League of Legends r.

Jak przygotować się na granie rankedów? Kilka porad dla wszystkich!

Czy robicie coś przed graniem rankedów? A może wchodzicie "ot tak", bez niczego? Tutaj będziecie mogli się dowiedzieć kilku przydatnych rzeczy!

Kto z nas nie chciałby być Challengerem? Ale żeby do tego dojść, potrzeba wielu wygranych gier. Naprawdę wielu. Jedną z rzeczy, przez które każdy z nas musiał pewnie przejść, jest wyjście z tzw. low elo, czyli m.in. z Bronzu czy też Silvera.

O czym większość z nas często zapomina? O tym, że nigdy nie należ grać będąc na tilcie – czyli wkurzony, zdenerwowany czy też po kilku porażkach z rzędu, które mogły nas doprowadzić do stanu, w którym będziemy grali, dopóki nie uda nam się wygrać. Taki tilt będzie pociągał nas do ryzykownego grania, co najczęściej jest okropnym pomysłem.

Podstawowe rzeczy, o których musicie pamiętać

Najważniejsze jest skupienie – niech nic Was nie rozprasza. Ogarnijcie wszystkie Wasze sprawy tak, aby nic nie mogło Wam przeszkodzić w idealnej grze.

Całkiem dobrą opcją jest słuchanie muzyki – niektórzy mówią, że muzyka klasyczna pomaga w skupieniu, co może być prawdą, ale pamiętajcie o tym, że każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj muzyki, przy którym można się odprężyć.

Ogarnijcie także swoje biurko – niech nie będzie tam żadnych śmieci i rzeczy, które mogłyby przeszkodzić w graniu.

lol rankedy

Czas na główne porady

Jak być idealnie przygotowany do gry?

Może to dziwnie zabrzmi, ale ważne jest, aby mieć ręce przygotowane i zdolne do naciśnięcia danych przycisków natychmiast. Wyjaśnię. Jeżeli wiem, że zaraz będę chciał/musiał użyć flasha lub smite’a, to ważne jest, by wszystko wyszło idealne.

Istotne jest to, aby mieć ciepłe ręce – tzn. dzięki temu nasze mięśnie i palce będą działały “szybciej”. Wiele pro graczy ma obok siebie na biurku ogrzewacze, co jest całkiem niezłym pomysłem, nawet nie tylko w zimie. Drugą rzeczą, która może rozgrzać nasze palce, jest prosta rozgrzewka w grze przeciwko botom lub practice tool – zawsze coś, co nas rozgrzeje i może powtórzymy jakieś combo przed meczem.

A co robić w samej grze?

Jedną z najczęstszych rzeczy, przez które gracze się dekoncentrują, jest chat. A dokładnie to, co ludzie na nim piszą – tak chat jest świetnym narzędziem do komunikacji z drużyną, ale w wielu przypadkach to, co się tam dzieje, potrafi odciągnąć naszą uwagę w takim stopniu, że możemy przez to dosłownie przegadać całą grę i przegrać. Przykładowo – przeciwnik zaczyna Cię wyzywać, co robisz? Najrozsądniejsze – wyciszasz go. Niestety wiele osób po prostu odpowiada i zaczyna się tiltować przez przeciwnika.

Najczęściej jedyna opcja to…

Komenda /mute all, dzięki której możemy wyciszyć wszystkich w grze – przeciwników i sojuszników. Jeżeli chodzi o trolli w naszej drużynie – nie karmmy ich, nie odpowiadajmy na zaczepki, a jeżeli nic nie pomoże, to po prostu wyciszmy ich i nie zwracajmy uwagi na nich przy ekranie podsumowania.