League of Legends r.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po opanowaniu? Mid

Jak sądzicie, którzy bohaterowie są bardzo silni po opanowaniu go w 100% na środkowej linii?

Pewnie większość z Was ma swojego ulubionego bohatera, którym pogrywa raz na dzień lub raz na tydzień. Jednak którzy bohaterowie są bardzo silni na środkowej alei, jeśli opanujemy ich perfekcyjnie?

Wszelkie dane pochodzą ze strony Nerfplz.com – link znajdziecie w źródle artykułu.

Dzisiaj przyjrzymy się bohaterom ze środkowej linii, ale na samym początku jedno ważne pytanie:

Co sprawia, że dany bohater jest “silny”?

  • Obrażenia – bohater opiera się głównie na zwykłych umiejętnościach, zazwyczaj poprzez umiejętne rzucenie umiejętności w celu zabicie przeciwnika.
  • Użyteczność – bohater robi coś wyjątkowego i zmienia grę, tworząc sytuacje, które są wyjątkowo korzystne dla jego własnej drużyny lub powodują szkodliwe straty dla przeciwnej drużyny.
  • Ogranie (outplay) – bohater, który w jakiś sposób może odwrócić zaistniałą sytuację, widząc, że przeciwnik użył większość swoich umiejętności, nie tracąc przy tym dużej ilości zdrowia.

Chociaż niektórzy bohaterowie mogą być podobni, stosuje się powyższe kryteria. Jednak aby wybrać najlepszą piątkę, pomija się:

  1. łatwość gry;
  2. synergię z popularnymi bohaterami;
  3. dobry margines błędu.

Najsilniejsi bohaterowie w środkowej alei

LeBlanc od dawna nie była widziana. Jednak jej ogromny potencjał w grze oraz możliwość oneshotowania przeciwników w późniejszej fazie gry dały jej szansę na dostanie się na to podium. Aktualnie gracze grają bardzo konsekwentnie w jej stylu, maksując jako pierwsze W Distortion oraz używając Minion Dematerializer do jak najszybszej wyczyszczenia fali i udania się na dolną aleję, aby zdobyć czyste podwójne zabójstwo.

Twisted Fate jest jednym z tych bohaterów, w którym łatwo można zobaczyć potencjał. Na samym początku trzeba trochę wprawy, aby w łatwy sposób czyścić jednym strzałem falę minionów, ale gdy się już to opanuje, jego faza linii jest niesamowicie bezpieczna. Ogłuszenie w postaci złotej karty jest bardzo pomocne przy gankowaniu np. na dolnej alei i zwiększa szansę na uzyskanie zabójstwa lub chociaż na zużycie czarów przywoływacza przez przeciwników.

Yasuo potrafi samodzielnie potoczyć grę do zwycięstwa, grając ofensywnie z dobrze rzuconym tornadem lub defensywnie, w odpowiednim momencie rzucając Ścianę Wichru. Gracz, który opanuje jego mobilność oraz umiejętności, będzie w 100% zdolny do pokierowania swojej drużyny do zwycięstwa.

Ahri jest znana ze swojej zdolności do unikania i ogrywania przeciwników za pomocą superumiejętności, łączy duże obrażenia z kontrolą tłumu, aby uzyskać burst maga. Późniejsza faza gry z jej krótkimi czasami odnowienia wystarczy na płynne zabicie przeciwnego strzelca oraz ucieczkę, jeśli jest taka konieczność.

Talon, opierając się wyłącznie na czystych obrażeniach, nadal jest jednym z najsilniejszych bohaterów. Jego zdolność do natychmiastowego zniszczenia wrogów z niewidzialnością pozwala mu być wysoce skutecznym w każdej sytuacji. Jego faza gry jest imponująco uciążliwa, a status w obecnej mecie pozwala mu być bardzo skutecznym w niemal każdej kompozycji.

Wyróżnienia: Akali, Anivia, Aurelion Sol, Azir, Cassiopeia, Ekko, Fizz, Irelia, Kassadin, Katarina, Lux, Orianna, Ryze, Syndra, Veigar. Vladimir, Xerath, Zed.

Kto Twoim zdaniem jest najlepszym bohaterem na środkową aleję?