League of Legends r.

Meddler zdradza planowane zmiany Jayce’a

Czy Jayce jest odpowiednio zbalansowaną postacią? Czy planowane buffy bardzo zmienią jego styl gry? Meddler zdradza to, jak widzi pozycję tego bohatera w aktualnym stanie gry oraz komentuje planowane zmiany. 

Na forum League of Legneds pojawiła się wypowiedź jednego z graczy. Użytkownik TheGrot postanowił wypowiedzieć się na temat samego Jayca’a oraz tego jak osobiście widzi jego zmiany, tak, by nie niszczyć samej postaci i nie powodować, by Obrońca Jutra stał się zbyt łatwy do opanowania. Wypowiedź została skomentowana przez Meddlera. W odpowiedzi zdradza on zmiany, które są planowane w najbliższym czasie.

Jayce

Jayce – Meddler komentuje planowane zmiany

Użytkownik napisał:

Jayce jest w dobrym stanie. Po prostu potrzeba wielu gier, aby go dobrze opanować. Aby grać nim na wysokim poziomie, musisz go dobrze poznać. Jednak to popłaca. Wydaje mi się, że jeśli zwiększycie jego obrażenia zbyt mocno lub wzmocnicie go ogólnie zbyt dużo, to stanie się on za silny, a gra przeciwko niemu będzie straszna. Jeśli uważacie, że potrzebuje wzmocnienia, wydaje mi się, że powinniście dać mu coś mniejszego niż 40% skalowanie na auto-atakach. On nie potrzebuje tak dużego buffa. Zmniejszcie skalowanie lub wybierzcie inne, mniejsze wzmocnienie.

Dobra decyzja z porzuceniem pomysłu 4 sekundowego czasu odnawiania na jego R. To byłoby zbyt silne.

Nie chcę widzieć jak bohater o wysokim poziomie trudności zostaje zniszczony, ponieważ zostaje zbyt mocno wzmocniony. Nie możecie patrzeć na statystyki, ponieważ Jayce potrzebuje o wiele więcej umiejętności aby nim grać. Trzeba poświęcić więcej czasu, aby być dobrym, niż w przypadku innych bohaterów.


Meddler skomentował powyższe słowa w następujący sposób:

Zgadzamy się z tobą, mały buff jest tutaj naszym celem. Zmiany w R wydają się być duże na papierze, ale są to jednak dodatkowe obrażenia dla postaci, która i tak buduje manę, penetrację i skrócenie czasu odnawiania. Całkowita wartość dodatkowych obrażeń nie jest tak duża jak przewidujesz. Zależy to też od Jayce’a, który był limitowany przez walkę w zwarciu i czasy odnowienia (co 12 sekund bez skrócenia czasu odnowienia, zakładając, że zmieniasz bronie tak często jak się da, a to nie zawsze jest optymalne).

Oczywiście, to nadal jest w fazie testów. Wygląda to obiecująco, bez problemów z poprzednimi zmianami (zmniejszenie czasu odnowienia na R). Nadal mamy kilka dni nim będziemy musieli dodać to do aktualizacji, więc może się to zmienić.

Co sądzicie o obu wypowiedziach? Czy Jayce jest teraz w dobrej formie, czy jednak potrzebuje buffów? Uważacie, że komentujący użytkownik miał racje, że jest to postać trudna do opanowania, jednak praca nad nią daje duże korzyści? Wyczekujecie zmian jakie dostanie Jayce? Podzielcie się swoją opinią.