League of Legends r.

Który region najdłużej czeka na najnowszego bohatera? Ogromne zestawienie!

Chociaż w ciągu kilku ostatnich miesięcy świat Runeterry został znacznie doszlifowany, a większość jej obszarów może poszczycić się niesamowitym klimatem i ogromnym potencjałem na wszelką nową zawartość, nie każdy z nich cieszy się najnowszymi bohaterami. Który region jest najbardziej rozpieszczany przez Riot, a który - najbardziej pominięty?

League of Legends, jak na każdą większą grę przystało, posiada swój własny, stworzony przez twórców świat. Mimo że przez wiele lat wszystko obracało się wokół banalnego Instytutu Wojny, przez kilka ostatnich lat Riot Games postanowiło pozbyć się tego konceptu i skupiło się na rozbudowie oraz przybliżeniu nam konturów największych krain ogromnej Runeterry. Które z nich zyskują kolejne walory w postaci najnowszych bohaterów? Przedstawiamy Wam zestawienie najszerzej nam znanych regionów wraz ze statystykami, kiedy ostatnio ujrzały sylwetkę nowego bohatera.

Na wstępie warto zaznaczyć, że pod uwagę wziętych zostało jedynie 12 najbardziej istotnych krain, tj. tych, które są najistotniejsze w oficjalnym lore gry. Kolejność w tym rankingu ustalana jest wyłącznie na podstawie pierwszej statystyki, a dni na niej przedstawione liczone są momentu pisania artykułu (02.07.2017). Pozostałe podpunkty stanowią funkcję zwyczajnej ciekawostki. Zapraszamy do lektury!


Ionia

Samowystarczalna i wyizolowana, będąca krainą pięknych krajobrazów, Ionia stała się wymarzonym miejscem dla tych, którzy chcą głębiej zrozumieć istotę swojego życia. Tajemnicza magia znajdująca się na tych wyspach sprawia, że regionem interesują się nie tylko ci dbający o równowagę i harmonię, ale i ludzie będący w stanie zapłacić najwyższą cenę za jej okiełznanie. Zaludniona różnymi, często sprzecznymi sobie sektami i zakonami, Ionia wciąż szuka swojego miejsca w dzisiejszym świecie.

Ionia zdaje się być najbardziej spokojnym, a zarazem najbardziej tajemniczym regionem z dzisiejszego zestawienia: pełna pozbawionych skrupułów morderców, spokojnych jak śmierć mnichów czy wciąż szukających siebie śmiertelników, zdaje się być idealnym miejscem na stworzenie nowych championów. Okazuje się bowiem, że to właśnie stąd przybywa do nas najnowszy z nich – Kayn! Warto jest również wspomnieć o fakcie, że region ten otrzymał już 3 bohatera pod rząd! Są stąd również XayahXayah, RakanRakan, a nawet nie tak dawno wydany Jhin. Kto wie, może Riot chce przygotować nas do czegoś większego?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 0 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnimi bohaterami wydanymi z tego regionu wynosi: 73 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Shen


Piltover

Prawdopodobnie najbardziej postępowe miasto Runeterry – to właśnie ono słynie z największych nowinek technicznych i to właśnie badania mieszkańców z TEGO miasta zyskują największą popularność. Uważane za najlepsze miejsce do realizacji swoich marzeń i rozwoju, Piltover stało się kolebką handlu i nauki.

Najnowszym dowodem oddającym słuszność powyższemu opisowi bez wątpienia jest sylwetka Camille. Wyposażona w najnowsze hextechowe wynalazki, piltoverska agentka sieje spustoszenie na Summoner’s Rift już od 12 grudnia 2016 roku! Chociaż od jej wydania nie minęło sporo czasu, Piltover ma powody do narzekania, bowiem drugą ostatnią postacią z tamtego miejsca okazuje się być Vi, wydana aż 5 lat temu! Czyżby nauka nie rozwijała się tam wystarczająco prędko?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 202 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 1454 dni

Bohaterowie z tego regionu, którzy dotychczas jako ostatni doczekali się większej aktualizacji: Caitlyn, Corki


Noxus

Dumnie zamykając podium, Noxus jest wojenną potęgą, znaną ze swoich okrutnych i pozbawionych wszelkiej wrażliwości na krzywdę ludzką wojowników. Posiadając równie dumnych mieszkańców, sieje postrach i zgrozę u wszystkich okolicznych krain.

