League of Legends r.

Masowe anulowanie gier na EUNE, problemy z pingiem

Gracze masowo skarżą się na brak połączenia i masowe anulowanie gier - co się dzieje?

Riot ostatnio zalicza naprawdę dużo wpadek – w przeciągu ostatnich kilku tygodni kilkanaście razy musiały zostać wyłączone kolejki rankingowe. O Clashu nie będę nawet wspominać.

A teraz masowe problemy z dołączaniem do gier

Jeżeli chcieliście dołączyć do gry w ostatnich kilkunastu minutach, to mogliście doświadczyć nieprzyjemności. Choc problem ten występuje już od dłuższego czasu, wygląda na to, że w tym patchu jest jeszcze gorzej. Oto problemy, które w tym momencie mogą doświadczyć każdego gracza na EUNE:

  • Brak możliwości dołączenia do gry.
  • Sojusznicy nie “ładują się”.
  • Nikt z drużyny nie łączy się z samą grą.
  • Ciągłe wyrzucanie z gry, z błędem.

Nie udało połączyć się z serwerem. Sprawdź swoje połączenie i spróbuj ponownie połączyć się ze swoją grą.

Występują także problemy z pingiem

Gracze skarżą się też na nagłe skoki pingu w trakcie gry. Możemy mieć spokojne 30-40, a w trakcie rozgrywki może nam skoczyć do 500 i wyrzucić permanentnie z gry, bez możliwości ponownego połączenia.

I czas na największe kuriozum…

Gry mogą być anulowane

O tym wiemy najmniej, ale sam tego doświadczyłem… wielokrotnie. Symptomy takie same, jak powyżej w sekcji “A teraz masowe problemy z dołączaniem do gier”, tylko jest jeszcze gorzej:

  • Gra może zostać anulowana – jeżeli cała drużyna nie może się połączyć, to po około 2-3 minutach mecz znika (oczywiście jeżeli gra się jeszcze nie uruchomiła).
  • Wszyscy wracają do klienta gry, bez śladu po jakimkolwiek meczu (choć jeśli użyliśmy rerolla na ARAM-ie, to nie jest on nam zwrócony; w przypadku rankedów gracze wspominają o straconych LP).

Jeżeli z tego powodu otrzymaliście leaverbustera, możecie poprosić support o jego zdjęcie… ale tylko raz:

Niesłuszny leaver buster