League of Legends r.

Wycieczka do kuchni w trakcie lobby – jak nie przegapić banowania i wyboru postaci?

Denerwuje Cię, że podczas czekania w kolejce i w lobby nie możesz iść do toalety czy po coś do jedzenia? Technologia ma na to sposób!

Dość oczywisty, jednak dla wielu nadal jest to czarną magią. Mowa tutaj oczywiście o zdalnym sterowaniu komputerem. Oznacza to tyle, że istnieje możliwość działania na Waszym komputerze z… telefonu. Na ekranie telefonu zobaczycie to, co wyświetla Wasz monitor, będziecie mogli też w pełni na tym działać. Może granie w LoL-a z telefonu to niekoniecznie dobry pomysł, ale w lobby opcja ta może się przydać.

Pulpit zdalny Chrome

Instalujemy na telefonie i komputerze aplikację Pulpit zdalny Chrome (klik!). Na komputerze uruchamiamy aplikację i wybieramy opcję “włącz połączenia zdalne”.

chrome

Ustawiamy kod PIN (min. 6 cyfr).

Następnie uruchamiamy aplikację na telefonie, logujemy się do naszego konta i wybieramy komputer, którym chcemy sterować zdalnie.

1.

Wpisujemy kod PIN, który ustawiliśmy przed chwilą na komputerze i… gotowe!

2. 3.

Tak to wygląda na komputerze:

1

Aby zakończyć sterowanie zdalne, klikamy “zatrzymaj udostępnianie” (na telefonie lub komputerze).

Tego typu aplikacji na rynku istnieje wiele, a ich konfiguracja jest zbliżona. Zdecydowałam się na pozycję Chrome’a ze względu na w 90% przypadków bezproblemową instalację. Można jednak zainteresować się też którąś z poniższych aplikacji (wszystkie są darmowe, niektóre wymagają IP komputera – można je znaleźć tutaj: klik!):

  • TeamViewer: Remote Control (wersja darmowa)
  • Microsoft Remote Desktop
  • Unified Remote
  • 2X client RDP