League of Legends r.

Lore skórek z serii Immortal Journey

Niedawno zapowiedziane zostały kolejne skiny dla Irelii oraz Talona. Oba należą do serii Nieśmiertelnej Podróży. Jakie są ich role w tym uniwersum?

Kilka miesięcy temu, po wprowadzeniu do klienta zakładki skórek, zdecydowano się również dodać opisy niektórych z nich. Ten pomysł tłumaczono tym, iż chciano lepiej przedstawiać stworzone uniwersa i wprowadzać do nich graczy. Głównym przykładem lore, którego gracze nie mogli poznać po samych splashartach i skórkach w grze, było właśnie to stworzone dla serii skinów Immortal Journey. Co ciekawe, opisy do nich dalej się nie pojawiły.

Skórki te nawiązują bezpośrednio do chińskiego gatunku literackiego – Xianxia. Działa on podobnie jak nasza fantastyka, po prostu ma więcej azjatyckich elementów (dość oczywiste). Są tam jednak elfy, smoki, istoty używające magii i tym podobne. Riot starał się dodać do skinów jak najwięcej motywów z tego gatunku: latanie na mieczach jako środek transportu, podróż, by zostać wyniesionym i zyskać nieśmiertelność, tragiczna miłość i piękni, boscy ludzie.

No więc, jakie role w tym świecie pełnią bohaterowie, którzy otrzymali te skórki?

Zaczynając od tych nowszych:

Historia Enduring Sword Talona jest taka, iż był on morskim smokiem oraz królem, który został przemieniony w człowieka, by nauczyć się pokory.

Divine Sword Irelia z kolei jest półbogiem. Wyzwała ona kiedyś na pojedynek smoczego króla i wygrała.

Zastanawiam się, czy mowa tutaj o innym smoczym królu (być może tym widocznym na jej animacji powrotu), czy to Talon przegrał z Irelią.

Jeśli zaś chodzi o starsze skórki z tej serii, ich lore również nie zostało nigdzie opisane, a więc:

Sacred Sword Janna jest strażniczką jadeitowego miecza, który zapewnia nieśmiertelność. Jest „panią jeziora” w wersji Xianxia. Tak samo jak Irelia, jest półbogiem (półboginią?).

Przy tworzeniu Eternal Sword Mastera Yi pomysł na niego był taki, iż poświęcił on swoje życie czystości oraz szermierce. Podczas poszukiwania jadeitowego miecza, zakochał się w jego strażniczce.

Soaring Sword Fiora uczęszczała do tej samej szkoły walki, co Yi. Kochała go, ale jak już wiemy, ten zakochał się w innej osobie.

Opisy na razie są niesamowicie krótkie, podejrzewam, że ich rozwinięte i dopracowane wersje znajdą się w kliencie wraz z wyjściem skórek do Irelii oraz Talona.

Dodatkowo, przy wyjściu pierwszego zestawu skórek z tej serii, udostępniony został wiersz związany z tym uniwersum, ale pojawił się jedynie na stronie, więc sporo osób mogła go przegapić. Poniżej znajdziecie polską wersję, angielska z kolei znajduje się tutaj.

Gdzie niebo styka się z ziemią 

Siedzimy u stóp naszej Mistrzyni,
Za oknem wiatr zimowy szaleje,
Włosy jej srebrnym blaskiem spowite,
A błękit mrozu w jej oczach jaśnieje.

Choć dni zimowe okryły górę,
Muzyka wiosny wciąż w sercach rozbrzmiewa.
Bezkresny wiatr kusi swym szeptem,
Gdy w ogniu przed nami płoną drzewa.

Mistrzyni wyznacza nam cel wędrówki
By odkryć sekrety życia wiecznego,
Bo tam, gdzie niebo styka z ziemią,
Objawi się coś zaskakującego.

Bo tam, gdzie ziemia wita się z niebem,
Mityczne ostrze jest skryte w głębinie.
Szkarłatny cień odbija się w toni,
Wraz z wiatrem sieć szlaków magicznych ginie.

Metal, z prastarych kamieni wykuty
W gwiazd rzece gasił swoje pragnienie.
Ostrze to zmysły wszelkie odbiera,
Uśmierza każde śmiertelne cierpienie.

Las wzrasta gwałtownie, ogień rozkwita
Gotowy spotkać nieznany swój los.
Nieprzeniknione, niczym smok ostrze,
I dłoń gotowa, by zadać nim cios.

Siedem par oczu z niebios spogląda
Z fasadą z kryształu wzniesionej czystością.
Czyż przestrzeń ta będzie ich ideałem
Pomiędzy rosą a nieśmiertelnością?

 

Co sądzicie o Nieśmiertelnej Podróży? Osobiście chciałabym zobaczyć komiks oparty o ten świat, ewentualnie przeczytać jakieś opowiadanie. Cieszycie się, że Riot stara się rozwijać więcej uniwersów?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.