League of Legends r.

League of Legends zaklasyfikowane jako sport!

Szachy już nie są jedyną grą "na siedząco" uznawaną za sport! Miana tego doczekał się również LoL!

Rzecz nie dotyczy co prawda Polski, a Australii – Unigames uznało bowiem League of Legends za jedną z konkurencji, w której będą mogli uczestniczyć studenci w corocznych rozgrywkach Australian University Games.

Uczestnicy przechodzić będą przez serię kwalifikacji:

  • Turniej Wewnątrzuniwersytecki – drużyny muszą przejść przez turniej wewnątrzuniwersytecki odbywający się w czerwcu.
  • Regionalny Turniej Online – zwycięzcy z poszczególnych uniwersytetów biorą udział w regionalnych rozgrywkach online (5-7 lipca), wliczając w to Wschód (Nowa Południowa Walia, Australijskie Terytorium Stołeczne), Północ (Queensland), Południe (Victoria, Południowa Australia, Tasmania), Nową Zelandię i Dziką Kartę (regiony nieznajdujące się w wymienionych czterech grupach).

  • Turniej Narodowy – najlepsze drużyny z każdego regionu zagrają online w systemie rozgrywek każdy z każdym, aby stwierdzić, kto dostanie się do finału.
  • Australian University Games – finaliści z Turnieju Narodowego udadzą się do Perth, aby uczestniczyć w rozgrywkach offline (25-30 września).

Co prawda nie dotyczy to Polski, jednak przyznajmy – jest to niesamowity krok w kierunku uczynienia e-sportu elementem codzienności – takim, jakim stała się piłka nożna czy ręczna.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]