League of Legends r.

LoL a zachowanie graczy

Dla większości LoL to po prostu gra. Jest sposobem na nudę, a dla niektórych nawet sensem życia. Jak jednak zachowują się gracze Ligi Legend?

Dobra gra a stres

Faktem jest, że nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego. Czasem zagramy lepszą grę, czasem gorszą. Kiedy jednak sojusznikom nie pójdzie zbyt dobrze, zaczynamy mocno się irytować.

Czego nie rozumieją gracze? Zazwyczaj brną w problemie, zamiast mu zaradzić.

Jak wiecie, zostanie pokonanym przez wroga nie należy do najlepszych uczuć. Zyskuje on bowiem przewagę i ma więcej możliwości. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Najgorszym, co możecie wtedy zrobić jest obrażanie swojego kolegi z drużyny.

To jest największy problem społeczności Ligi Legend. Dana osoba popełni błąd i od razu zostaje obrzucona błotem przez całą resztę…

Pamiętajcie. Każdy popełnia błędy. Zbulwersowany gracz popełnia ich jednak o wiele więcej, bo nie skupia się na grze i zadziera z innymi, podobnymi do niego osobami. Czy ma to sens? Nie. Zaczynamy walkę na czacie, gdzie każdy zarzuca coś każdemu. Takim sposobem samemu sobie fundujemy przegraną grę.

Bądźcie więc obiektywni wobec gry. Nie piszcie nic po śmierci sojusznika, a jeżeli ktoś to zrobi – zignoruj to lub spróbuj ich uspokoić.

Zmotywuj resztę

Co to oznacza?

  • Jeżeli twoi sprzymierzeńcy grają dobrze, automatycznie pozbywacie się wszelkich bitw słownych.
  • Ograniczając zbędne rozmowy zwiększacie swoje szanse na zwycięstwo.
  • Jeżeli sojusznik zrobi coś dobrego – pochwal go.

Takie zasady w nieco zmienionej formie mogą przydać nam się również w życiu. Przecież często jesteśmy zmuszani do pracy w grupie, a jak wiemy, nie każdy umie z nią współpracować.

Zwykłe “gj”, czyli nic innego jak “dobra robota”, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Twojego kolegi z drużyny. Mały gest, a cieszy.

cait kot

Chęć zaistnienia

Duża liczba osób nie tylko chce wygrać grę, ale również być na to najbardziej wpływowym. Liczą na to, że inni to dostrzegą.

Każdy lubi być w centrum uwagi, niektórzy mniej, niektórzy bardziej. Możemy poczuć się wtedy lepsi, wyróżnieni.

Nie zawsze jednak zagramy wystarczająco dobrze. Jeżeli reszta Twojego zespołu jest pewna, że pociągną tę grę – dajcie im się ponieść. Róbcie to, co do was należy.

Twoje błędy błędem innych?

Generalnie mówiąc: Im więcej grasz, tym lepszym się stajesz, a im lepiej grasz, tym dalej zajdziesz. Gracze na wyższym poziomie wiedzą, że jedyne, co są w stanie zmienić to tylko swoje nastawienie. Nie mają powodów do obrażania innych, nawet po przegranej w głupi sposób grze. Wielu z nich zaczynało również od niskiej dywizji i zapewne miało podobne problemy do nas. Ważnym jest, żeby zmieniać tylko siebie i naprawiać swoje błędy, a nie mieszać w to innych.

bard kot

Podsumowanie

W skrócie:

  • Nie uwalniaj bestii już zestresowanego sojusznika.
  • Staraj się zrobić wszystko, żeby na czacie jak i w grze panowała dobra atmosfera.
  • Nie jesteś najważniejszy. Staraj się pomagać reszcie.
  • Chwal swój zespół za zdobyte cele na mapie. Zniszczona wieża, zabójstwo, smok? Zawsze coś!
  • Ty również popełniasz błędy (i nie jest to nic strasznego!).

A Wy? Jesteście mili dla swoich kolegów z drużyny, czy raczej nigdy nie umieliście się z nimi dogadać? Jestem ciekawy Waszych odpowiedzi! Koniecznie napiszcie w komentarzach!