W myśl zasady “siła ponad wszystko” ostatnim noxiańskim bohaterem jest jakże silny i pewny siebie kledKled ze swoją nieco mniej odważną przyjaciółką, Skaarl! I choć sam Noxus nie cieszy się zbyt dobrą reputacją, z pewnością może szczycić się tym jakże wyrazistym i zabawnym bohaterem, który – swoją drogą – za lekko ponad miesiąc obchodzi w grze swoje pierwsze urodziny! “Nieco” starszym stażem w Lidze może pochwalić się Draven. Został bowiem wydany w 2012 roku.

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 326 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 1526 dni

Bohaterowie z tego regionu, którzy dotychczas jako ostatni doczekali się większej aktualizacji: LeBlanc, Katarina, TalonTalon


Shurima

Okrutna kraina, której księgi opisują najbardziej krwawe historie, a mieszkańcy każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Będąca niegdyś szlachetnym imperium pustynia Shurima teraz jest przeraźliwym pustkowiem, gdzie – jak już od kilku lat możemy zauważyć – może wydarzyć się wszystko.

Chociaż obecnie region ten w większości świeci pustkami i nie wzbudza już tak wielkiego zainteresowania, nie można tego powiedzieć o bohaterach, którzy stamtąd się wywodzą – Taliyah, Tkaczka Skał, zadebiutowała 18 maja 2016 roku i ani jej się myśli, aby odejść w zapomnienie. To samo tyczy się wydanego w 2014 roku Azira. Kto wie? Może szlachetność i siła obu tych bohaterów sprawią, że Shurima powróci do dawnej świetności i znów pojawi się na ustach społeczności League?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 410 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 610 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Skarner


Targon

lol regiony

Sięgający do nieba ogromny szczyt Runeterry, który przyciąga do siebie setki pielgrzymów, marzycieli i najdzielniejszych wojowników. Mówi się, że góra potrafi nawet zmieniać ludzi – jedni po niesamowicie wyczerpującej podróży wracają z pustymi rękami, inni natomiast zmieniają się nie do poznania. Jakiekolwiek straszne trudności napotkaliby ludzie podczas takiej tułaczki, jedno jest pewne: góra Targon otwiera się tylko przed nielicznymi.

Chociaż region ten jest niezwykle górzysty, najnowsza postać wywodząca się z niego nie stoi w jego cieniu. Wręcz przeciwnie: Ao Shin Aurelion Sol góruje nie tylko nad całą planetą, ale też nad innymi postaciami. Był bowiem okres, gdy Architekt Gwiazd był uważany za jednego z potężniejszych bohaterów na środkową aleję. Często gościł nawet na rozgrywkach najwyższego szczebla! I choć po Summoner’s Rift porusza się dopiero od roku, zyskał taki sam (a u niektórych graczy nawet większy) szacunek, co znana nam od pięciu lat stara, dobra Diana! Czyżby blask gwiazd Aureliona przyćmił jakże wielbiony przez wojowniczkę księżyc?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 465 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 1325 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Taric


Bilgewater

Wiecznie tętniący życiem port, w którym albo dorobisz się worka złota, albo z poderżniętym gardłem podryfujesz po okolicznej zatoce. Miasto idealne dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowe życie – pełne brudnych interesów, najróżniejszych ras, religii i jeszcze różniejszych wydarzeń. Nie zawsze przyjemnych.

Wie coś o tym Illaoi, Kapłanka Krakena, która – jak sama mówi jej historia – bierze to, na co ma ochotę, niszczy to, czego nienawidzi i rozkoszuje się wszystkim, co kocha. Głęboko wierząca w swoją boginię, Nagakabourossę, łamie kości wszystkim stojącym na jej drodze już od prawie dwóch lat! Trzeba przyznać, że obydwie najnowsze postacie z Bilgewater działają na zasadzie prasy hydraulicznej: albo zostaniesz zmiażdżony przez ważącą kilkanaście kilogramów kulę, albo Nautilus zrobi to dowolną częścią swojego ciała.

