League of Legends r.

Skin za 520 RP jest lepszy od tego za 1820?! Riot <3

Riot ostatnio sprawił, że niektóre skórki za 1820 RP stały się... cóż - wyglądają one jeszcze słabiej na tle nowszych. Na tyle słabo, że skin za 520 RP może wyglądać lepiej.

Zacznijmy od tego, że tak, oczywiście, że starsze skórki będą wyglądały słabiej na tle tych, które są “nowe” i “cudowne” – ale warto też zobaczyć to, co Riot robi z tymi najtańszymi.

Pewnie się już domyśliliście już (lub nie), że dzisiaj mowa będzie o skromnej postaci, jaką jest Cho’Gath

Dostał on ostatnio ogromne zmiany – i te wpłynęły dość znacząco na wygląd jego umiejętności. W filmie powyżej możecie zobaczyć, jak wygląda jego VFX na przykładzie skórki Nightmare. Tak, jest to skin za jedyne 520 RP i jest to skórka, która zmieniała prawie nic – tylko wygląd modelu.

Na początek trzeba powiedzieć jedno – model wygląda dokładnie tak samo, więc jest to tylko pokolorowany podstawowy skin. Ale i tak jest to coś fajnego, ponieważ możemy się wyróżnić (alternatywnie skin Prehistoryczny czy Jurajski).

I tutaj wchodzi inny skin – Demonblade Tryndamere/Tryndamere z Demonicznym Mieczem

Jest to skórka dość… osobliwa – wydana w 2011 roku (7 LAT?!). Jeden ze starszych skinów, który nie wygląda “świetnie” w roku 2018. Tak serio – zmienia naprawdę mało; mamy nowe kwestie… i nowy model. That’s it, nic, co mogłoby postawić ją w “kręgu 1820” – bardziej 1350.

Cóż, faktem jest, że o tym skinie było ostatnio trochę głośno – wszyscy chyba wiedzą, że wygląda dość przeciętnie.


Jest tutaj jedno “ale” – tak jakby wychodzi na to, że podstawowa skórka jest po prostu lepsza od skina za 1820 RP – już wyjaśniam:

Może i zabrzmi to trochę kuriozalnie, aczkolwiek zmiany VFX (czyli efektów) dostała także podstawowa skórka Cho – czyli, na chłopski rozum, mamy tutaj coś darmowego, co wygląda lepiej od normalnego skina? Prawie – jednak coś tak zmienia skórka (czyli… wow!)

W sumie… można tak powiedzieć

Wszystko także zależy od subiektywnego spojrzenia gracza na wygląd bohatera – aczkolwiek (*IMO*) za jedyne 520 (czy nawet te 750 RP z tym Prehistorycznym) otrzymujemy:

  • nowy wygląd modelu,
  • świetnie wyglądające efekty cząsteczkowe.

Trzeba też pomyśleć nad kilkoma rzeczami:

Czy Riot zrobi coś ze starymi skinami?

Trudno jest to stwierdzić, ponieważ najpewniej nasza ukochana firma będzie aktualizowała skiny wraz z VGU/czymś mniejszym (np. minirework Xina). A to na 100% nie wydarzy się w najbliższym czasie, zważywszy na to, że Cho właśnie otrzymał nowy wygląd umiejętności oraz to, że radził sobie dość nieźle w mecie.

Ale przecież tutaj nie ma mowy o Cho – tylko przykładowo o Demonblade Tryndamere/Tryndamere z Demonicznym Mieczem

Wspomniałem o przerośniętej jaszczurce tylko przez to, iż jest on wymieniany jako kandydat do reworku. A Trynda? Cóż, jego istnienie na liście do reworków jest jeszcze niepotwierdzone, zobaczymy, czy wróci do LoL-a na dobre po jego buffach.

A jakieś inne postacie, które powinny otrzymać zmiany skórek?

Istnieją skiny, które też mogłyby znaleźć się na miejscu TF-a, aczkolwiek każdy z nas będzie mieć tutaj swoje wybory, które powinny otrzymać albo zmiany modelu, albo zmianę ceny. Powiem tylko tyle, że Magnificent Twisted Fate byłby tutaj musem.

Czy Riot zrobił coś takiego w przeszłości?

Cóż, była mowa o tym, że wraz z wyjściem ultimate’a Udyra ceny jego pozostałych skinów zostały obniżone.

Ale.

Niestety tutaj możemy się odrobinę zawieść. Riot w tym momencie chce zająć się samym zdrowiem gry i przywróceniem niektórych postaci do gry:

  • Cofnięcie reworku Rengara już za niedługo na serwerach live.
  • Częściowe cofnięcie GU też będzie faktem dla LB.

Także nowe skiny wyglądają po prostu świetnie, zobaczcie sami na skórki Lunar czy… nowe skiny dla zakochanych ptaszków (lovebirds lepiej by brzmiało), które po wielu zmianach chyba zadowolą część graczy.

Światełko w tunelu?

Na szczęście nasza przyszłość nie zapowiada się tak źle. Dlaczego? Warto spojrzeć na aktualizację Cho – nie była ona jakoś specjalnie zapowiadana, nie była także jakoś specjalnie hajpowana; kek, mamy tutaj kompletnie nowy wygląd umiejętności (i tyle!). Warto także wspomnieć o tym, że ostatnio Puslfire Ez otrzymał update skórki, więc…

Możliwe, że następne prace będą dotyczyć tylko i wyłącznie jednej określonej postaci, aczkolwiek jest całkiem duża szansa, że Riot zajmie się sprawą skórek “soon” – to może oznaczać dosłownie wszystko.

Ale warto mieć nadzieję.

A, i jeszcze słówko o jednej ze skórek Cho za… 1820 RP

Żeby nie było tak różowo, Cho też jest w tym momencie trochę… słaby; a raczej jego skin za 1820 jest zauważalnie słabszy od jego drugiego skina w tej samej cenie.

O czym mowa?

  • M.W. Cho’Gath Prime i Cho’Gath Dżentelmen

Oba te skiny w tym momencie kosztują tyle samo, aczkolwiek wyraźnie możemy zauważyć, że Dżentelmen postarzał się tylko odrobinę “mniej gorzej” aniżeli wcześniej wspomniany skin Tryndy. Spójrzcie jeszcze raz na film – i zobaczcie porównanie tych dwóch skinów.
M.W. ma kompletnie inne efekty od tych, które wyglądają dość standardowo przy Dżentelmenie; Q, W i nawet E to inna bajka.

Sami zobaczcie i oceńcie, co sądzicie o tym wszystkim, bo wyszło z tego małe pokazanie wszystkiego, co jest złe z tymi skinami.

A co według Was powinien zrobić Riot? Rework skinów, obniżka cen – a może zwykłe “nic”?