League of Legends r.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po opanowaniu? Support

Kto waszym zdaniem jest najsilniejszym supportem na dolnej alei po opanowaniu?! Pyke, Blitzcrank, Rakan, Braum, czy może Nami?

Kto jest najlepszym przyjacielem strzelca? Oczywiście, że support. Jednak, który jest silny po opanowaniu?

Tak jak zwykle w poprzednich wpisach:

Co sprawia, że dany bohater jest “silny”?

 • Obrażenia – bohater opiera się głównie na zwykłych umiejętnościach, zazwyczaj poprzez umiejętne rzucenie umiejętności w celu zabicie przeciwnika.
 • Użyteczność – bohater robi coś wyjątkowego i zmienia grę, tworząc sytuacje, które są wyjątkowo korzystne dla jego własnej drużyny lub powodują szkodliwe straty dla przeciwnej drużyny.
 • Ogranie (outplay) – bohater, który w jakiś sposób może odwrócić zaistniałą sytuację, widząc, że przeciwnik użył większość swoich umiejętności, nie tracąc przy tym dużej ilości zdrowia.

Chociaż niektórzy bohaterowie mogą być podobni, stosuje się powyższe kryteria. Jednak aby wybrać najlepszą piątkę, pomija się:

 1. łatwość gry;
 2. synergię z popularnymi bohaterami;
 3. dobry margines błędu.

Najsilniejsi bohaterowie po opanowaniu na dolnej alei – Wsparcie

 • Bohater, na którego czekaliśmy. Pyke jest typem wsparcia, który nie skupia się jedynie na obronie swojego ADC, lecz na jak najszybszym zabiciem przeciwnika. Jego styl jest podobny do Talona, lecz posiada CC związane z ogromnymi obrażeniami. Na wyższych poziomach Pyke jest jednym z wielu supportów, który sam potrafi nieść swoją drużynę do zwycięstwa.
 • Janna jest wciąż bliska najlepszego wsparcia w grze, jeśli chodzi o samą użyteczność, którą sama zapewnia. Poprzez swoje umiejętności Q – Wyjąca Wichura oraz R – Monsun, Janna ma zdolność blokowania ogromnej liczby “skokowych” bohaterów w powietrzu, w tym między innymi: Lee Sin, Akali, Kha’zix, Tristana, Corki, Lucian, Jarvan, Ahri, Fizz, Pantheon, Shen, Wukong, Xin Zhao, Vi, Fiora, Amumu itd. Nie tylko to zapewnia Jannie zajęcie miejsca w topce, ale także przyśpieszenie swoich sojuszników albo spowolnienie (W – Zefir) uciekających przeciwników. Jej tarcza oraz leczenie z superumiejętności daje Jannie wielką przewagą nad innymi supportami.
 • Rakan zawsze przeskakuje z tej listy, ponieważ jest po prostu miłym połączeniem ofensywy i obrony, ale potrzebuje dobrej synergii, aby użyć obu połączeń naraz. W bieżącym patchu, Xayah jest bardzo dobra, co powoduje również doskonałe umiejętności Rakana. Tymczasem gracze odkryli, że budowanie Zeke’s Convervence działa niesamowicie dobrze, ponieważ zapewnia wszystko, czego potrzebuje. Ogólnie rzecz biorąc, jest w idealnym miejscu zarówno pod względem obrażeń, jak i wytrzymałości.
 • Tam, gdzie Janna jest królową, która ma zapobiec skokom, Thresh jest przeciwną wersją i królem robienia playsów. Jego latarnia i hak sprawiają, że jest on w istocie najlepszym inicjatorem jako support, ponieważ może przenieść swego sojusznika podczas walk drużynowych oraz złapać korzystnych przeciwników w swój hak.
 • Janna i Thresh utrzymują zespoły w czołówce, ale Blitzcrank może zabrać nawet najbardziej “ostrożnych” przeciwników. Dzięki swojej rączce ma on możliwość tworzenia korzystnych walk drużynowych bez potrzeby zbliżania się do reszty przeciwników. To w połączeniu z zwiększeniem prędkości sprawia, że może prawidłowo wykonać swoje zadanie jako wspierający.

Wyróżnienia: Alistar, Bard, Braum, Fiddlesticks, Lulu, Morgana, Karma, Soraka.

 

Kto Twoim zdaniem jest najsilniejszym bohaterem na dolnej alei jako wsparcie?