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 586 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 1379 dni

Bohaterowie z tego regionu, którzy dotychczas jako ostatni doczekali się większej aktualizacji: Miss Fortune, Graves


lol regiony


Zaun

Prawdopodobnie najbardziej kolorowe miasto w Runeterze – i nie chodzi tu tylko o najróżniejsze odcienie trujących dymów czy chemikaliów. Posiadające jedną z najlepiej zróżnicowanych kultur w grze, Zaun może być “dumne” ze swojego nadzwyczaj dobrze rozwiniętego czarnego rynku i ogromnej ilości niebezpiecznych badań i doświadczeń, którego każdego dnia wykonuje się tam w najciemniejszych uliczkach i laboratoriach.

Chociaż po opisie można by spodziewać się nie wiadomo jak strasznych kreatur i alchemicznych mutacji, ostatnią wydaną stamtąd postacią jest nikt inny, jak Ekko. W Lidze gości już od ponad 2 lat, ciesząc się – przynajmniej w poprzednich sezonach – całkiem sporą popularnością. I choć ma zdolności cofania się w czasie, 4 sekundy to za mało, by przeżyć jakże zjawiskowe wydanie innej bohaterki z Zaun, Jinx! Wydana pod koniec 2013 roku Wystrzałowa Wariatka jest póki co przedostatnią bohaterką pochodzącą z tego regionu.

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 766 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 595 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Zac


Shadow Isles

Niegdyś piękna, zapierająca dech w piersiach kraina, teraz prawdziwe cmentarzysko, spowite czarną mgłą i duszami ludzi, którzy nigdy nie zaznali ukojenia. Chociaż na temat Shadow Isles krąży cała masa legend i opowieści, mało kto odważył się stąpać po ich ziemiach. Bo kto już postawił tam swoją stopę, ten tak prędko jej stamtąd nie wyciągnie…

Przerażający klimat Wysp Cienia jest spowodowany nie tylko przez najróżniejsze grafiki i historie, ale głównie przez bohaterów, którzy stamtąd się wywodzą. Najświeższą postacią z Shadow Isles jest Kalista, Włócznia Zemsty, która już od ponad 2 lat odpłaca się za wyrządzone jej krzywdy. I chociaż miała swoje wzloty i upadki w League, wciąż pozostaje dla niej miejsce w sercach wielu graczy. Inaczej natomiast jest z jej towarzyszem, ThreshThreshem, który od samych początków w 2013 roku do teraz uznawany jest za jednego z bardziej uniwersalnych bohaterów wsparcia. Co jest niesamowicie ciekawe (a zarazem przerażające), między tymi dwoma upiornymi championami zachodzi jeszcze bardziej upiorna właściwość, o której zaraz się dowiecie.

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 955 dni 

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 666 dni 

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Maokai


Pustka

Stopa żadnego człowieka tam nie stanęła, oczy żadnego człowieka nie widziały tamtejszych krajobrazów, usta wszystkich ludzi o niej mówią. Oto Pustka, jeden z najbardziej koszmarnych wymiarów w League of Legends. Opisywana jako nieskończony wymiar nieskrępowanego tworzenia i gigantycznych mięsnych kuźni, stała się domem dla najstraszniejszych istot na Summoner’s Rift.

Najświeższym wytworem tej ogromnej krainy jest rek'saiRek’Sai, przeraźliwa istota, której największą potrzebą jest polowanie na najczęściej bardzo bezbronnych ludzi. Pojawiała się sporadycznie na Shurimie, tam też zresztą została ujawniona. Inaczej wygląda to u Vel’Koza: jego chęć do poznawania świata śmiertelników przywiodła go aż na demaciańskie pola. Od wydania Oka Pustki minęły już ponad 3 lata. Może to czas, by ujawnić kolejną stąd istotę? Jak myślicie, który region zaatakowany zostanie tym razem?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 934 dni 

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 287 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Vel’Koz


Bandle City

Promienie słońca są tu wiecznie złote, woda krystalicznie czysta, a każde żniwa przynoszą owocne dary. Niech jednak nie zwabi was ten nadmiar wszystkich kolorów i zwierząt – choć większość mieszkańców Bandle City jest nadzwyczaj sympatycznych, zauważalna jest tu spora ilość szaleńców i wariatów, którzy swoimi przerażającymi wizjami świata sprawią, że zapadniecie w morderczy, wieczny sen.

