiany. Kluczem do dobrej wymiany jest znalezienie odpowiedniego momentu, kiedy wymiana będzie dla nas korzystniejsza. Możemy w takim momencie polegać na przewadze zdrowia, many czy ładowaniu spelli oraz aktywnych czarach przywoływacza. Pamiętajcie, że podczas takich wymian powinniście się czuć na siłach do rzeczywistego przeprowadzenia ich.

 

  • Farma i zarządzanie falą  Kolejny problem, który czasem może wydawać się graczom mniej ważny. Nic bardziej mylnego! Czasem jest to brak doświadczenia, a czasem po prostu niemożność wykonania tego. Przykładem tutaj mogą być ludzie grający LeBlanc – chociaż jej zdolność czyszczenia fali nie jest najlepsza przed poziomem 6, jak i bez ulti, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że w rzeczywistości posiada ona znakomitą zdolność dobijania minionów nawet pod wieżą. Wiadomym jest to, że może nam się zdarzyć przegapienie kilku stworów, jednakże gdy przegapiamy 4 z 6 przy każdej fali, zaczynamy mieć spore zaległości. Nie jetem profesjonalistką jeśli chodzi o LB, bo dość rzadko wyciągam ją na linię, ale jest ona zdecydowanie jednym z lepszych przykładów. Powinniśmy zwracać uwagę, jak zarządzić swoją falą, starać się przeszkodzić wrogowi oraz pchnąć ją do przodu.

  • Nacisk na swoja przewagę  Najsilniejszą rolą jest rola junglera, więc kluczem do sukcesu jest zabicie leśnika drużyny przeciwnej. Dobrą opcją jest dogadanie się ze swoim junglerem i zrobienie invade’a, zabranie mu buffa, a nawet zabicie go. Jeśli grasz po stronie dolnej alei, poproś swój bot lane o rozstawienie więcej totemów, które umożliwią Ci dobrą pozycję do zejścia na ich linię oraz zgarnięciu kilku zabójstw. Warto także podjąć współpracę z graczem z topa. Uzyskanie tam pierwszej wieży oraz zabicie Heralda dla bohatera typu Fiora, może po prostu wygrać mecz. Jeśli wolisz pozostać na swojej linii, staraj się wywrzeć tyle presji na przeciwnym graczu, jak jest to możliwe. Jeśli Twoim junglerem jest ktoś taki jak Elise, dość łatwo możecie zabić wroga pod jego wieżą, dodatkowo obalając ją.

Najważniejszym elementem prowadzącym do wygrania rozgrywki jest współpraca z Waszym zespołem. Pamiętajcie, że sami nie zdołacie wygrać całej gry – kłótnie w zespole tylko pogorszą sprawę!