r.

“League of Tilting” – co robić, gdy przegrywamy kilka gier z rzędu?

Tilt - temat dobrze znany w League of Legends. Jednak czy na pewno zdajemy sobie sprawę, jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie? Jak go skutecznie zwalczyć? Zapraszam do artykułu!

Dlaczego tilt jest taki groźny?

Przegrana goni przegraną, a jedyne, co robimy, to rozpościeramy ręce i mówimy sami do siebie: “Ta drużyna to totalne dno!”. Przestajemy czerpać radość z rozgrywki oraz nie jesteśmy w stanie obiektywnie spojrzeć, czy na pewno nasze zagrania były dobre. Co najgorsze, przychodzi to nagle i w najmniej spodziewanym momencie. Tilt jest dla nas bardzo dużym niebezpieczeństwem, gdyż mentalnie przestajemy dążyć do zwycięstwa. Zaczynamy przeklinać cały świat, łącznie z naszymi sojusznikami. Nie dajemy z siebie wszystkiego, a jednocześnie decydujemy się grać kolejne gry, aby wyładować naszą złość. Lekceważymy porady innych i uważamy, że doskonale panujemy nad tym, co się dzieje; nie wiemy, kiedy przestać i jak sprawić, aby znów zacząć wygrywać. Powoli uzależniamy się od gry i pozwalamy, by wpływała na nasze samopoczucie i nastrój. Jednak co chyba w tym wszystkim jest najstraszniejsze – przelewamy niezadowolenie wynikające ze świata wirtualnego na realne życie. Często słabsza passa w Lidze Legend jest powodem kłótni z przyjacielem czy dziewczyną, zaniedbania obowiązków czy gorszych wyników w pracy lub nauce. Jak widzimy, tilt potrafi nieźle namieszać w naszym życiu.

league of rage

Jak pokonać tilt?

  • Zagraj ze znajomymi – Normal na rozgrzewkę w gronie znajomych albo duo z przyjacielem? Zawsze mniej się denerwujemy, grając z kimś bliższym, a dodatkowo ta osoba może nas uspokajać, gdy widzi, że przesadzamy.
  • Zajmij się czymś innym w grze – Można zagrać ARAMa albo skupić się na tym, aby w grze zrobić tyle CS-ów, ile się da – nie przejmując się feedującym botem albo kiepskim junglerem; wyznaczmy sobie jakiś mały cel.
  • Dbaj o siebie – Mimo że LoL jest grą komputerową, to bardzo ważna jest w niej sprawność fizyczna. Idź na spacer, pobiegaj, poćwicz na basenie. Postaraj się także zdrowo odżywiać, a zauważysz zmianę w swoim podejściu do gry.
  • Pooglądaj streamy – Zaparz sobie herbatę albo otwórz swoje ulubione piwko i odpręż się przy jakimś streamie. Nieważne, czy będzie to strumyk merytoryczny, czy też prowadzony na luzie – byleby pomógł Ci uciec myślami od ostatnich gier.
  • Wyżal się komuś – Często wyrzucenie z siebie wszystkich problemów pomaga. Możesz również napisać na jakieś grupie, co Cię boli – często kończy się to masowym hejtem, ale i tak pozbycie się tego ciężaru z głowy daje ulgę.
  • Zastanów się, co Cię tak denerwuje – Pomyśl, jakie sytuacje w grze doprowadzają Cię do szału i staraj się z tym walczyć. Przygotuj się na takie momenty i próbuj łagodzić swój gniew.
  • Posprzątaj – Bałagan wokół Ciebie często może dodatkowo rozpraszać. Zrób porządek w swoim mieszkaniu, pokoju lub chociaż na biurku. Czyste otoczenie to czyste myśli.
  • Podchodź do wszystkiego ze spokojem – Znowu ktoś w Twojej drużynie wybrał Tahm Kencha? Macie full AD team? Nie oceniaj gry zbyt pochopnie. Zostaw wnioski na koniec, nie ma co się denerwować jeszcze przed pierwszą minutą.
  • Skup się na rzeczach istotnych – Nieistotne jest, że Twoja drużyna oddała kilka łatwych zabójstw przeciwnikom. Skup się na swojej grze i na dobrych calach w trakcie meczu. Nie pozwól łatwo się rozproszyć.
  • Prześpij się – Krótka drzemka jest dobra na wszystko.

A jakie Wy macie swoje sposoby na radzenie sobie z tiltem? Często dotyka Was to zjawisko? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: nerfplz.com