A skoro już o wiecznym śnie mowa… W takowy zapadł dokładnie jeden z mieszkańców tej krainy, Gnar! Z tym że nie był on spowodowany obecnością psychopatycznych, zabłąkanych świrów, a lodu, w którym był on uwięziony. Nie oznacza to jednak, że wariaci nie mają tu miejsca. Owszem, mają, a jednym z nich jest właśnie Lulu! (Oczywiście, “wariat” w pozytywnym tego słowa znaczeniu!). I chociaż morderczy sen nie jest zbyt przyjazną wizją, mieszkańcy Bandle City pewnie mogą póki co tylko śnić o kolejnym bohaterze z tego regionu. W końcu nie bez przyczyny kraina ta otwiera najgorszą pod względem częstotliwości wypuszczania nowych bohaterów trójkę…

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 1053 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 877 dni 

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Tristana


Freljord

Kraina skuta wiecznym lodem. To tutaj znajduje się Howling Abyss, miejsce jednej z najbardziej krwawych bitw w historii Runeterry. Posiadając na swoim terenie setki najróżniejszych plemion prowadzących między sobą mniejsze lub większe wojny, Freljord jest rozbity politycznie i wciąż oczekuje godnego władcy.

Bitwy prowadzone przez trzy największe ugrupowania tego regionu to niemały ciężar i ból dla wszystkich jego mieszkańców. Nie ściąga to jednak uśmiechu z ust BraumBrauma, który jest ostatnim wydanym z tej okolicy bohaterem. Obrońca i przyjaciel wszystkich żyjących na ziemi istot zyskał sobie sympatię całej społeczności Ligi. Podobnie sprawa ma się u Lissandry, Wiedźmy Lodu. Chociaż fabularnie z pewnością ma wielu wrogów, czarownica jest dość cennym wyborem na środkową alejkę. W końcu kto nie lubi być zamkniętym w ogromnym lodowcu? *słychać poirytowane warknięcie Gnara*

Mimo wszystko od wyjścia Brauma minęło bardzo dużo czasu. Kto wie, może pomysły Riotu co do rozwoju tej krainy także są skute grubym lodem?

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 1147 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 377 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Sejuani


Demacia

Prestiżowa historia wojskowa, dominujące ideały sprawiedliwości, honoru i obowiązku, niezależność… Demacia wydaje się krajem idealnym. Jednakże, mimo bycia jedną z najbardziej dominujących sił w całym Valoranie, mawia się, że kraj ten czeka przeraźliwy upadek. W końcu brak postępu i ciągłe przywiązanie do starych tradycji może okazać się dla nich zgubne…

Brak postępu zachodzi również w częstotliwości wydawania bohaterów. Chociaż trzeba przyznać, że ten region nie może narzekać na małą ilość postaci – jest to jedna z bardziej (o ile nie najbardziej) rozbudowanych frakcji w całym League of Legends. Ostatnim demaciańskim championem jest Lucian, wydany w… połowie 2013 roku! Zaraz za nim znajduje się Quinn, ujawniona zaledwie kilka miesięcy wcześniej. To właśnie czyni Demacię ostatnią w tym zestawieniu. Cóż, miejmy nadzieję, że sprawiedliwość i honor jak najszybciej powrócą do mody!

 

Czas, który minął od wydania ostatniego bohatera z tego regionu: 1410 dni

Różnica między ostatnim a przedostatnim bohaterem wydanym z tego regionu wynosi: 174 dni

Bohater z tego regionu, który dotychczas jako ostatni doczekał się większej aktualizacji: Galio


Jak podobała Wam się powyższa lista? Czy sądzicie, że którychś bohaterów jest za dużo, a którychś zdecydowanie za mało? Który punkt zaskoczył Was najbardziej? Piszcie w komentarzach!