League of Legends r.

Little Demon Tristana zwycięża konkurs na nową skórkę!

Znaczącą przewagą głosów to właśnie Little Demon Tristana wygrywa konkurs, tym samym zostając nową skórką do Tristany, która już niedługo pojawi się w grze! Kiedy? Sprawdźcie!

Jak głosowaliście?

  • Mały Demon: 43%
  • Cukierkowa: 30%
  • Galaktyczna Kanonierka: 27%

Większość naszej redakcji spodziewała się o wiele bardziej spektakularnego zwycięstwa skórki Little Demon. Wygląda na to, że starcie pomiędzy Cukierkową a Galaktyczną Kanonierką było całkiem wyrównane.

Kiedy pojawi się w grze?

Skórka Little Demon Tristana zostanie wypuszczona w patchu 9.11

Granie Tristaną a wybór skina

Pionowa oś oznacza procent oddanych głosów, a pozioma – liczbę rozegranych gier Tristaną. Jak widzicie, do zwycięstwa Little Demon Tristany najbardziej przyczynili się jej wyborowi gracze: prawie 50% z nich głosowało na tę skórkę.

Jak wyglądała praca Riotu nad trzema konceptami skórek Tristany? Poniżej przeklejamy wypowiedź Riotu.

Riot: za konceptami

Uszanowanko! Jestem Janelle „Riot Stellari” Jimenez, menadżerka produktu dla wybranej przez graczy skórki Tristany. Pomówmy trochę o Małym Demonie Tristanie!

Gdy początkowo wymyślaliśmy koncepty do wybieranej przez graczy skórki Tristany, współpracowaliśmy z naszym grafikiem konceptowym Jesse Li, żeby zaprojektować trzy opcje wokół znanych i lubianych motywów. Chcieliśmy „zabawną” skórkę, skórkę w stylu sci-fi, a potem poprosiliśmy go, żeby wymyślił trzecią opcję, wybierając coś, co jego zdaniem Tristana potrzebuje.

Zazwyczaj zaczynamy pracę nad nowymi skórkami od streszczenia produktu. Ten superwypasiony dokument zawiera myśl przewodnią (swego rodzaju slogan), podstawy i cele kreatywne. Robimy to, żeby każdy w zespole wiedział, w jakim kierunku zmierzamy i żeby artyści poczuli wenę do wytężenia swoich kreatywnych umysłów w określonych ramach. Dobrze jest mieć ten dokument nim wejdziemy w pre-produkcję — fazę konceptów i eksploracji — jednak dla tej skórki zaczęliśmy od grafiki i musieliśmy poczekać na zakończenie głosowania, żeby móc ruszyć z produkcją.

Jak tylko poznaliśmy zwycięzcę, ruszyliśmy całą parą.

Zaczynamy produkcję skórki!

Podstawą dla Małego Demona Tristany (robocza nazwa) są następujące rzeczy:

  • Słodka i demoniczna, ale nie irytująca.
  • Prawa ręka Diablika Teemo.
  • Zapalczywa i psotna.

Naszym kolejnym krokiem było kreatywne spotkanie, na którym „pobujaliśmy w obłokach”, omawiając wszystkie dobre, złe i absurdalne pomysły na skórkę. Nie możemy niestety wprowadzić wszystkich w życie, ale fajnie, jeśli poniesie nas wodza fantazji. Może to pomóc wpaść na jakiś genialny pomysł. Osobiście wolę „pobujać” nieco bliżej ziemi, gdyż jestem producentką, która lubi myśleć realistycznie. Dlatego jestem bardziej deszczową chmurą niż puszystym obłoczkiem. 😉

Pół zespołu pracującego nad Małym Demonem Tristaną przygotowuje się do pierwszego spotkania.

Jak możecie zauważyć, na tablicy pojawiło się parę szalonych pomysłów. Niektóre były mega, inne były dość wątpliwe, niektóre zaprzeczały same sobie. I o to w tym chodzi!

Tablica z naszego spotkania. Możliwe, że żaden z tych pomysłów nie wejdzie do gry — to tylko wczesna burza mózgów!

Następnie testujemy pomysły, które nam się podobają, a co do których nie jesteśmy pewni, jak wypadną w grze. Czasami mamy pomysły, które wyglądają świetnie jako koncept 2D, ale niestety nie przekładają się tak dobrze do gry. Jako menadżerka produktu jestem odpowiedzialna za końcową skórkę. Oznacza to, że częścią mojej pracy jest podjęcie decyzji, które z elementów wejdą do gry, a które nie. Dokonuję tej decyzji dzięki bezpośredniemu wkładowi zespołu, liderów artystycznych, liderów dostarczania usługi, zespołu inżynierów, marketingu i wszelkich innych współpracujących zespołów (jak np. zwycięskiej drużyny w przypadku skórek dla zwycięzców Mistrzostw Świata).

Od bujania w obłokach przechodzimy do eksploracji pomysłów. Oto podgląd kolejnego artykułu: eksploracja możliwych efektów specjalnych autorstwa Riot Sirhaian.

Zdajemy sobie sprawę, że Tristana Treserka Smoków ma czerwone, ogniste efekty, dlatego chcemy mieć pewność, że Mały Demon Tristana będzie unikalna, ale też spójna z Demoniczną Vi, starszą skórką o tej samej tematyce. Dlatego też spróbujemy z magentowym efektem „demonicznego płomienienia” oraz niebieskim efektem „duchowego płomienia” (jak i paroma innymi) — dajcie nam znać, co myślicie o tych konceptach w komentarzach poniżej!

Dołączcie do nas następnym razem

Co dwa tygodnie wypuścimy artykuł na Nexusie informując was o naszych postępach. Będzie to robić, aż skórka zostanie wypuszczona w patchu 9.11. W kolejnym artykule Riot Sirhaian ze szczegółami przedstawi wam nasze plany na efekty dźwiękowe i wizualne skórki. Przyjrzymy się też procesowi tworzenia portretu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu! Super, że możemy pracować nad tą skórką razem z wami.