League of Legends r.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po opanowaniu? ADC

Kto Waszym zdaniem jest najsilniejszym strzelcem na dolnej alei po opanowaniu?! Kai'Sa, Xayah, Lucian, Tristana, Draven?

Na prośbę czytelnika z poprzedniego artykułu (jeśli nie czytaliście o bohaterach z górnej alei, zapraszam do zapoznania się z tekstem – link poniżej). Dzisiaj zajmiemy się strzelcami na dolnej alei.

Którzy bohaterowie są najsilniejsi po opanowaniu? Top

Oczywiście, ten sam schemat:

Co sprawia, że dany bohater jest “silny”?

  • Obrażenia – bohater opiera się głównie na zwykłych umiejętnościach, zazwyczaj poprzez umiejętne rzucenie umiejętności w celu zabicie przeciwnika.
  • Użyteczność – bohater robi coś wyjątkowego i zmienia grę, tworząc sytuacje, które są wyjątkowo korzystne dla jego własnej drużyny lub powodują szkodliwe straty dla przeciwnej drużyny.
  • Ogranie (outplay) – bohater, który w jakiś sposób może odwrócić zaistniałą sytuację, widząc, że przeciwnik użył większość swoich umiejętności, nie tracąc przy tym dużej ilości zdrowia.

Chociaż niektórzy bohaterowie mogą być podobni, stosuje się powyższe kryteria. Jednak aby wybrać najlepszą piątkę, pomija się:

  1. łatwość gry;
  2. synergię z popularnymi bohaterami;
  3. dobry margines błędu.

Najsilniejsi bohaterowie po opanowaniu na dolnej alei – strzelcy

Lucian w aktualnej mecie jest jak mobilna maszynka do zabijania. Jego proste combo na drugim poziomie: E->AA->AA->Q->AA->AA  może w każdej chwili pozbyć przeciwnika o masakryczną ilość zdrowia. Jego dash E – Bezwzględny Pościg potrafi ominąć niepotrzebne klatki lub podrzuty, co jest bardzo przydatne w walkach drużynowych. Jest niewiele strzelców, którzy mogą wymieniać się obrażeniami na dolnej alei.

Ezreal razem z Kleptomancją dalej działa świetnie na dolnej alei. Jego umiejętności oraz dopasowany build z Manamune dają Ezrealowi wejście na listę. Aktualnie wiele graczy wybiera Lodową Rękawice, która daje wysoką przeżywalność i poke’owanie przy tej samej ilości obrażeń.

Kai’Sa już od samego początku znajduje się w wysokiej topce idealnych strzelców po opanowaniu. Każdy, kto widział nafeedowaną Kai’Sę, wie, że w zasadzie to Vayne na sterydach. Vayne gdzieś pewnie ma zapewnione miejsce, lecz waveclear Kai’Sy jest o wiele szybszy od swojej “znajomej”. Tymczasem jej zdolności są niesamowicie dobre – niewidzialność, tarcza z superumiejętności… coś pięknego.

Xayah w końcu dotarła do listy. Jako strzelec jej obrażenia są oczywiście na równi z najlepszymi, lecz jej największym atutem jest superumiejętność, za pomocą której jest nienamierzalna, oraz CC, które może zatrzymać przeciwną drużynę podczas ucieczki (R, a następnie E). Połączenie z supportami, które posiadają dużo CC (Alistar, Thresh, Rakan), potrafi zdziałać cuda.

Twitch aktualnie jest absolutnym potworem. Jego burst pozwala mu na totalnie zniszczenie przeciwnego strzelca, jeśli wyskoczy z niewidzialności i wystrzeli wystarczającą ilość strzał, aby pozabijać każdego. Właściwe pozycjonowanie sprawia, że jego użyteczność w walce drużynowej jest niemal doskonała.

Wyróżnienia: Ashe, Draven, Jhin, Jinx, Lucian, Kog’Maw, Vayne.

Kto Twoim zdaniem jest najsilniejszym bohaterem na dolnej alei jako strzelec?