League of Legends r.

Mapa Nexus Blitz będzie posiadać ioniańską stylizację

Nexus Blitz to kolejny tryb gry, który będzie dostępny w grze. Pliki trybu trafiły już na PBE - zobaczcie niesamowitą stylizację mapy.

Nexus Blitz kolejnym trybem

W kwietniu Riot informował (zobacz: Plany na kolejną część roku: praca nad matchmakingiem, nowi bohaterowie, event Pulsefire, pick-URF i Nexus Blitz), że podczas letniego eventu określanego jako Summer Festival powróci tryb Nexus Blitz.

Na PBE trafiły już pojedyncze pliki trybu – pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, że Nexus Blitz będzie dostępny w patchu 10.14 – tryb ma zostać udostępniony w trakcie wydarzenia, którego data jeszcze nie została ujawniona. Niektóre tryby są testowane przez dłuższy okres niż jeden cykl.

Prawdopodobnie jednak możemy spodziewać się startu wydarzenia w lipcu.

Mapa inspirowana Ionią

Nad mapą pracowała m.in. rioterka Ziwei. Zdradziła, że projekt był tworzony od momentu zakończenia prac nad TFT (jednak nie sprecyzowała, czy chodziło o samo wydanie TFT, czy o trzecią rotację i Galaktyki).

Na PBE znalazły się już pierwsze pliki z mapą, która zrobiła na graczach niemałe wrażenie, jako że widoczne są w niej wyraźne inspiracje Ionią.

Mapa inspirowana jednym z regionów była do tej pory znana głównie na innych mapach (np. Butcher’s Bridge związany z Bilgewater) i w twórczości fanowskiej – jeden z takich pomysłów przypomniał użytkownik Xplosion101: w 2015 roku Logan Feliciano zaproponował Summoner’s Rift w wersji Piltover (zobacz projekt na ArtStation autora).