League of Legends r.

Zmiany wczesnego surrendera

Riot Meddler znów poinformował graczy, nad czym teraz pracuje Riot Games. Tym razem nasza ulubiona firma w najbliższym czasie zamierza wprowadzić nowe zasady głosowania o poddanie się w 15 minucie.

Wkrótce (najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu) Riot Games zamierza testować zmiany wczesnego FF (tego od 15 do 20 minuty). Chcą oni zrezygnować z dotychczasowego jednogłośnego surrender i wprowadzić standardowe, wymagające minimum 4 na 5 głosów. Ta zmiana będzie początkowo tylko dostępna na serwerze OCE. Jeśli tam testy okażą się owocne, przetestują ją również w innych regionach.

Meddler powiedział, że jednogłośnie wczesne surrender miało zabezpieczyć graczy przed zbyt szybkim poddawaniem się w grach, w których wciąż mają szansę na zwycięstwo. Jednak obserwując statystyki FF15 Riot zauważyło, że większość gier, w których wczesne głosowanie wskazało wynik 4-1 kończy się ostatecznie wygraną przeciwników w standardowy sposób w okolicach 20 minuty lub poddaniem się w tradycyjnym FF. Co oznacza, że jednogłośnie poddanie się kończy się zazwyczaj przeciąganiem przegranej gry i stratą czasu graczy przegrywających.

A Wy jakie macie zdanie odnośnie FF15? Według mnie jest to dobra zmiana, ponieważ jeśli 4 na 5 graczy pokazuje, że nie chce grać tego meczu, to jaka jest szansa na zwycięstwo? Nie prościej się poddać zamiast czekać i tracić czas?