r.

Master Yi to w połowie duch, oraz ojciec Yasuo? Teoria spiskowa

Riot wrzucił nowy film, a już Internet rozgorzał teoriami. Jednak ta, którą zaraz Wam przedstawię, jest niczym objawienie. 

Yasuo to syn Mastera, Yi to w połowie duch, a  jego matką jest Reina.

giphy

Tak w dużym skrócie przestawia się teoria pewnego gracza z Reddita, przy której teoria strun jest błahą powieścią. Nie zamierzam nic w niej mieszać, więc tylko przetłumaczę to, co napisał autor:

Pamiętajcie, że w tym artykule będę cały czas skakał z jednego wątku do drugiego, spróbujcie nadążyć (;

Na początku zobaczmy zapowiedź “They Are Coming”:

PBE – 26 sierpnia – PROJEKT: nowy ekran logowania; „They Are Coming”

Zauważcie nazwy akt. Nawiązują do śmierci i “Krewnych”. Krewni to słowo, które opisuje rodzinę bądź bliskie połączenie pomiędzy dwoma osobami. Zauważyliście, że Yi oraz Yasuo mają taki sam kolor i kod pamięci ze strony PROJECT?

Wierzę, że dzieje się tu coś zwariowanego. Są 2 maski, jedna wilka i jedna jagnięcia. Jagnię najczęściej symbolizuje niewinność, a wilk – wolną wolę oraz lidera paczki. (Yasuo jest niewinny zbrodni, którą ponoć popełnił/Yi jest opisany jako lider dyscypliny Wuju).

Wilki znane są także jako zabójcy jagniąt. Taką samą wizję balansu posiada Ionia. Ionia jest tak zafascynowana balansem, że ma własne frakcje oddane do jego zachowania, np. Shen, Kennen i Akali do takich przynależą. Z tego, co wnioskujemy (Jagnię to młoda owca), owce są to zwierzęta, które potrzebują lidera (wilk jest idealnym symbolem przywództwa). Widzicie tę zależność?

Yasuo jest samotną owcą niewinną swych zbrodni.

Master Yi jest nieuniknionym liderem. Zawsze skłonnym przyjąć ucznia. 

^9A78A15FB9BA5ABF0677AD9F3C3601BA7AC140E1411F65CCFB^pimgpsh_fullsize_distr

But wait, there is more!

Na początku filmiku możemy zobaczyć naukowca zabawiającego się Masterem Yi. Myślę, że ten naukowiec to stary Singed. Od początku był on mózgiem większości operacji wojennych związanych z chemikaliami podczas wojny Noxusu przeciwko Ionii. Jego wojny chemiczne doprowadziły do licznych zaników pamięci oraz wielu śmierci. 

Cytat z historii Mastera: “Ci, którym jakimś cudem udało się zwalczyć truciznę, kompletnie zwariowali“.

Wierzę, że w tym czasie Yi stracił prawdziwą tożsamość. Jego rzeczywistee imię to jest Youmuu. Pomyślcie o tym. Jego aktywacja to taka miniaturowa wersja ulta Yi. Wierzę, że Yi jest pół duchem-pół człowiekiem. Aktywacja na tym przedmiocie nazywa się “wstąpieniem ducha”. Jeśli spiszemy nazwę dosłownie, znaczy to tyle co “wywyższenie ducha na wyższy poziom bądź pozycję” (czyli Master zostaje przywódcą), co również by wyjaśniało, czemu Yi jest nietykalny podczas swojego [Q]. Po prostu jest duchem.

Istnieje też możliwość, że Yi jest synem złego ducha – Reina. Akali Krwawego Księżyca była zainspirowana Reiną, a Krwawy Księżyc Shen był zainspirowany złym duchem, który w nią wstąpił. (Może to być odniesienie do tej tajemniczej postaci w filmie).

giphy (1)

Źródło:http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/The_Blood_Moon

Youmuus wikihttp://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Youmuu’s_Ghostblade

Jaka była historia nazywania Yomuu:  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Touhou_Project_characters#Youmu_Konpaku

Nowy bohater to zapewne zły duch, który nawiedzał matkę Yi. To by oznaczało, że jest tak jakby ojcem Mastera. Możliwe też, że pradawna rasa Darkinów zaczęła się interesować manipulowaniem ludźmi. Prawdopodobne również jest to, że właśnie ten zły duch nauczył Zeda jego sztuczek, co by wyjaśniało, dlaczego był on wrogo nastawiony do Mastera w filmie. Yasuo mógłby być również przodkiem Mastera, ponieważ potrafił bezproblemowo ujarzmić potęgę wiatru. To by oznaczało, że mistrza Yasuo zabił zły duch. Być może – przez truciznę Singeda – to Riven go zamordowała, o czym nigdy nie zapomniała i do dziś pokutuje za swój czyn. 

Niektóre cytaty: 
Yi często mówi: “Demony są wśród nas” i “Staw czoła demonom

Yi i Yasuo mają podobne kwestie:

Yasuo: “Nikt nie obiecał jutra”

PROJECT: Yi: “Jutro to już nie twoja sprawa”

Z tych źródeł, które podałem, można wysnuć jeszcze wiele teorii. Ta jednak wydaje się być całkiem wiarygodna.”

Źródła:

 

Jest to jedna z najlepszych wysnutych teorii, jakie czytałem. Winszuję i biję brawa autorowi za takie dobre oko oraz wrodzoną ciekawość. A co Wy uważacie o tej całej historii?

c8795943dd1ac3d923d82b679d6c7891

Źródło: Reddit