League of Legends r.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po wymasterowaniu?

Witajcie. Dzisiaj przyjrzymy się bohaterom, którzy są najsilniejsi, gdy ich wymasterujemy. Lista oparta jest na patchu 6.24.

Co czyni bohaterów silnymi?

Damage postaci jest bardzo istotną cechą w aktualnej mecie, pozwala na skuteczniejsze obijanie, a nawet zabijanie wroga.
Utility czyni bohaterów unikalnymi pod względem efektów, jakie posiadają ich umiejętności lub jakimi dzielą się z drużyną.
Outplay – championi, którzy polegają na unikaniu umiejętności wroga, potrafią zmienić swój los za pomocą kilku kroków, przykładami są: Rakiven, Shitsuo (jeśli uraziłem Waszego maina, nie bądźcie źli – jest to napisane jedynie w celach humorystycznych, choć nie przepadam za tą dwójką).

Ważne są też poniższe cechy:

  • łatwość gry,
  • synergia z popularnymi postaciami,
  • umiejętność snowballu.

Najsilniejsi mid lanerzy:

LeBlanc [Damage/Utility] – oszustka zniknęła z listy do czasu jej reworku, teraz ponownie powraca na szczyt piramidy. Jej nowa mechanika jest dobra w aktualnej mecie, a zaktualizowany klon pozwala na nutkę outplayu.

Katarina [Damage/Utility] – podobnie do LeBlanc, Katarina ożyła po reworku. Jest nieco trudniejsza niż przed aktualizacją, jednak nadrabia to większymi obrażeniami.

Ahri [Damage/Utility/Outplay] – zawsze była silna, a wymasterowanie jej dawało jeszcze większe pole do popisu z ultem. Ma CC, damage, outplay, czego chcieć więcej? [giń w czeluściach piekła *****]

Najsilniejsi top lanerzy:

Camille [Damage/Outplay] – “Pani na szpilkach” jak najbardziej zasługuje na swoje miejsce. Mimo że jest jeszcze świeża, ma duże możliwości snowballu  i umiejętności typu outplay.

Raksuo/Shitsuo  Yasuo [Damage/Utility] – zawsze był broken, op itd. W rękach profesjonalisty jest nie do zabicia [cancer alert].

Rakiven/Shiten  Riven [Damage/Utility] –  -||-

Najsilniejsi junglerzy:

Ivern [Damage/Utility] – jedna z nowszych postaci, unikalna technika dająca mu wiele możliwości jest kolejnym powodem do wymasterowania tego drzewca.

Shaco [Damage/Outplay] – silna postać typu outplay. Swoją taktyką nie tylko unika umiejętności wroga, ale i nieźle trolluje przeciwników.

Vi [Damage/Utility] – myślę, że powróciła tutaj z powodu nowej specjalizacji. Duża kontrola tłumu w połączeniu z tą właśnie specjalizacją daje jej tarczę, choć i tak sama jest jak kolos, a do tego damage ma duży jak Luciana… nos…

Najsilniejsi supporci:

Zyra [Damage/Utility] – chyba nie dziwi Was obecność tej jakże pięknej damy. Jest bardzo sukcesywna w aktualnej mecie (mimo inwazji asasynów). Zadaje tony obrażeń i sam po sobie (Zajra mejn hir) wiem, że nieraz potrafi mieć największe obrażenia w grze. Nie ma zbyt wielkiej kontroli tłumu, ale myślę, że jak najbardziej zasługuje na to miejsce ze względu na możliwości po jej wymasterowaniu. Swoją drogą, jeśli chcielibyście ujrzeć jakiś poradnik mojego autorstwa albo macie pytania co do gry Zyrą, to piszcie w komentarzach lub na LoL-u – zawsze chętnie pomogę/doradzę, choć Challengerem nie jestem. 😉

Janna [Utility] – prosta postać, niby nie wymaga zbyt dużych umiejętności, ale uwierzcie mi, że wymasterowana jest silną bohaterką, która może przechylić szalę zwycięstwa. Przykładem jest mój przyjaciel, który gra nią świetnie – logistics gamer. Janna jest blisko tytułu najlepszego supporta w grze, głównie ze względu na kontrolę tłumu, leczenie i tarczę. Wszystko, czego pragniesz od prawdziwego supporta!

Nami [Utility] – podobnie do Janny, Nami jest bardzo dobrą postacią. Wymaga jednak nieco więcej umiejętności, więc trudniej będzie ją opanować. Według mnie jest mieszanką Zyry i Janny, posiada damage (w aktualnej mecie nęka AD Carry), a zarazem kontrolę tłumu, wisienką na torcie jest leczenie i zwiększenie prędkości ruchu. Ma bardzo dobrą synergię z Caitlyn i Jhinem dzięki swojej bańce. Sam bardzo lubię nią grać, choć 90% moich gier jest Zyrą. 😉

*Gdybyście się zastanawiali, dlaczego tak się rozpisałem u supportów… Gram tą rolą, więc najbardziej mogę się tu wypowiedzieć. 😉

Najsilniejsi AD Carry:

Vayne [Damage/Outplay] – ogromny potencjał snowballu, powodem jest przewaga w late game tej postaci. Według mnie jest nieco broken, ale szczerze mówiąc, 1 na 10  graczy Vayne ją ogarnia na tyle, by wycarrować grę. Nieprzekonany? Przypomnij sobie Gosu…

Jhin [Damage/Utility] – podobnie jak w przypadku Vayne, w late game potrafi zabijać na hita. Potencjał jego wymasterowania możemy ujrzeć już po jego występie w Mistrzostwach Świata 2016. 🙂

Twitch [Damage] – jest absolutnym potworem w aktualnej mecie. Zmiany w wardach jeszcze bardziej mu to ułatwiają. Niesamowicie łatwo może wyczyścić wrogów w late game, zachodząc ich od tyłu.

*Opisałem po trzy postacie z każdego wariantu (patrz obrazki), gdyż sądziłem, że nie ma sensu opisywać każdej. Sytuacja się powtarza w większości przypadków, więc oszczędzę Wam masła maślanego.

Inni bohaterowi warci wymasterowania

Ashe, Draven, Jinx, Sivir/Alistar, Bard, Braum, Karma, Sona, Soraka/Elise, Gragas, Kha’Zix, Nidalee, Rengar, Zac/Gangplank, Ekko, Irelia, Rumble, Ryze, Poppy/Anivia, Brand, Cassiopeia, Ekko, Fizz, Lux, Orianna, Twisted Fate, Veigar. Viktor, Yasuo, Zed.

To by było na tyle w tym zestawieniu. Co sądzicie o powyższych postaciach? Dodalibyście kogoś? Kogo osobiście mainujecie? ^_^ Zapraszam do dyskusji!