League of Legends r.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po opanowaniu? Jungle

Kto Waszym zdaniem jest najsilniejszym dżunglerem po opanowaniu?! Kindred, Gragas, Graves, Rengar, a może Kha'Zix?

Dżungler, który pomaga na każdej linii. Możemy go nazwać wspierającym na środkowej, górnej, a nawet na dolnej alei. Jednak, który dżungler jest najsilniejszy po opanowaniu?

Tak jak zwykle w poprzednich wpisach:

Co sprawia, że dany bohater jest “silny”?

  • Obrażenia – bohater opiera się głównie na zwykłych umiejętnościach, zazwyczaj poprzez umiejętne rzucenie umiejętności w celu zabicie przeciwnika.
  • Użyteczność – bohater robi coś wyjątkowego i zmienia grę, tworząc sytuacje, które są wyjątkowo korzystne dla jego własnej drużyny lub powodują szkodliwe straty dla przeciwnej drużyny.
  • Ogranie (outplay) – bohater, który w jakiś sposób może odwrócić zaistniałą sytuację, widząc, że przeciwnik użył większość swoich umiejętności, nie tracąc przy tym dużej ilości zdrowia.

Chociaż niektórzy bohaterowie mogą być podobni, stosuje się powyższe kryteria. Jednak aby wybrać najlepszą piątkę, pomija się:

  1. łatwość gry;
  2. synergię z popularnymi bohaterami;
  3. dobry margines błędu.

Najsilniejsi bohaterowie po opanowaniu w dżungli

Odrodzenie Kayna na liście polega w dużej mierze na sukcesie jego supertankowatej przemianie – w Rhaasta. Ilość czystej użyteczności, jaką posiada w tej formie (uzdrawianie z umiejętności, CC oraz umiejętności AOE), sprawia, że zasługuje na to miejsce. Gdy połączysz ofensywnie przenikanie przez ściany oraz defensywne użycie superumiejętności, jego pozycja jest absolutnie solidna.

Kiedy użyjesz pełnego potencjału przeskakiwania przez ściany, powoduje to niesamowicie trudne pokonanie tej dwójki “skoczków”. Niewiarygodne obrażenia Kindred, które mogą zmienić losy walk drużynowych z dużą ilością zasięgu, powoduje wrzucenie tej pary do listy. Wybranie Wiecznych Łowców oznacza, że Twoja drużyna może wykorzystać wysokie obrażenia tej dwójki.

Kiedy przychodzą denerwujące zaklęcia, jedną z nich jest zasłona dymna Gravesa. Jego obrażenia są bardzo wysokie, aby mu się przeciwstawić. W rezultacie jest to bohater, który może szybko clearować obozy i skutecznie gankować inne linie. Jego superumiejętność może być również jako użyteczna ekzegucja, co oznacza, że nawet flash nie uratuje Cię od śmierci.

Kontrola mapy Taliyah jest niezwykle potężna ze względu na jej pasywność, a ganki są imponująco silne pomimo powolnego czasu W – Utkana Salwa. W rękach dobrego gracza Taliyah jest niezwykle opresyjna i łatwo kontroluje mapę, przesuwając wygraną grę w jej stronę.

Niewidzialność wczesnej gry Evelynn wcale jej nie spowolniła. Jej obrażenia są precyzyjne i potężne, a jej ganki są niezwykle skuteczne dzięki urokowi. Tymczasem jej późna gra jest bardzo trudna do spowolnienia lub zatrzymania z powodu ogromnej użyteczności, jaką oferuje jej superumiejętność.

Wyróżnienia: Gragas, Kha’Zix, Nidalee, Rengar, Shaco.

Kto Twoim zdaniem jest najsilniejszym bohaterem w dżungli?